اجتماعی

ضرورت افزایش تاب‌آوری صنایع و صنوف در زمان بحران‌ها

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران بر لزوم ارتقاء سطح تاب‌آوری صنایع و صنوف در زمان بحران‌ها تاکید کرد و گفت که آموزش خود امدادی و دگر امدادی باید در دستورکار اصناف و صنعتگران و صاحبان مشاغل استان تهران قرار گیرد.

به گزارش نازک نارنجی، حامد یزدی آنلاین، درحاشیه برگزاری دومین جلسه بازرسی قطب‌های ده‌گانه نظارتی در خصوص ارزیابی عملکرد و شاخص‌ها و تحلیل فرم‌های نظارتی که در محل اداره کل مدیریت بحران استان تهران برگزار شد، گفت:‌ در این جلسه همکاری لازم صنایع و صنوف در خصوص تاب‌آوری و برگشت پذیری  لازم بعد از حوادث و سوانح  در مدیریت بحران مورد بررسی قرارگرفت.

وی با اشاره به موضوع تاب‌آوری در صنایع، کارخانه‌جات و صنوف گفت: یکی از مهم‌ترین موارد در این حوزه مقاوم‌سازی بناها و به‌روزرسانی برنامه‌های تولید و احصاء نقاط آسیب‌پذیر در اصناف و صنایع است.

یزدی آنلاین با تاکید بر ضرورت ارتقاء سطح تاب‌آوری در مدیریت بحران گفت: زمانی می‌توانیم بگوییم اصل تاب‌آوری در مدیریت بحران رعایت شده که جامعه در معرض مخاطره در زمان مناسب و موثر بتواند ساختارها و عملکردهای اساسی خود را نگهداری و بازیابی کند و برگشت پذیری در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام شود.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران  ادامه داد:‌ صنایع برای رسیدن به تاب‌آوری مناسب برای زمان‌های وقوع بحران باید علاه بر بهره‌مندی از ساختمان تاب‌آور، آموزش پرسنل را نیز در دستورکار داشته باشند تا در زمان وقوع مخاطرات به صورت خود امداد عمل کنند.

انتهای پیام

گروه تحریریه مقالات اجتماعی

تحلیل‌گر مسائل اجتماعی با تجربه در بررسی نگرش‌ها و اعتقادات عمومی در جامعه.
دکمه بازگشت به بالا