اولین محموله ترانزیتی پنبه و الیاف ترکیه وارد بندر امیرآباد شد

نازک نارنجی/مازندران مدیرکل بندرامیرآباد از تخلیه ۱۳ واگن حامل ۱۲۲۰ عدل پنبه و الیاف که از طریق ریل از کشور ترکیه و مرز بازرگان به بندرامیرآباد وارد شده بود، خبر داد.

به گزارش نازک نارنجی، محمدعلی موسی پورامروز ۱۶ دی با اعلام این خبر گفت: با ارائه خدمات مطلوب و با هدف ایجاد تنوع کالا جهت ترانزیت، صادرات و ورادات، اولین محموله الیاف و پنبه شامل ۱۲۲۰ عدل پنبه و الیاف که توسط ریل به بندر امیرآباد وارد شده بود در انبار های بندر جهت واردات قطعی و عرضه به بازار مصرف تخلیه شد.

وی افزود: ماحصل تلاش‌ها و برنامه ریزی‌های انجام شده در قالب نشست‌های تخصصی با صاحبان کالا و تجار به نتیجه رسید که این محموله توسط ریل به بندر امیرآباد وارد شد و مقرر است پس از ارزیابی و انجام محاسبات، تشریفات گمرکی  و برآورد هزینه‌های مترتب بر کالا و مقرون به صرفه بودن، و همچنین حجم بالای کالا و حساسیت در حمل آن با توجه به شرایط جوی، حمل و نقل ریلی  بجای حمل جاده‌ای جایگزین شود.

وی با ابراز خرسندی از رونق حمل ریلی کالا به تنها بندر شمال کشور که از این مزیت برخوردار است، اظهار کرد: ارائه خدمات مطلوب دستگاه‌های اجرایی همانند بنادر و دریانوردی، راه آهن و گمرک می‌تواند نقش بسزایی در رونق و گسترش حمل ریلی کالا  جهت صادرات و ترانزیت داشته باشد و بررسی‌های به‌عمل آمده نشان می‌دهد صاحبان کالا و تجار به حمل ریل پایه روی آورده و ترغیب شده‌اند.

اولین محموله ترانزیتی پنبه و الیاف ترکیه وارد بندر امیرآباد شد

مدیرکل بندرامیرآباد کوتاه شدن زمان حمل و نقل، صرفه جویی در مصرف سوخت و ارتقاء بهره وری، کاهش آلودگی زیست محیطی و سوانح و تلفات جاده‌ای و حفظ کیفیت محصولات را از جمله مهمترین مزایای روش حمل و نقل ریلی عنوان کرد .

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا