علمی و پزشکیمطالب کسب و کار

آیا قیمت چکمه پلاستیکی رنگی با مشکی متفاوت است؟

چکمه پلاستیکی | خرید و قیمت انواع چکمه مردانه، زنانه

چکمه پلاستیکی نوعی کفش ایمنی است. این نوع چکمه ایمنی در محیطهای کاری مختلفی کاربرد دارد. همانطور که میدانید پا یکی از مهمترین اعضا بدن افراد است که استفاده از کفش مناسب میتواند به سلامت آن کمک کند. از این رو باید توجه داشت که بهترین چکمه پلاستیکی را خریداری کنیم. برای اینکه توانایی انتخاب بهترین چکمه ایمنی را داشته باشیم، باید به برخی نکات ریز و درشت توجه کنیم. برخی از این نکات شامل جنس اجزای مختلف، سایزبندی و وزن چکمه خواهد بود. در ادامه به معرفی و بررسی چکمه لاستیکی و کفش ایمنی کاترپیلار و برخی نکات مهم که باید قبل از خرید به آنها واقف باشیم، خواهیم پرداخت.

چکمه کار چیست؟

چکمه کار یا همان چکمه پلاستیکی نوعی، کفش ایمنی و کفش کارگری کار است. این کفش ایمنی در محیطهای خاص مورد استفاده قرار میگیرد. برخی از این چکمه‌ها در برابر اسید، جریان برق و روغن مقاوم هستند. نکته حائز اهمیت که باید به آن توجه داشته باشیم این است که این محصولات به دو صورت چکمه پلاستیکی مردانه و چکمه پلاستیکی زنانه طراحی، تولید و به بازار عرضه میشوند.

انواع چکمه پلاستیکی

همانطور که بیان شد، چکمه‌های ایمنی کاربرد فراوانی دارند. از این رو میتوان حدس زد که این ابزارهای ایمنی در مدلهای متفاوتی طراحی و تولید شوند. برخی از این چکمه‌های پلاستیکی طوری طراحی شدهاند که در برابر اسید مقاوم باشند یا در بعضی موارد این چکمه‌ها در برابر جریان الکتریکی نیز مقاومت مناسبی دارند که در ادامه این مقاله از ایمنی ها به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

چکمه پلاستیکی عایق برق

در مشاغلی که افراد و کارکنان با جریانهای مختلف الکتریکی سر و کار دارند، استفاده از چکمه پلاستیکی عایق برق الزامی است. به بیان دیگر این چکمه مهمترین ابزاری خواهد بود که کارکنان باید از آن بهره ببرند. مهمترین ویژگی این کفش ایمنی، مواد اولیهای است که در تولید آن استفاده میشود. این مواد در ضمن اینکه در برابر جریانهای الکتریکی مقاوم هستند، وزن بسیار سبکی دارند. با این اوصاف افراد و کارکنان هنگام استفاده از این کفش طی ساعات کاری دچار خستگی نخواهند شد.

چکمه پلاستیکی ضد اسید

همانطور که از نام این نوع چکمه پیدا است، این چکمه در برابر اسید مقاومت مناسبی دارد. از این کفش در محیطهای اسیدی استفاده خواهد شد. نکته مهم راجع به این کفش ایمنی آن است که هنگام برخورد با اسیدهای بسیار قوی، تغییر شکل نخواهد داد.

چکمه پلاستیکی PVC

یکی از پرکاربردترین نوع چکمه ایمنی، چکمه PVC است. این نوع چکمه از جنس پیویسی ساخته خواهد شد. اغلب چکمه‌های پیویسی بدنهای بلندتر از دیگر چکمه‌ها دارند. همین امر سبب ایمنی بیشتر این کفشها خواهد شد. اگر بخواهیم کمی بیشتر به بررسی این نوع کفش ایمنی بپردازیم باید بگوییم که این نوع کفش ایمنی در برابر ضربه و بریدگی مقاومت بسیار خوبی از خود نشان میدهد.

چکمه پلاستیکی ضد روغن

نام دیگر این نوع چکمه را میتوان چکمه ضد لیزخوردگی گذاشت. این چکمه نه تنها در برابر لیزخوردگی مقاوم است، بلکه توانایی مقاومت در برابر اسید را نیز دارد. این چکمه یکی از پر فروشترینها در بازار کفشهای ایمنی است.

سایزبندی چکمه پلاستیکی

چکمه‌های پلاستیکی ابزارهای بسیار کاربردی هستند. با توجه به این نکته، تقاضا برای این نوع کفش ایمنی بسیار است. به بیان دیگر میتوان گفت فروش چکمه پلاستیکی کار چندان سختی نیست. از این رو چکمه‌ها در سایزبندی کامل تولید میشوند. یعنی این چکمه ها مناسب اقایان و هم مناسب بانوان خواهند بود. نکتهای که باید به آن توجه داشته باشید آن است که چکمه‌هایی در سایزبندی کودکان نیز تولید و به بازار عرضه میشوند اما این چکمه‌ها تنها در برابر لیزخوردگی و نفوذ آب مقاومت دارند.

اجزاء چکمه‌های پلاستیکی

چکمه‌های پلاستیکی مانند کفش های ایمنی از یک رویه، زیره، آستر و زیره داخلی تشکیل شدهاند. اما این اجزاء در چکمه‌ها بر اساس نوع کاربری آنها متفاوت خواهند بود. به بیانی دیگر اجزاء تشکیل دهنده چکمه مقاوم در برابر اسید با چکمه ضد آب بسیار متفاوت است. با این اوصاف باید هنگام خرید چکمه پلاستیکی به این نکات توجه فراوانی داشت. در ادامه به معرفی این اجزاء در چکمه‌های ایمنی مختلف خواهیم پرداخت.

به عنوان مثال، همانطور که میدانید چکمه های ضد اسید از جنسی تولید شدهاند که در برابر اسید مقاومت مناسبی داشته باشد. همچنین به راحتی روی سطح لیز نخورد. برای تولید این نوع کفش ایمنی از زیرههایی از جنس پیویسی استفاده میشود. پیویسی در برابر لیزخوردگی و خورندگی اسید مقاوم است و چکمه در طول زمان استفاده دچار تغییر حالت نخواهد شد. برای تولید چکمه‌های ضد اسید از رویههای متفاوت استفاده میکنند اما نقطه اشتراک آنها پیویسی است. از آن جایی که این ماده در برابر اسید مقاوم است در تمام کفشهای ضد اسید از آن بهره میبرند.

با این حال لازم است بدانیم که به طور کلی در تولید کفش یا چکمه ایمنی از رویههایی با جنس چرم یا پلاستیک استفاده میشود. چرم دارای مقاومت بسیار مناسبی در برابر حرارت و گرما است. با این حال در طرف دیگر باید از کفی داخلی کفشها اطمینان حاصل کرد. کفی داخلی چکمه‌ها باید با فرم کف پا تناسب داشته باشند. تا به سلامت افراد و کارکنان آسیب وارد نکنند. مهمترین نکته راجع به این قسمت از اجزاء چکمه ایمنی مواد استفاده شده برای تولید آن هستند. برای تولید کفی داخلی چکمه ایمنی معمولا از فوم، چرم و پلاستیک استفاده خواهد شد. این مواد هنگام فشار حالت خود را از دست نمیدهند، از طرفی افراد هنگام پوشیدن این چکمه‌ها در طول زمان کاری دچار خستگی نمیشوند.

آیا چکمه‌های ایمنی قابل شست و شو هستند؟

اگر بخواهیم به این سوال، پاسخی کوتاه بدهیم باید بگوییم که بله چکمه‌های ایمنی دارای قابلیت شست و شو هستند. اما اگر بخواهیم کمی جزئیتر به این موضوع بپردازیم متوجه خواهیم شد که نه تنها چکمه‌های ایمنی خود در برابر نفوذ آب مقاوم هستند حتی چکمه سفید قالیشویی همواره در برخورد با آب خواهند بود. از این رو به سادگی میتوان آنها را مورد شست و شو قرار داد. با این حال باید توجه داشته باشید که برای تولید چکمه شما از چه نوع رویه و زیرهای استفاده شده است. با اطلاع داشتن از مواد به کار رفته در تولید چکمه ایمنی خود، میتوانید میزان مقاومت آنها را در برابر آب متوجه شوید.

قیمت چکمه پلاستیکی

انتخاب بهترین چکمه پلاستیکی ممکن است تبدیل به یکی از سختترین تصمیماتی شود که هر فرد در طول زندگی خود خواهد گرفت. با این حال اگر به نکاتی که بیان شد توجه کافی داشته باشید هنگام انتخاب چکمه پلاستیکی مشکل چندانی نخواهید داشت. با تمام این اوصاف بهتر است قبل از خرید چکمه ایمنی، به تهدیدات محیطی و شرایط کاری خود اطلاع کامل داشته باشید. با در نظر داشتن خطرها و تهدیدات به راحتی میتوانید کفش ایمنی مناسب خود را خریداری کنید. قیمت چکمه پلاستیکی نیز ارتباط مستقیمی با نوع و مواد به کار رفته برای تولید آن دارد. از این رو نمیتوان قیمت یکسانی برای تمام چکمه و کفشهای ایمنی در نظر گرفت.

خرید چکمه پلاستیکی از فروشگاه ایمنی ایمنی ها

ایمنی ها یکی از بزرگترین فروشگاههای اینترنتی در زمینه ابزارهای ایمنی است. شما میتوانید با مراجعه به سایت ایمنی ها به آرشیوی از اطلاعات درباره ابزارهای صنعتی دسترسی داشته باشید و پس از انجام بررسیهای لازم و مقایسه ابزارها، به سادگی چند کلیک محصول مورد نظر خود را انتخاب و خریداری نمایید.توجه داشته باشید که ایمنی ها ابزارهای ایمنی خود را با قیمتهای رقابتی و اقتصادی به بازار عرضه میکند، تا افراد از ابزارهایی با کیفیت و قیمتی مقرون به صرفه بهره ببرند.

دکمه بازگشت به بالا