علمی و پزشکی

اجرای طرح سلامت خانواده از اولویت‌های وزارت بهداشت است

نازک نارنجی/آذربایجان شرقی معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت گفت: مهمترین اولویت وزارت بهداشت در حوزه زیرساخت‌ها، بحث پیشگیری در چارچوب طرح سلامت خانواده است.

سید حمید جمال الدینی روز پنجشنبه ۷ دی پس از بازدید و ارزیابی میدانی از پروژه‌های بهداشتی، تجهیزات پزشکی مراکز بهداشتی و درمانی شهرستان‌های اهر و هریس در جلسه ای با حضور مسئولان شهرستان افزود: در این راستا نیز پویش ملی سلامت یکی از زیرشاخه‌های این برنامه ملی است تا شاهد پیشگیری و درمان مناسب برای کاهش عوارض ناشی از بیماری‌ها باشیم.

وی در ادامه از عوامل افزایش مراجعات بیماران به مرکز استان آذربایجان شرقی را نبود زیرساخت‌های لازم درمانی و کمبود پزشکان متخصص در شهرستان‌ها برشمرد و گفت: در حال حاضر با وجود محدودیت‌ها خوشبختانه برخی از نواقصات بهداشتی و درمانی در شهرستان‌های اهر و هریس رفع گردیده است و در تلاش هستیم تا میزان مراجعات به مرکز استان را کاهش دهیم. 

جمال الدینی با اشاره به انجام اقدامات و خدمات بسیار موثر چند سال اخیر در حوزه بهداشت و سلامت شهرستان‌های اهر و هریس گفت: امیدواریم این خدمات بتواند به افزایش رضایتمندی مردم این شهرستان‌ها منجر شود.

وی در ادامه از ارتقای شاخص‌های بهداشتی و درمانی در شهرستان های اهر و هریس نیز خبر داد و افزود: کاهش نیاز ارجاع بیماران به مرکز استان، تثبیت پزشکان متخصص و افزایش ضریب اشتغال بیمارستان از اقدامات مهم حوزه بهداشت و درمان در این دو شهرستان می باشد.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت همچنین از مهمترین برنامه‌های معاونت حقوقی و امور مجلس در دولت سیزدهم را ارزیابی میدانی از اقدامات صورت گرفته دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور مطابق با برنامه و زمان بندی مشخص عنوان کرد.

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم با انتقاد از کندی روند پیشرفت و تکمیل ۸ مورد خانه‌های بهداشت شهرستان اهر خواستار توجه ویژه مسئولان ذیربط در تکمیل و احداث سریع این خانه‌های بهداشت شد. 

احمد محرم زاده با گلایه از کم لطفی مسئولان دانشگاه علوم پزشکی تبریز در تامین نیازهای بهداشتی و درمانی شهرستان‌ها اهر و هریس گفت: با توجه به اینکه بیمارستان باقرالعلوم اهر علاوه بر خدمت رسانی به مردم اهر برای بیماران منطقه ارسباران نیز ارائه خدمات ارائه می‌کند خواستار توسعه بیشتر امکانات، افزایش تخت‌ها و ارتقای تجهیزات این بیمارستان شد.

گفتنی است؛ این مراسم با حضور معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز، نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی و جمعی از معاونین وزارت بهداشت و مدیران بهداشت و درمان استانی و شهرستانی از پروژه های عمرانی، خدماتی و درمانی حوزه بهداشت شهرستان‌های اهر و هریس بازدید شد. 

اجرای طرح سلامت خانواده از اولویت‌های وزارت بهداشت است

اجرای طرح سلامت خانواده از اولویت‌های وزارت بهداشت است

انتهای پیام

گروه تحریریه مطالب پزشکی

هدفم این است که با ارائه محتواهای علمی و امیدوارکننده، به شما کمک کنم تا از جدیدترین تحقیقات در زمینه سلامتی مطلع شوید و اقدامات مناسبی را برای بهبود و حفظ سلامتی خود بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا