بین الملل

اوکراین شانسی برای پس‌گیری خاک خود ندارد

به نقل از راشا تودی، «گرگلی گولیاس» (Gergely Gulyas) مسئول دفتر نخست وزیر مجارستان در سخنانی اعلام کرد: صلح پایدار پس از درگیری اوکراین تنها در صورتی محقق می شود که روسیه تضمین های امنیتی از غرب دریافت کند.

مسئول دفتر نخست وزیر مجارستان در سخنانی در یک مراسم دانشجویی کفت که کی‌ یف هیچ شانس واقعی برای بازپس‌ گیری سرزمین‌ هایی که ادعا می‌کند متعلق به خود است، ندارد.

وی افزود: همچنین واضح است که روسیه تهدیدی برای اروپای مرکزی به شمار نمی‌ رود؛ زیرا مسکو نتوانسته است به پیروزی سریع و قاطع در مناقشه کنونی دست یابد.

به گفته «گرگلی گولیاس»، مذاکرات صلح میان روسیه و اوکراین بدون حضور آمریکا غیرممکن است.

وی همچنین اضافه کرد که حامیان غربی کی‌یف «باید تضمین‌ های امنیتی به روسیه بدهند، اما قطعاً عضویت در ناتو را به اوکراینی‌ ها ارائه ندهند.

ارتش روسیه در ماه‌ های اخیر راهبرد و تاکتیک خود را در میدان جنگ تغییر داده و با حملات موشکی و پهپادی گسترده، زیرساخت‌ های اوکراین را بمباران می‌ کند. حملات موشکی گسترده ارتش روسیه علیه زیرساخت‌ های اصلی اوکراین در شهرهای مختلف پس از انفجار در پل کریمه در ۱۶ آنلاین پارسال آغاز شد و به گفته ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌ جمهور اوکراین در نتیجه این حملات تاکنون نزدیک به ۴۰ درصد زیرساخت‌ های انرژی اوکراین از بین رفته است.

پس از حملات موشکی روسیه به زیرساخت‌های اوکراین، ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین، بارها از آمریکا و مقامات اروپایی درخواست کرد که سامانه‌های پدافندی پیشرفته از جمله پاتریوت در اختیار این کشور قرار دهند.

310310

بخش مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با روشی زنده و غوطه‌ور در جزئیات. با تمرکز بر رویدادهای جهانی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع، به شما نقشه‌ای دقیق از رویدادهای روز ارائه می‌دهم. با استفاده از شیوه‌های نوین گزارشگری، اطلاعات جذابی را برای شما فراهم می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا