اجتماعیمطالب کسب و کار

نصاب دوربین مداربسته و دزدگیر اماکن

دزدگیر اماکن بهتر است یا دوربین مداربسته؟

دزدگیر اماکن بخریم یا دوربین مداربسته؟ کدام یک برای جلوگیری از سرقت موثر تر است؟ این سوالی است که ذهن بیشتر افراد را هنگام انتخاب سیستمهای حفاظتی مشغول میکند.در ادامه به بررسی هر کدام از این سیستمها,تفاوتها ومزایا و معایب انها میپردازیم.

سوال بسیاری از هموطنان چگونگی حفظ امنیت منزل یا محل کار است.  برای محافظت از اموال و دارایی هایمان، با انجام اقدامات ساده و نه چندان گران بها، میتوان از سیستم های استفاده کرد تا در هنگام تعطیلات، استراحت و تفریح که خارج از منزل یا محل کار خود هستید بتوانید اوقات فراغت خود با خوشی و آرامش خیال بگذرانید. حال در ادامه مطلب به آشنایی با دو سیستم امنیتی پرداخته شده است که در صورت استفاده از آنها به عنوان مکمل یکدیگر میتوانید بهترین حالت امنیتی و حفاظتی را برای آسودگی و راحتی خاطر خود داشته باشید.

دزدگیر اماکن اولین و مهمترین دستگاه سیستم حفاظتی و امنیتی

یکی از دستگاههای حفاظتی و امنیتی مناسب و کارآمد در مقابل سرقت، دزدگیر اماکن است. در سالهای اخیر دزدگیرهای اماکن صنعتی مناسب و مقرون به صرفه ای توسط شرکتهای داخلی تولید و به بازار عرضه شده اند که در تمامی اماکن اعم از منزل، مغازه، دفتر کار و … قابل نصب و استفاده هستند.

دزدگیرهای اماکن دارای لوازم جانبی متعدد و کارآمدی هستند. یکی از مهمترین آنها تلفن کننده است. تلفن کننده در سالهای اول تولید به صورت یک دستگاه جدا عرضه میشد که مکمل دزدگیر بوده و با استفاده از خط  تلفن ثابت امکان برقراری تماس و اعلام سرقت را داشتند. با گذشت زمان تلفن کننده در اکثر محصولات با دزدگیر ادغام شده و به صورت یک پنل بر روی درب دزدگیر پیاده شد و در دو نوع سیم کارتی و خط ثابت تولید شدند. علت تولید تلفن کننده سیم کارتی این بود که برخی از سارقان با قطع کردن خط تلفن از برقراری تماس جلوگیری میکردند.

در دزدگیرهای اماکن با تلفن کننده سیم کارتی علاوه بر تماس از طریق سیم کارت، قابلیتهایی همچون ارسال پیامک قطع برق شهر، فعال شدن دزدگیر با مشخص کردن زون فعال شده، اتمام شارژ باتری سنسورهای وایرلس و … به دزدگیر اضافه شده است.از دیگر لوازم جانبی دزدگیر اماکن که بسیار با اهمیت است باتری میباشد. در صورت نبودن باتری با قطع شدن برق شهری دزدگیر از کار خواهد افتاد و سارقان از این قضیه استفاده خواهند کرد به همین دلیل با استفاده از باتری دزدگیر میتواند پس از قطع شدن برق به کار خود ادامه دهد و پس از وصل شدن برق شهر دوباره شارژ خواهد شد.

برای پخش شدن صدای آژیر در محیط بلندگو و آژیر طراحی شده¬اند که صدای بلندگو بسیار بلند و رسا است و در صورت استفاده از آن صدای آژیر در منزل، محل کار و … و در خارج ازآن شنیده خواهد شد.دزدگیر اماکن دارای چند مدل مختلف سنسور همانند سنسور حرکتی، شوک سنسور یا همان سنسور لرزشی، سنسور دود و مگنت است. اغلب این سنسورها در دو نوع بی سیم (وایرلس) و سیم دار در بازار عرضه شدهاند. در ادامه مختصر توضیحی در مورد نحوه عملکرد آنها داده شده است.

سنسور حرکتی بیشترین استفاده را در بین تمامی سنسورها دارد. این سنسور با تشخیص حرکت فعال شده و آلارم دزدگیر را فعال خواهد کرد.مگنت سنسوری است که از دو تیغه تشکیل شده و به محض فاصله گرفتن دو تیغه از یکدیگر دزدگیر فعال خواهد شد. این دو تیغه یکی بر روی چارچوب درب و دیگری بر روی درب نصب میشود تا به محض باز شدن درب دزدگیر اماکن فعال شود.شوک سنسور با حس کردن لرزش فعال میشود. از این سنسور بر روی شیشه درب بالکن یا پنجره و یا نزدیک دستگیره درب ورودی استفاده میشود تا با وارد کردن ضربه برای شکستن شیشه و با تخریب قفل درب ورودی دزدگیر اماکن فعال شده و آلارم بزند.

سنسور دود نیز یکی دیگر از سنسورهای مورد استفاده همراه با دزدگیر اماکن است. وظیفه این سنسور تشخیص دود موجود در محیط و فعال کردن آلارم دزدگیر است.برای راحتی و سهولت در استفاده از دزدگیر این دستگاه به ریموت کنترلر مجهز شده است. این قابلیت بسیار مهم است زیرا با استفاده از این قابلیت میتوان دستگاه را جایی دور از دسترس سارقان قرار داد و با استفاده از ریموت به راحتی دزدگیر اماکن را فعال و غیرفعال نمود.

دوربین مدار بسته یکی دیگر از سیستمهای حفاظتی و امنیتی

از سیستمهای امنیتی و حفاظتی کاربردی و مهم میتوان به دوربین مداربسته اشاره کرد. دوربین مدار بسته قادر به ضبط تصاویر و اتفاقات است که آن را بر روی هارد دیسک ذخیره کرده تا در صورت نیاز بتوان به بررسی و بازبینی آن پرداخت. در دوربینهای مدار بسته علاوه بر امکان ضبط تصویر و پخش و بازبینی مجدد تصاویر ضبط شده امکان مشاهده آنلاین تصاویر از طریق نرم افزار بر روی تلفن همراه وجود دارد. در برخی از این نرم افزارها علاوه بر مشاهده تصویر آنلاین میتوان آن را بر روی تلفن همراه ذخیره نمود.

اما به این نکته توجه داشته باشید که دوربین مدار بسته به تنهایی قادر به جلوگیری از سرقت نیست زیرا سارق در صورت آگاهی از وجود دوربین مدار بسته در محل با پوشاندن صورت خود به راحتی قادر به سرقت خواهد بود ولی با استفاده از دزدگیر اماکن و دوربین مدار بسته به صورت مکمل یکدیگر به بهترین حالت حفاظت و امنیت اماکن دسترسی خواهید داشت.

نصب دوربین مداربسته

تیم ما با سال ها تجربه در زمینه نصب دوربین مدار بسته و سیستم های امنیتی و سابقه در انجام پروژه های موفق تلاش دارد با ارائه خدمات پروژه دوربین مدار بسته بستری را برای مشتریان فراهم سازد تا بتوانند با اطمینان خاطر از مشکلات نصب سیستم ها اقدام به تهیه کنند . تیم نصب و راه اندازی تجهیزات امنیتی و نظارتی ما متشکل از متخصصین نصب در تهران و ایران و سیستم های هوشمند سازی منازل با تجربه بالا و ارزشمند در اجرای پروژه های متعدد و موفق می‌تواند تمامی پروژه های مرتبط را در کم ترین زمان و بهترین کیفیت به مشتریان عزیز ارائه دهد.

مشاوره و بازدید رایگان نصب دوربین مداربسته

در صورتی که برای تامین امنیت محیط مورد نظرتان نیاز به مشاوره و کارشناسی دارید تیم ما متخصصین خود را به رایگان در اختیار شما قرار میدهد تا بتوانید با دیدی باز پروژه دوربین مدار بسته سیستم دزدگیر و یا سیستم اعلام حریق مناسب فضای خود را انتخاب نمایید.ما از مشاوره جهت نصب تا اجرای کامل پروژه در کنارتان خواهیم بود. در این روزها که کرونا باعث ایجاد شرایط خاصی بر جامعه شده در صورت تمایل شما این بازدید بصورت آنلاین (برخط) انجام میپذیرد تا شما نهایت اطمینان را داشته باشید.

تیم نصب ما به صورت دوره ای پس از نصب نیز از پروژه شما سرکشی و در صورت وجود ایراد برای رفع آن تلاش می کنند. با ما یک نصب خاطر جمع در منزل و یا محل کار خود داشته باشید.ما قصد داریم با ارائه‌ی گارانتی مناسب، خدمات نصب دوربین مداربسته و پاسخگویی و ارسال سریع کالا به مشتریان آنان را در دوربین مداربسته، دزدگیر اماکن، کابل شبکه، رک و تجهیزات رک، میکروفون، خانه هوشمند و سانترال و به صورت کلی تهیه کالای اصل و باکیفیت یاری رسانیم. ما در بخش پروژه و نصاب با همکاران تجاری خود مثل: هایک ویژن، داهوا، ITR ،Vizitron  Tiandy و اشنایدر می توانیم بهترین خدمات رو به شما ارائه دهیم.

پشتیبانی دوربین مداربسته نگهداری و سرویس

دوربین‌های مداربسته با توجه به تنوع و قابلیت های متنوعی که دارند نیاز به نگهداری تنظیف و سرویس منظم دارند که می‌بایست توسط فرد متخصص و فنی مربوطه انجام شود. ما با در دست داشتن تیمی از متخصصان در سراسر ایران امکان عقد قرارداد با تمامی اشخاص وشرکت‌ها و دفترها به صورت ماهیانه یا سالیانه می‌باشیم. برخی از موارد مورد پشتیبانی توسط تیم ما شامل موارد زیر می‌باشد: همچنین نمونه قرارداد را می‌توانید از اینجا مشاهده فرمایید.

  • سرویس سخت افزار و نرم افزاری دستگاه و دوربین شامل: تنظیف، upgrade نرم افزار، چک کردن سیستم نرم افزاری دوربین و در صورت نیاز نصب مجدد آن
  • سرویس، بازبینی و چک کردن منابع تغذیه دوربین ها، POE لینک‌ها و در صورت نیاز تعویض آن ها در ازای ارائه فاکتور مجزا
  • بررسی وضعیت UPS و برق رسانی به سیستم و ارتباط تصاویر به نگهبانی

طرح تعویض دوربین مداربسته کهنه با نو

اگر شما نیز از دارندگان سیستم های مداربسته قدیمی هستید و به فکر تعویض دوربین ها و تجهیزات قدیمی خود با تجهیزات جدید هستید می توانید با همکاران شرکت ما تماس حاصل نموده و اطلاعات سیستم مداربسته خود را در اختیار ایشان قرار دهید تا از مشاوره آنها استفاده نموده و با نصب و راه اندازی دوربین مدار بسته بهترین پیشنهادات را از طرف ایشان دریافت کنید. در این طرح دوربین ها و تجهیزات قدیمی و کهنه شما تحویل همکاران ما گشته و به جای دوربین ها و تجهیزات تحویل شده، دوربین ها و تجهیزات جدید دریافت می‌کنید.

چگونه دوربین مداربسته خود را نصب و راه اندازی کنیم؟

از مهم ترین و پرکاربردترین سیستم‌های نظارتی که سبب وجود نظم و امنیت و هم چنین ایجاد حس خوب آرامش در محل کار و زندگی شما می‌گردد، دوربین‌های مداربسته هستند. از آن جایی که نیاز به امنیت و آرامش از جمله نیازهای اساسی انسان به شمار می‌رود و برای رفع آن نیازمند سیستم‌های امنیتی قوی هستیم، بازار این سیستم‌ها هر روز گسترده‌تر شده و این سیستم‌ها هم زمان با پیشرفت علم پیشرفته تر شده و تکنولوژی آن‌ها گسترده تر می‌گردد. همچنین در مقاله راهنمای کامل  نصب می‌توانید راهنمایی لازم را کسب کنید.

در این مطلب قصد داریم مراحل نصب و راه اندازی دوربین‌های مدار بسته را به طور مفصل و کامل برای علاقه مندان به این زمینه توضیح دهیم. مطلب ” چگونه دوربین خود را نصب و راه اندازی کنیم؟ “ با ما همراه باشید.

محل نصب دوربین کجاست؟

سال هاست که یکی از مهم ترین و اصلی ترین راه ها برای برقراری امنیت در فضاهای مختلف است. برای اینکه دوربین های مداربسته خروجی قابل قبولی داشته باشند موارد متعددی وجود دارد که باید مد نظر قرار گیرند. یکی از مهم ترین این موارد، جانمایی صحیح دوربین مداربسته است.

اگر جانمایی سیستم های دوربین مداربسته مناسب نباشد، تصاویر قابل قبولی بدست نخواهد آمد که این موضوع باعث می شود نصب این دوربین ها بازدهی مورد نظر را نداشته باشد. بنابراین انتخاب محل مناسب برای دوربین های مداربسته از اهمیت بالایی برخوردار است. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا بیشتر درباره انتخاب محل مناسب صحبت کنیم.

آموزش نصب دستگاه NVR و DVR

دستگاه DVR و NVR دستگاه هایی هستند که برای ضبط و نگهداری تصاویر ارسالی از دوربین های مداربسته مورد استفاده قرار می گیرد. دستگاه DVR (Digital Video Recorder) دستگاه ضبط دیجیتالی است که برای سیستم های مداربسته آنالوگ مورد استفاده قرار می گیرد و تصاویر آنالوگ ارسالی از سمت دوربین را به فرمت دیجیتال تبدیل می نماید، سپس آنها را بر روی هارد دیسک ذخیره می کند.

دستگاه NVR (Network Video Recorder) دستگاه ضبط کننده دیجیتالی است که برای سیستم های دوربین مداربسته تحت شبکه مورد استفاده قرار می گیرد که علاوه بر ذخیره نمودن و مدیریت تصاویر ارسالی از سمت دوربین، قابلیت های کاربردی دیگری نیز دارد. در  “آموزش دستگاه NVR و DVR” قصد داریم نحوه نصب و راه اندازی این دستگاه ها را به شما آموزش نصب دهیم. با ما در ادامه همراه باشید.

رمز پیشفرض دوربین‌های مداربسته برندهای مختلف چیست؟

برای نصب  و راه اندازی دوربین مداربسته علاوه بر دانستن IP دوربین، باید از رمز پیشفرض آن نیز دانست. برای وسایل الکترونیکی اغلب رمز پیشفرضی از طرف شرکت تولید کننده تعیین می‌شود. نام کاربری و رمز هر کدام از برندها نیز متفاوت است. دانستن رمز عبور پیشفرض ضروری است چرا که بدون آن، افراد با اخطار رمز نامعتبر است مواجه می‌شوند. در این مطلب می‌توانید به رمز پیش فرض دستگاه ها و برندهای مختلف دسترسی داشته باشید و از آنها استفاده کنید.

نحوه پیدا کردن آی‌پی دوربین مداربسته چگونه است؟

برای پیدا کردن آی‌پی دوربین مداربسته روش‌های متفاوتی وجود دارد. این روش‌ها عبارتند از:

  • برگرداندن به حالت پیش فرض سخت افزاری
  • نرم افزار اسکنر شبکه
  • دستگاه NVR
  • نرم افزار کامپیوتر دوربین تحت شبکه
  • کاتالوگ محصول یا وبسایت

 آموزش نصب و تست هارد دوربین مداربسته در دستگاه DVR و NVR

سیستمهای امنیتی مداربسته از اجزای متفاوتی تشکیل شده اند که هر یک نقش مهمی در ثبت تصویرها دارند. یکی از اجزای اصلی دوربین، هارد آن است. تمام تصویرها و داده ‌های دوربین، در هارد دوربین یا دستگاه DVR و NVR ذخیره می‌شود. هارد به دلیل نگهداری فایل‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. اگر دوربین مداربسته در ضبط تصویرها با مشکل رو به رو شود، یکی از مواردی که باید بررسی شود هارد می‌باشد. در ادامه مقاله نحوه تست هارد مورد بحث قرار می‌گیرد‌.

نرم افزار‌های دوربین مداربسته

بدون شک پس از نصب مدار بسته، انتقال تصاویر و نرم افزار های مربوط به از مهم ترین اقداماتی است که باید به انجام آن بپردازیم. در طی فرآیند انتقال تصویر، با استفاده از اتصال دستگاه ذخیره ساز تصویر به شبکه و مودم اینترنت، تصاویر دوربین نظارتی را به دیوایس هایی چون کامپیوتر، لپ تاپ یا گوشی موبایل منتقل می سازیم.

تصاویر ثبت شده توسط دوربین امنیتی به واسطه دستگاه های ذخیره ساز DVR و NVR قابل دریافت بوده و این دستگاه ها می توانند با اتصال به نمایشگر ها تصاویر را به صورت زنده به نمایش در بیاورند. اما این تمام انتظاری نیست که ما به عنوان کاربر از سیستم امنیتی خود داریم! همچنین نرم افزارهای هایک ویژن و نرم افزارهای داهوا را از  دانلود فرمایید.

مانیتورینگ دوربین مداربسته

همانطور که می دانید دوربین های مداربسته برای برقراری امنیت، پیشگری از وقوع جرم و پیدا نمودن مجرمان در صورت وقوع جرم مورد استفاده قرار می گیرند. طبیعتا زمانی که سیستم دوربین مداربسته ای را برای فضایی در نظر می گیرید، نیاز دارید تا تصاویر ارسالی از دوربین مداربسته را در یک نمایشگر نمایش داده و در دستگاه ضبط تصاویر ذخیره کنید. در بسیاری از فضاها که دوربین مداربسته برای آنها نصب می شود، می توان با یک مانیتور و یک دستگاه NVR یا DVR و راه اندازی دوربین مداربسته بدون DVR تصاویر خود را ضبط و نمایش دهید که در اصطلاح به این موضوع مانیتورینگ دوربین مداربسته گفته می شود.

آموزش انتقال تصویر دوربین مداربسته

پس از نصب و راه اندازی دوربین یا دوربین های نظارتی، مهم ترین و اساسی ترین اقدامی که باید انجام داد، انتقال تصویر و دیتای ثبت شده توسط دوربین به مانیتور، کامپیوتر، لپ تاپ و حتی گوشی موبایل مان می باشد.یکی از بزرگترین مزایایی که دوربین های امنیتی برایمان فراهم می کنند، امکان تحت کنترل داشتن محیط از راه دور است. به همین دلیل نیز اگر به تازگی دوربین ای را تهیه کرده اید، اطلاع از چگونگی کار با نرم افزار های دوربین مدار بسته و همچنین نحوه انتقال تصویر بر روی دستگاه های مختلف برایتان بسیار مفید خواهد بود.

آموزش کامل انتقال تصویر مبحثی بسیار گسترده است؛ با این وجود در این مطلب تلاش داریم تا مهم ترین و کاربردی ترین نکات لازم برای انتقال تصاویر را با شما در میان بگذاریم. از اینکه با ما همراهی می کنید متشکریم.

آموزش تنظیم مودم جهت انتقال تصویر

تا چند سال پیش برای اینکه بتوان تصاویر دوربین های مداربسته را مشاهده نمود، می بایست حتما یک دستگاه ضبط کننده و یک مانیتور در اختیار می بود تا کاربر می توانست تصاویر دوربین های مداربسته را مشاهده کند اما زمانی که کاربران احساس نیاز کردند تا زمانی که بیرون از محل مورد نظر قرار دارند نیز بتوانند دوربین های خود را چک نموده و تصاویر آن را از راه دور مشاهده کنند، شرکت های تولید کننده دوربین های مداربسته به این فکر افتادند تا قابلیت مشاهده تصاویر دوربین های مداربسته از راه دور را به دوربین های خود اضافه کنند.

بدینوسیله کاربران دوربین های مداربسته این امکان را پیدا می نمودند تا تصاویر دروبین های خود را بر روی گوشی موبایل، کامپیوتر شخصی یا تبلت خود مشاهده کنند که این موضوع به عقیده بسیاری انقلابی در صنعت دوربین های مداربسته به حساب می آید. در ادامه این مطلب قصد داریم نحوه تنظیم مودم جهت انتقال تصویر را برای شما شرح دهیم.

نحوه انتقال تصویر بدون اینترنت

اولین اقدام برای برقراری امنیت، می‌تواند خرید یک دوربین مداربسته مناسب باشد. گاها آن شخص در محل حضور ندارد و می‌خواهد تصویرهای ضبط شده برای او ارسال شود. این کار می‌تواند در نبود اینترنت هم انجام شود. روش‌های انتقال تصویرها بدون اینترنت متفاوت است در ادامه مقاله این روش‌ها مطرح خواهد شد. اگر دوربین‌‌های مداربسته را به دستگاه دی وی آر و ان وی آر متصل کنیم، تصویرها در هارد ذخیره می‌شود‌ و اگر دسترسی به اینترنت ممکن باشد از طریق مانیتور قابل مشاهده است.

دکمه بازگشت به بالا