ورزشی

چلنگر: برانکو ۳ پیشنهاد دارد/او نمی‌آید مگر صداقت ببیند!

در شرایطی که تکلیف نیمکت پرسپولیس مشخص نشده و سران مدیریتی این تیم به دنبال جلب نظر برانکو هستند، رضا چلنگر مترجم این مرد کروات، درباره وضعیت پیش آمده و نظر برانکو برای حضور در ایران در یک گفتگوی رادیویی گفت: من هم اخبار و اظهارات عجیبی را در گوشه و کنار به گوشم می‌خورد ولی هیچکدام حقیقت ندارد؛ واقعیت این است که از طرف باشگاه، یک عضو هیئت مدیره زحمت کشید به کشور امارات رفت و ملاقات هم صورت گرفت. یک مراوده کلی بدون بیان مبلغ و جزئیات بود و حتی زمان هم مطرح نشد.

او ادامه داد: از روز دوشنبه تا چهارشنبه هیچ اتفاقی رخ نداد جز اینکه ویس آقای برانکو به عنوان پیام ایشان پخش شد. واقعی است و هوش مصنوعی نیست؛ او در آن هم گفت به دلیل مسئله شخصی و همسرش نمی‌تواند به ایران بیاید. دیروز با من از جانب باشگاه تماس گرفتند. آقای پناهی مسئول امور اداری و پشتیبانی باشگاه گفت چلنگر بیا چرا که تو وکیل برانکو هستی و وکالت نامه‌ات را هم همراهت بیاور و یک درخواست برای رفع مسائل مالی برانکو از سال ۹۴ تا ۹۸ بنویس.

چلنگر اضافه کرد: من تعجب کردم. در فکر فرو رفتم که مگر چه شده؟ ۶ سال از حضور برانکو گذشته و از اولین تعهدگذاری که در سال ۹۴ صورت گرفت ۹ سال گذشته و هیچکس هم کاری نکرده است. با خودم در کلنجار بودم. رسیدم و دیدم ۱۰-۱۲ فیش مختلف در سه فرمت مختلف که نشان می‌داد در طول دورانی که عرض کردم، اتوماسیون پرداخت شده. دیدم که قسمت بخشودنی‌ها صفر شده و واقعا گیج بودم. گفتم مگر می‌شود اینجوری؟ گفتند شده!

مترجم سابق برانکو گفت: ۶ مدیرعامل آمد هیچکس انجام نداد و من می‌دانم آقای درویش ظرف ۴۸ ساعت انجام داد. من بحث مالی ندارم که بگویم این پول کجا آمده؛ من تعجبم این است که من چند بار مراجعه کردم، دیدم چندین روز طول می‌کشد. در روز چهارشنبه حادث شده بود و من برای روز شنبه درخواست نوشتم. فورا تا رسیدم با یک فایل صوتی به برانکو پیام دادم. خودم خیلی هیجان زده بودم و صدای من گرفته بود. گفتم که معجزه رخ داده و خودم نمی‌دانم چگونه این اتفاق افتاد. به او گفتم که استاد تمام شد و از روز شنبه به بعد می‌توانید به ایران تشریف بیاورید و تشریف ببرید.

او در ادامه تاکید کرد: برانکو ابتدا پیام من را دید تا شب که دیدم تازه به من پاسخ داده. به من گفت می‌دانم که توام زحمت کشیدی و باشگاه زحمت کشیده و در ادامه به صورت تعارفات صحبت کرد. بله و نه هم در کار نبود و البته من هم فقط خبردارش کردم که این اتفاق رخ داده.

وی ادامه داد: نکته مذاکره فنی این است که وقتی مدیرعامل می‌رود، چون حق امضا دارد بهتر است. قرار نبود که در همان آغاز به امضا برساند؛ آن هم در بحبوحه‌ای که تیمش در مسابقات است.

چلنگر در پیش بینی خودش از جواب برانکو پاسخ داد: برانکو در پیام صوتی که فرستاد در را محکم کیپ کرد. در کاملا بسته شد و جایی برای سوال نگذاشت. من این حساب را پیش خودم کردم که او به دلیل کم‌اعتنایی و کم‌لطفی ۶-۷ مدیر نسبت به این اتفاق کمی ناراحت بوده. او با خودش گفت که من پولم را که باید از فیفا بگیرم و این هم که وضعیت مالیاتی که تازه انجام شده. حس می‌کنم دلیل بزرگی این پیام، این اتفاق بوده. او کسی نیست که بیاید و بخواهد دوباره این قصه را از سر بگیرد مگر اینکه صداقت ببیند. من فکر می‌کنم این هنر آقای درویش بوده که حل کرده. این کار باعث شد در را برای مذاکره نیمه باز کند. این به معنای آمدن یا نیامدن او نیست!

چلنگر درباره دیگر پیشنهادات اروپایی و آسیایی برانکو توضیح داد: او در یک فرصت مجزایی است، چند ماه قبل به من گفت که سه پیشنهاد ملی از اروپا دارد. دو پیشنهاد ملی از آسیا را هم بعداً از او شنیدم و در این میان اگر بتواند با عمان یک یا دو مرحله جلو برود، عمان او را رها نخواهد کرد. صعود به این مرحله برای عمان یعنی قهرمانی.

او در پایان گفت: من وقتی به باشگاه رفتم، یک دیدار ده-بیست دقیقه‌ای با آقای درویش هم داشتم. دیداری صمیمانه و خوب که بسیار برای هواداران و من مفید بود. او اصرار داشت که شنبه ما راهی قطر بشویم اما من توصیه کردم که این میزان سراسیمه جلو نرویم. می‌دانم که تیم بدون سرمربی است و هوادار نگران اما با اینکه او درست می‌فرماید، عجولانه است. آقای برانکو تمام فکر و ذکرش روی عمان برای دیدار با عربستان است. عربستان تیم ضعیفی نیست و باید گذاشت زمان بگذرد تا در فرصت مناسبی با او صحبت کرد. امیدوار هستم یا عربستان عمان را شکست دهد یا امتیازات به نحوی تقسیم شود که بشود جلو رفت. خوب نیست در این زمان به قطر رفت. اگر او برود، نه بله او ارزش دارد نه جواب منفی؛ چون هیچ فکری پشتش نیست.

حتی فدراسیون فوتبال عمان می‌تواند او را متهم کند که دارد با تیم ایرانی مذاکره می‌کند.

۲۵۸ ۲۵۸

گروه تحریریه علوم ورزشی

با استفاده از مهارت‌های تحلیلی و تجزیه و تحلیل داده‌ها، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی گزارش‌ها و آمارهای مفید و کاربردی درباره‌ی روند و عملکرد تیم‌ها و بازیکنان در ورزش می‌پردازم. هدفمندی خود را در بهبود دانش و اطلاعات ورزشی خوانندگان قرار می‌دهم. همراه با من را بپذیرید و به دنیای آمارها و تحلیل‌های جذاب ورزشی همراه شوید.
دکمه بازگشت به بالا