استان ها

۷۱ داوطلب انتخابات مجلس شورای اسلامی، به ازای هر کرسی در زنجان 

نازک نارنجی/زنجان فرماندار زنجان گفت: تا این لحظه رقابت در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، ۷۱ نفر در حوزه انتخابیه زنجان و طارم به ازای هر کرسی وجود دارد.

پرویز خالقی در گفت‌وگو با نازک نارنجی،‌ در رابطه با تعداد افراد تایید صلاحیت شده در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه زنجان و طارم، اظهار کرد: در مرحله اول، ۱۲۴ نفر مورد تایید قرار گرفته بود سپس به تربیت ۵، ۷ و ۶ نفر دیگر نیز مورد تایید صلاحیت قرار گرفتند.

وی با بیان اینکه تا این لحظه ۱۴۲ داوطلب دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه زنجان و طارم تایید صلاحیت شده‌اند، افزود: اکنون به ازای هر کرسی در این حوزه انتخابیه ۷۱ نفر است.

این مسئول با اشاره به ادامه بررسی صلاحیت‌های داوطلبان دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در روزهای آتی امکان زیاد شدن افراد تایید صلاحیت شده وجود دارد.

فرماندار زنجان با بیان اینکه ۳۳۱ شعبه حوزه انتخابیه در زنجان و طارم تعیین و تصویب شده است، گفت: از این تعداد ۲۷۶ شعبه زنجان و ۵۵ شعبه در شهرستان طارم قرار دارد.

خالقی با بیان اینکه از ۳۳۱ شعبه حوزه انتخابیه، ۱۹۹ شعبه ثابت و ۱۳۲ سیار است، اظهار کرو: گفتنی است ۱۹۴ شعبه حوزه انتخابیه، شهری و ۱۳۷ شعبه نیز روستایی هستند.

وی با اشاره به اینکه تاکنون آموزش عوامل اجرایی شامل فرمانداران، بخشداران و غیره انجام شده است، افزود: برای آموزش عوامل اجرایی حاضر در محل شعب، ثبت‌نام و اخذ رای نیز برنامه‌ریزی شده است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا