بین الملل

هند: آمریکا درباره توافق چابهار دیدگاه تنگ‌نظرانه نداشته باشد

به گزارش نازک نارنجی، «سوبرهمانیام جایشانکار» (Subrahmanyam Jaishankar) وزیر امور خارجه هند امروز چهارشنبه در واکنش به هشدار آمریکا درباره تحریم‌های احتمالی مرتبط با بهره‌برداری از بندر چابهار تصریح کرد: توافق با ایران برای توسعه بندر چابهار به نفع همه خواهد بود.

وزیر امور خارجه هند در ادامه گفت که کشورش یک توافقنامه ۱۰ ساله برای اداره بندر راهبردی در ایران امضا کرده و تاکید کرد که افراد باید نسبت به این پروژه به درستی بیاندیشند.

«سوبرهمانیام جایشانکار» در این خصوص ادامه داد: این پروژه به نفع کل منطقه خواهد بود و در واقع به نفع همه است.

به گزارش آنلاین به نقل از نشنال نیوز، وی ادامه داد: نباید در این موضوع تنگ نظر بود و هند تلاش خواهد کرد که واشنگتن چشم انداز بهتری را در این توافق در نظر بگیرد. اگر به نگرش خود واشنگتن نسبت به بندر چابهار نگاه کنید، معترف بوده است که چابهار اهمیت زیادی دارد. ما روی این مساله کار خواهیم کرد.

به گزارش این رسانه، موضع گیری جایشانکار به دنبال هشدار ایالات متحده به دهلی نو مبنی بر اینکه این کشور به طور بالقوه با خطر تحریم‌ها علیه هر کسی که به معامله تجاری با تهران فکر می‌کند مواجه خواهد شد؛ انجام شده است.

گفتنی است که ودانت پاتل، معاون سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در این باره گفته بود: هر نهاد یا هر کسی که به معامله تجاری با ایران فکر می‌کند، باید از خطر بالقوه احتمالی تحریم‌ ها آگاه باشد.

310310

بخش مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با روشی زنده و غوطه‌ور در جزئیات. با تمرکز بر رویدادهای جهانی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع، به شما نقشه‌ای دقیق از رویدادهای روز ارائه می‌دهم. با استفاده از شیوه‌های نوین گزارشگری، اطلاعات جذابی را برای شما فراهم می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا