استان ها

هر کجا مردم نقش خودشان را به خوبی ایفا کردند آنجا موفق بودیم

هر کجا مردم نقش خودشان را به خوبی ایفا کردند آنجا موفق بودیم

نازک نارنجی/تهران حجت الاسلام والمسلمین سید حسین حسینی نوری امام جمعه شهرستان شهریار در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ضمن اشاره به شعار امسال گفت: مقام معظم رهبری (مدظله العالی) سال ۱۴۰۲ را سال مهار تورم و رشد تولید نام گذاری کردند. در این خصوص باید از مسئولین سوال کرد که در عملیاتی کردن این شعار چقدر موفق بوده‌اند. در آمارها و ارقام رسمی، دولت انقلابی در عمل کردن به این شعار موفق بود اما در رسانه‌ها نتوانست به صورت مستدل مردم را قانع کند و این موفقیت را به گوش آنها برساند.

وی در ادامه تصریح کرد: امسال در مهار تورم و رشد تولید موفق بودیم اما آنچه در کف جامعه و سفره مردم دیده می‌شود تورم و گرانی است که به اقشار ضعیف جامعه آسیب می زند. در این زمینه دولت انقلابی باید کار جهادی انجام دهد تا در جنگ اقتصادی با دشمن پیروز میدان شویم که برکت به سفره های مردم سرازیر شود.
خطیب نماز جمعه شهرستان شهریار در خصوص روز ملی شدن صنعت نفت خاطر نشان کرد: چند عامل در ملی شدن صنعت نفت و پیروزی مردم ایران نقش اساسی داشت. یکی حضور مردم و جریانهای انقلابی مانند فدائیان انقلاب، دیگری رهبری روحانیت به ویژه مرحوم آیت الله کاشانی و عامل سوم همبستگی مقطعی بخشی از نخبگان و خواص جامعه مانند مرحوم مصدق بود.
حسینی نوری در خصوص همراهی مردم اظهار کرد: مردم هرکجا حضور پیدا کرده و نقش خودشان را به خوبی ایفا کردند آنجا موفق بودیم. همانطور که در ۴۵ سال گذشته هرکجا به حضور نیاز بوده آنها پای کار بودند، ۸ سال جنگ را اداره کردند، تهدیدهای دشمن را پاسخ دادند، در روز ۲۲ بهمن حماسه آفریدند و ۱۱ اسفند پای صندوق های رای آمدند تا از ایران و ایرانی حمایت کنند.
امام جمعه شهرستان شهریار با اشاره به اهمیت ماه مبارک رمضان ادامه داد: شروع سال شمسی ما با بهار طبیعت شروع می‌شود و شروع سال معنوی هم با ضیافت الله و ماه مبارک رمضان، برای همین این ماه برای مومنان بسیار ارزشمند است و بزرگان ما عنایت ویژه ای به این ماه عزیز دارند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا