بین المللمطالب کسب و کار

قیمت بلیط و ویزای یونان با مشاوره آدونیس

قیمت و نحوه و شرایط دریافت ویزای کشور یونان

قیمت و نحوه و شرایط دریافت ویزای کشور یونان یه شرح زیر است :

کشور یونان عضو اتحاد شنگن می باشد و برای مسافرت به یونان نیاز به ویزا شنگن می باشد .

حضور شخص متقاضی در زمان تعیین شده توسط سفارت برای دریافت ویزا شنگن الزامی می باشد ( جهت مصاحبه و انگشت نگاری ) .

مقاله پیشنهادی: سفر به یونان بدون ویزا

آدرس سفارت یونان در تهران برای مراجعه حضوری :

سفارت یونان در تهران، خیابان ولیعصر، بلوار اسفندیار، پلاک 43 می باشد. این سفارت خانه کارهای مربوط به ویزا را به مرکزی در خیابان موسوی، خیابان گلستان پنجم، میدان هروی، مرکز خرید هروی سنتر سپرده است و متقاضیان اخذ ویزای باید به این مرکز مراجعه کنند. روزهای کاری سفارت یونان همه روزه به جز جمعه و شنبه ساعت ده الی شانزده می باشد. سفارت بیشتر کارهای سیاسی و البته برخی تأییدها در مورد ویزا را به عهده دارد. با اخذ وقت سفارت شما باید به همان آدرسی که در گفتیم یعنی هروی سنتر مراجعه نمایید.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزا یونان :

مدارک سفارت یونان عبارتند از:

 • اصل پاسپورت با اعتبار حداقل 3 ماه بیشتز از تاریخ ویزا درخواستی .
 • فرم درخواست ویزا ( از سایت سفارت دریافت نمائید ) .
 • کارت ملی و شناسنامه .
 • 2 قطعه عکس رنگی 6 در 4 رنگی با پس زمینه سفید بدون روتوش .
 • در صورتی که قبلا ویزا شنگن و یا ویزا کشور معتبر دیگری دریافت کرده اید کپی از آنها و مهر های ورود و خروج .
 • نامه تمکن مالی و گردش 6 ماه آخر سپرده بانکی .
 • گواهی اشتغال به کار که در آن تاریخ استخدام – سمت – میزان حقوق و مرخصی ذکر شده باشد به همراه فیش حقوقی . ( برای کارمنداگ و کارگران )
 • پروانه کسب و یا ثبت شرکت و یا کارت بازرگانی . ( برای صاحبان مشاغل ) .
 • گواهی بازنشستگی ( برای افراد بازنشسته ) .
 • گواهی اشتغال به تحصیل ( برای دانشجویان ) .
 • بیمه مسافرتی .
 • سند مالکیت ( در صورت وجود ) .
 • رزرو هتل و بلیط هواپیما .

انواع ویزا کشور یونان :

 • ویزا توریستی .
 • ویزا تجاری .
 • ویزا ترانزیت .
 • ویزا دیدار از اقوام و خانواده .
 • ویزا تحصیلی .

انواع ویزای شینگن

ویزای شنگن در ۴ نوع صادر می شود :

 • ویزای نوع A :ویزای ترانزیت است یعنی مسافر حق خروج از فرودگاه را ندارد و می تواند فقط در یکی از فرودگاههای شنگن پرواز خود را تعویض و راهی کشوری در خارج از شنگن گردد.
 • ویزای نوع B : ویزای عبور است یعنی مسافر حق خروج از فرودگاه را دارد و میتواند از شنگن بعنوان منطقه عبوری استفاده نماید تا از طریق زمینی خود را به کشور دیگری غیر شنگن برساند.
 • ویزای نوع C : ویزای توریستی است که اکثر ایرانیان با آن وارد شنگن می شوند.
 • ویزای نوع D : ویزای بلندمدت است که معمولا تجار و بازرگانان ازآن استفاده می کنند تا بتوانند در طی سال بارها به شنگن وارد و از آن خارج شوند.

توجه کنید که اگر بخواهید بیش از ۹۰ روز در محدوده شنگن بمانید، دیگر نیازی به ویزای شنگن ندارید بلکه باید درخواست اقامت بدهید و از طریق سفارت پیگیر مراحل اقامتی خود باشید، درضمن اگر از ۹۰ روز اقامت خود در محدوده شنگن استفاده کنید، باید حتما ۳ ماه خارج از شنگن بمانید تا بتوانید مجددا ویزای شنگن دریافت کنید. البته در صورت داشتن دلایل ویژه می توانید برای حداکثر یکسال هم ویزای شنگن دریافت کنید.

داشتن ویزای شنگن لزوما به معنی تضمینی جهت ورود به محدوده شنگن نیست، یعنی اینکه اگر شما ویزای شنگن خود را از ایتالیا گرفته باشید ولی از فرانسه وارد شنگن شوید مقامات مرزی شنگن در فرانسه می توانند به دلایلی کاملا قانونی به شما اجازه ورود نداده و شما را به کشوری در خارج از شنگن اخراج کنند. مسافر ورودی به شنگن باید همیشه خود را آماده سوالات احتمالی از جمله هدف از سفر، آدرس محل اقامت و مدارکی دال بر توانایی پرداخت هزینه های اقامت نماید.

نکاتی در مورد ویزا کشور یونان :

بررسی مدارک در سفارت یونان حداقل 3 هفته کاری زمان نیاز دارد و در برخی مواقع سفارت از شما مدارک تکمیلی می خواهد لذا 2 ماه قبل از سفر برای ویزا خود اقدام کنید .ویزای شنگن دارای اعتبار 90 روز می باشد و بسته به نوع ویزا اجازه 1 یا 2 و یا چند بار ورود و خروج به کشورهای شنگن به شما داده می شود .

قیمت و هزینه دریافت ویزا یونان :

قیمت انواع ویزا های یونان با هم متفاوت می باشد لطفا برای آگاهی از قیمت ویزا از طریق راه های ارتباطی سایت با ما در تماس باشید.

راهنمایی جهت خرید بلیط هواپیما به یونان :

در حال حاضر به ویسله هواپیمایی ماهان و آژین یونان امکان پرواز مستقیم به آتن یونان وجود دارد همچنین با استفاده از خطوط هوایی ترکیش و پگاسوس ترکیه ( با یک توقف در استانبول ) امکان پرواز به یونان از تهران و سایر شهرهای ایران وجود دارد جهت کسب اطلاعات بیشتر از سایر مسیر های پروازی و طول پرواز و اطلاعات دیگر به صفحه بلیط هواپیما یونان سایت مراجعه نمائید .

هزینه صدور ویزای یونان چقدر است؟

برای این که سفارت پرونده شما را بررسی کند و اقدام به صدور ویزا کند، باید هزینه را بپردازید. این هزینه در حقیقت برای خدماتی است که سفارت برای اخذ ویزای شینگن به شما ارائه می دهد. هزینه صدور ویزای یونان برای بزرگ‌سالان معادل هشتاد و پنج یورو می باشد. این هزینه با توجه به سن و سال به طرح زیر است:

    افراد بالاتر از دوازده سال هشتاد و پنج یورو باید بپردازند.

    افراد بین شش تا دوازده سال سی و پنج یورو باید بپردازند.

    افراد زیر شش سال از پرداخت هزینه معاف هستند.

چگونه ویزای یونان بگیریم؟

برای این که ویزای یونان را بگیرید ابتدا باید وقت سفارت یونان را داشته باشید. اما چگونه وقت سفارت را بگیریم؟ اصلاً چگونه ویزای یونان را بگیریم؟ چه مدارکی را ارائه دهیم؟ به کجا مراجعه کنیم؟ مدارکمان نیاز به مهر دادگستری دارد و هزاران سؤال دیگری که ممکن است در ذهن شما باشد. برای این که به تمام این سؤالات پاسخ دهید، بهتر است که با مشاورین کاردان و متخصص شرکت ویزاگردی تماس حاصل نمایید. مشاورین ما در خدمت شما هستند تا کلیه اطلاعات را در اختیارتان قرار دهند و شما را راهی سفری بی نظیر کنند. این که مشاوری دلسوز و دانا در این راه شما را یاری کند بسیار حائز اهمیت است.

وقت سفارت یونان را در کمترین زمان ممکن برای شما به صورت آنلاین اخذ خواهیم کرد. پس از آن می توانید اقدام به تکمیل مدارک خود مطابق با نوع ویزا و آنچه سفارت می خواهد کنید. پس از این که مدارک را تکمیل کردید باید به دست دارالترجمه رسمی و معتبر بسپارید. مدارک ترجمه شده شما در حقیقت نسخه اصلی مدارک شما به زبانی دیگر است. این مدارک باید به مهر دارالترجمه مزین شود. کلیه این مدارک ترجمه شده را به سفارت ارائه دهید تا بررسی آن ها آغاز شود. این مدارک باید کامل و بدون هیچ نقصی باشند و در صورت داشتن نقص درخواست شما رد خواهد شد.

پس از این باید در تاریخ و ساعت مشخص شده در وقت سفارت یونان برای اخذ ویزای یونان اقدام کنید. کلیه مدارک خود را همراه با هزینه صدور ویزا بپردازید. حل می توان با خیالی آسوده به منزل برگشت و منتظر پاسخ سفارت شد. اگر پاسخ سفارت منفی باشد هم می توانید دو تا چهار ماه بعد با برطرف کردن علت ریجکتی دوباره برای اخذ ویزای یونان اقدام کنید.

چرا به یونان سفر کنیم؟

·         جاذبه های گردشگری

یونان برترین جاذبه هایش را در پایتخت خود یعنی شهر دیدنی آتن جای داده است. در هر گوشه از آتن آثاری از تاریخ کهن این کشور و البته سازه های سنگی و بی نظیر خواهید دید. آکروپولیس، موزه آکروپولیس، باغ ملی آتن، کوه لیکابتوس و … از جمله جاذبه های این شهر دیدنی است. آکروپولیس نماد کشور یونان است.

·         غذاهای لذیذ یونان

طعم غذاهای یونان به طعم غذاهای ما نزدیک است و به همین جهت با طبع ایرانیان بسیار سازگار است. از لذیذترین غداهایی که در کشور یونان می توان خورد موساکا، فاسولادا، یمیستا، دلماداکیا و باقلوا می باشد. دلماداکیا در حقیقت همان دلمه برگ است که طعم بسیار بی نظیری دارد.

·         مراکز خرید یونان

در این کشور می توانید مراکز خرید زیبایی را بیابید که هر یک برای خرید بسیار مناسب هستند. مراکز خرید یونان علاوه بر این که سازه هایی بی نقص و بسیار زیبا هستند، با برترین اجناس از مشتریان استقبال می کنند. شما می توانید به این مراکز خرید بروید و از خریدهای بی نظیر لذت ببرید. از برترین مراکز خرید این شهر دیدنی می توان به مرکز خرید آتن هارت، مترو مال ، میلنیوم مال، اونیو ، فکتوری اوت لت فرودگاه ، گلدن هال و … اشاره کرد. این مراکز خرید به زیبایی هر چه تمام تر طراحی شده اند. در این مراکز علاوه بر وجود مغازه های متعدد می توانید از مراکز تفریحی مانند سینما، رستوران، کافه و … هم دیدن کنید.

منبع مقاله: آدونیس

دکمه بازگشت به بالا