عمومیمطالب کسب و کار

تمیز کردن لکه فرش معمولی + نکاتی درباره نحوه برخورد با آن ها

خوشبختانه، در این روزها، فقط ۲۰ دقیقه طول می کشد تا فرش ها را در اتاق نشیمن خود بشوید، و آن را به اندازه کافی خشک کنید تا دوباره در یک زمان بسیار کوتاه بتوایند روی انها گام بردارید – این کار سریعتر از چرخه شستشو و خشک کردن ماشین لباسشویی ست! کلید تمیز کردن آسان و سریع فرش با نتایج خیره کننده این است که در یک شوینده ی فرش با کیفیت خوب و با فناوری های تمیز کردن عمیق و خشک کردن سریع سرمایه گذاری کنید. سپس، به سادگی نکات ما را برای به دست آوردن بهترین نتایج دنبال کنید….البته همه اینها در صورتی است که نخواهید کلی کارتان را جلو بیاندازید.

بلافاصله با ریخته شدن ها مقابله کنید

برای جلوگیری از اینکه ریخته شدن چیزی به لکه تبدیل شود ، به سرعت با آن برخورد کنید. تمیزکننده   شما قادر خواهد بود بیشترین مایع را قبل از اینکه به خورد آن برود، جمع کند.  اگر تمیزکننده فرش شما بلافاصله در دست نباشد، چندین ورق غلطک آشپزخانه را روی آن قرار دهید تا حد ممکن جذب شود. در برابر وسوسه ی مالیدن مقاومت کنید!  این کار، مایع را بیشتر در فرش فرو می برد.برای کسب اطلاعات بیشتر با قالیشویی شربت اوغلی در سعادت اباد در تماس باشید

همیشه در ابتدا   بکشید

قبل از شستن فرش ها، هر گونه آلودگی سطحی را پاکسازی کنیدتا کار شستشو آسانتر شود و مانع از چسبندگی    می شود. این کار بویژه پس از مهمانی کریسمس بسیار مهم است، زیرا شوینده ی شما می تواند سوزن های چوب پنبه ای و کاج را خراب کند.

 

از محلول مناسب استفاده کنید

ممکن است وسوسه شوید که از محلولی  غیر از محلول تمیز کننده توصیه شده سازنده استفاده کنید، اما این واقعاً ایده ی خوبی نیست.  محلول هایی کهبطور ضعیف با شعار” یک اندازه مناسب همه است ” تولید می شوند می توانند به قالی شما و پاک کننده ی فرش شما آسیب رسانده و در بسیاری از موارد ضمانت نامه ی آن را باطل کنند. محلول های تمیز کننده ی فرش که برای استفاده در پاک کننده ی قالی شما طراحی شده طوری فرمول بندی شده که کف اضافی ایجاد نمی کند، چرا که این کف پاک کننده ی شما را مسدود کردهیا مواد باقیمانده را به فرش شما می چسباند که این امر می تواند کثیفی بیشتری را جذب کند. این محلول ها شامل فن آوری هایی برای مقابله با مناطق پر ترافیک ، مهربانی با افرادی که از آلرژی رنج می برند یا از بین بردن بوی    است. را هم می توانید در این مطلب ببینید. برای بهترین نتایج تمیز کردن، همیشه محلول تمیز کننده ی فرش توصیه شده استفاده کنید و اگر فرش های شما حاوی پشم باشد، آرم «مورد تایید برای پشم» را روی بطری پیدا کنید تا آرامش ذهنی بیشتری داشته باشید.برای کسب خدمات بیشتر با قالیشویی شربت اوغلی در جنوب تهران در تماس باشید

ابتدا یک منطقه کوچک را بررسی کنید

اگر قبلا هرگز فرشهای خود را نشسته اید، بهتر است که ابتدا پاک کننده   خود را در یک منطقه کوچک و پنهان امتحان کنید، تا احتمال بعید سرعت تحت تاثیر قرار گیری محلول یا عملکرد پاک کننده  را بررسی کنید. تولید کننده یا فروشنده فرش شما باید برای کمک به مشاوره در مورد این نیز به شما کمک کند.

اگر ممکن است گندزدایی کنید

برای بهترین نتایج در فرش هایی که بسیار کثیفند، عمیقا لکه دار شده اند یا قبلا تمیز نشده اند، قبل از شروع تمیز کردن فرش، سعی کنید از محلول تمیزکننده ی گندزدا استفاده نمایید. برخی از مدل های تمیز کننده شامل یک کیت گندزدایی هستند که معمولا شامل یک بطری محلول و یک جفت اپلیکاتور است و ممکن است لازم باشد آنها را به صورت جداگانه بخرید. محلول های گندزدا به شکل اسپری بطری نیز در دسترس هستند. محلول گندزدا  را روی ناحیه های بسیار کثیف اسپری نموده و چند دقیقه ای به آن زمان دهید تا لکه ها تمیز شوند ، اما همیشه دستورالعمل های روی بطری محلول را دنبال کنید.

دورتر از در شروع کنید

وقتی چنین چیزی میگویید، واضح بنظر می رسد اما هنگامی که شروع به تمیز کردن فرش می کنید ، از گوشه ای دورتر از درب شروع کنید و سپس به سمت درب برسید. به این ترتیب شما روی فرش مرطوب راه نخواهید رفت و پاهایتان خیس نخواهد شد.

 

در خطوط همپوشانی مستقیم تمیز کنید

برای تمیزکاری کامل، باز ضربه های موازی با پاک کننده ی قالی تان استفاده کنید و یک همپوشانی کوچک ایجاد کنید تا از حرکت کردن جلوگیری کنید. یک نکته اضافی این است که تمیزکننده ی فرش خود را در حدود نیمی از سرعتی بگذارید که جاروی مستقیم را انجام می دهید. استفاده پایدار بهترین نتایج را به دست می آورد!

بیش از حد خیس نکنید

اگر فرشتان را تا نقطه ای که قالیتان را خیس کرده اید تمیز کنید، خشک شدنش خیلی بطول نخواهد انجامید اما پس از آن تمیز نخواهد بود. برای جلوگیری از اشباع شدن فرش، بیش از 3-4 ضربه ی خیس در هر قسمت استفاده نکنید. ضربه های خشک را بیشتر از ضربه های خیس بکار ببرید و کار را با افزایش ضربه های ثابت خسک تمام کنید تا جاییکه دیگر آبی باقی نماند. و با شكست سكون هاي خشک پايدار تا حدي كه هيچ آبي دريافت نكنيد. ضربات تند؛ قالی های خشک!

اگر می توانید آبکشی کنید

اگر یک تمیزکننده فرش با یک “حالت شستشو” (که در آن فقط آب معمولی پخش می شود) دارید، پیش از آنکه بگذارید فرش بصورت عادی خشک شود، از آن پس از شستشو با محلول استفاده کنید تا هرگونه مواد باقیمانده از قالی زدوده شود. پس از شستشو با استفاده از محلول هیدرولیکی، قبل از اینکه اجازه دهید به طور معمول خشک شود، هر گونه باقی مانده از فرش را حذف کنید.

پله ها و اثاثه یا لوازم داخلی را نیز بشویید

اگر می خواهید پله ها و اثاثه یا لوازم جانبی خود را به همان اندازه ی فرش ها تمیز کنید، یک تمیزکننده فرش را با یک شیلنگ انتخاب نموده و ابزارهای درگیر را بشویید. این کار نتایج عالی در مبل ها، صندلی های اثاثه یا لوازم داخلی، پله های مفروش و داخل خودرو خواهد داد.

روی لکه های سفت و سخت تمرکز کنید

مقاوم ترین لکه ها و مناطق پر ترافیک مانند درب ها، ورودی ها و راهروها اغلب با استفاده از شلنگ و ابزار شستشو تمیزتر می شوند، زیرا این امر باعث تمیزکاری بیشتر خواهد شد. اگر امکان گندزدایی این مناطق را دارید ، انجام دهید و سپس از ابزار شستشو برای از بین بردن خاک و کثیفی استفاده کنید. ممکن است لکه های روغنی به کاربرد بیش از یک بار محلول گندزدا نیاز داشته باشند، زیرا این ها در میان الیاف فرش بسیار خشن هستند.

گوشه ها و شکاف ها را فراموش نکنید

برخی از تمیزکننده های فرش،  تمیز کاری “لبه به لبه” را انجام می دهند، درست تا بالای کناره ها را تمیز می کنند، اما همیشه گوشه ها و شکاف هایی وجود دارد که شما ماشین شما نمی تواند به آنها دسترسی داشته باشد.برای رسیدن به همه ی  گوشه های ناخوشایند از ابزار شستشو و شیلنگ پاک کننده ی قالی استفاده کنید.

درب ها و پنجره ها را باز بگذارید

تمیزکننده ی فرش شما باید بیشترین میزان رطوبت را جمع آوری کند ، خصوصا اگر دارای اثر تمیزکاری گرم باشد. برای سرعت بخشیدن به خشک شدن فرش ها، در طول ماه های تابستان درب ها و پنجره ها را باز کنید، یا لوازم گرمازا را با درجه ی کم روشن کنید. اگر مراقب باشید که فرش ها را بیش از حد خیس نکنید ، آنها ظرف یک ساعت خشک خواهند شد.

بطور منظم شستشو دهید

فاصله ی بین شستشوها را زیاد نکنید! حتی اگر روزانه جارو می کشید تا فرش خود را به بهترین نحو نگه دارید، بازهم باید آن را به طور منظم شستشو دهید. این به این دلیل است که مقدار قابل توجهی از خاک از بین بافت فرش به دام افتاده است و اگر قاطعانه در فرش به دام افتاده باشد، نمی توان از جارو برقی معمولی استفاده کرد. همانطور که روی فرشراه می روید، خاک های جاسازی شده بیشتر فرو می روند. . از آنجا که این خاک ساینده است، الیاف فرش آسیب می بینند، به طوری که در طول زمان شروع به خشک شدن و پوسیدن می کنند. شستشوی مرتب از این اتفاق جلوگیری نموده و باعث می شود تا قالیشما به مدت بیشتری تازه تر بنظر رسیده و مدت بیشتری در پول شما صرفه جویی می شود

منبع : وبسایت قالیشویی شربت اوغلی در غرب تهران

دکمه بازگشت به بالا