عمومیمطالب کسب و کار

اینستاگرام چرا اینجوری شده؟

محتوای این مطلب پنهان

مشکلات جدید اینستاگرام و راه حل آنها را بشناسید!

اپلیکیشن اینستاگرام و instagram smm panel، یکی از بهترین و پرکاربردترین برنامه های موبایلی در ایران و در جهان است. الگوریتم های اینستاگرام، دائما در حال به‌روزرسانی هستند و محیطی پویاتر و جذاب تر را برای کاربران فراهم می کنند. اگر می خواهید با تغییرات جدید الگوریتم اینستاگرام آشنا شوید، قسمت اول و قسمت دوم توضیح الگوریتم جدید اینستاگرام را را مطالعه کنید و یا این مقاله که در مورد مشکلات جدید اینستاگرام است را در ادامه بخوانید.

اگر جزو کاربران فعال در اینستاگرام باشید، اخیرا با مشکلات عجیب و غریبی مواجه شده اید که تا قبل از این وجود نداشته اند. این مشکلات برای بعضی از پیج های اینستاگرامی پیش آمده است و کاربران را نگران کرده است. در این نوشته می خواهیم درباره مشکلات رایج و جدید در اینستاگرام با شما صحبت کنیم و راه حل هریک از این مشکلات را به شما توضیح دهیم. شاید در گذشته از اینستاگرام استفاده می کردید و هیچ مشکلی نداشتید، اما در ورژن جدید اینستاگرام ، بسیاری از کاربران شاهد مشکلات مختلفی بوده اند. در این قسمت می خواهیم شما را با مشکلات رایج اینستاگرام جدید و smm panel آشنا کنیم و از شما می خواهیم با ما همراه باشید.

مشکل شماره 1: هنگام آپلود عکس و پست گذاری، برنامه اینستاگرام شما هنگ می کند!

اولین مشکل اینستاگرام که خیلی از اوقات مشاهده می کنید که در هنگام آپلود عکس، اینستاگرام شما هنگ می کند و به شما اجازه پست گذاری را نمی دهد. این مشکل را به اصطلاح، کرش شدن یا Crash شدن نیز می گویند. در این مواقع، شما باید به بخش تنظیمات گوشی خود بروید، سپس به قسمت Applications رفته و گزینه  Manage Applications را بزنید. در لیستی که باز می شود، نام برنامه اینستاگرام را خواهید دید. حالا باید گزینه Force Stop را برای اپلیکیشن اینستاگرام لمس کنید تا برنامه اینستاگرام شما بسته شود و از حالت هنگ دربیاید.

مشکل شماره 2: شما به اکانت اینستاگرام خود لاگین نمی شوید!

یکی از رایج ترین مشکلات جدید اینستاگرام ، این است که برنامه اینستاگرام نمی تواند با سرور اصلی اینستاگرام ارتباط برقرار کند. در این زمان است که پیغام زیر را می بینید:

Sorry, we couldn’t connect to our login server. Please confirm you have an internet connection and try again in a moment

هر زمان چنین اروری را دیدید، مطمئن باشید که تبلت یا گوشی شما نمی تواند به اینستاگرام متصل شود و شما باید اتصال اینترنت خود را بررسی کنید. اگر اینترنت شما دائما قطع و وصل شود و سرعت اینترنت شما ضعیف باشد، این مشک برای اکانت شما پیش می آید و باید منتظر باشید تا این مشکل برطرف شود و در زمان دیگری برای رفتن به پیج خود تلاش کنید.

مشکل شماره 3: اکانت اینستاگرام شما غیرفعال یا مسدود شده است!

پیج هایی که قوانین اینستاگرام را رعایت نمی کنند، محکوم به غیرفعال شدن هستند!! غیرفعال شدن یا مسدود شدن پیج ها، یکی از مشکلات جدید اینستاگرام این است که باعث نگرانی کاربران اینستاگرامی شده است. اگر در هنگام ورود به پیج اینستاگرامی خود دچار مشکل شده اید و اثری از پیج اینستاگرامی شما وجود ندارد، باید بدانید که اکانت اینستاگرام شما مسدود شده است و دیگر به آن دسترسی نخواهید داشت!

هر زمان شما قوانین اینستاگرامی را نقض کنید، اکانت شما در این شبکه اجتماعی مسدود می شود؛ پس تلاش کنید طبق اصول و قوانین اینستاگرام فعالیت کنید تا جلوی این اتفاق را بگیرید. زمانی که چنین مشکلی پیش می آید، شما باید به تیم پشتیبانی اینستاگرام ایمیل بدهید تا شما را از این حالت دربیاورند.

مشکل شماره 4: تصاویر در پیج شما بارگذاری نمی شوند!

چهارمین  مشکل جدید اینستاگرام، این است که اگر زیاد اهل کار با اینستاگرام باشید، به احتمال زیاد، با مشکل بارگذاری نشدن تصاویر مواجه شده اید. در این زمان، اروری با پیغام «couldn’t refresh feed» را مشاهده خواهید کرد. زمانی که اینترنت شما کند است، شاهد چنین مشکلی خواهید بود. در بعضی از اوقات، به قدری استفاده از اینستاگرام زیاد است که سرورهای اینستاگرام نمی توانند به همه درخواست ها پاسخ دهند و هنگام بارگذاری تصاویر به مشکل برمی‌خورید.

در بسیاری از اوقات، با برطرف کردن مشکل کندی یا قطعی اینترنت، این مشکل هم برطرف خواهد شد. پس نگاهی به اتصال اینترنت خود بیندازید و خیالتان را از بابت اتصال اینترنت و سرعت آن راحت کنید.

مشکل شماره 5: اینستاگرام شما باز نمی شود!

یکی دیگه از مشکلات جدید اینستاگرام، این است که اگر گوشی اندرویدی داشته باشید، گاهی اوقات مشاهده می کنید که اینستاگرام شما باز نمی شود و در هنگام باز شدن متوقف خواهد شد. برای رفع این مشکل، شما باید حافظه کش (Cache) و داده (Data) برنامه اینستاگرامتان را از دستگاه اندرویدی خود حذف کنید.

برای حل این مشکل به بخش Applications رفته و برنامه Instagram را انتخاب کنید. در پایین همان صفحه، گزینه Clear Cache را مشاهده می کنید. وقتی Clear Cache را می زنید، تمام دیتای برنامه اینستاگرام را حذف خواهید کرد. در بسیاری از موارد، با همین کار ساده مشکل اینستاگرام شما برطرف می شود؛ اما اگر این اتفاق نیفتاد، برنامه اینستاگرامتان را به صورت کلی از موبایلتان پاک کرده و نسخه جدید اینستاگرام را دانلود و نصب کنید.

مشکل شماره 6: اینستاگرام، کامنت پست شما را پاک نمی کند!

یکی دیگه از مشکلات جدید اینستاگرام، این است که گاهی اوقات، بعد از انتشار یک پست، شاهد یک کامنت غیرمرتبط و چرت هستید و می خواهید آن کامنت را از زیر پست خود حذف کنید؛ اما اینستاگرام امکان پاک کردن آن کامنت خاص را به شما نمی دهد. برای این کار، شما باید به صورت دستی آن کامنت را حذف کنید و سپس به بخش حافظه Cache اینستاگرام خود بروید و حافظه کش برنامه اینستاگرام خود را پاک کنید.

مشکل شماره 7: زمانی که می خواهید کامنت بگذارید، اینستاگرام به شما اخطار می دهد و نمی توانید کامنت بگذارید!

یکی دیگه از مشکلات جدید اینستاگرام، این است که اگر در اینستاگرام نمی توانید کامنت بگذارید، تلاش کنید تا اپلیکیشن اینستاگرام خود را به جدیدترین نسخه آن به‌روزرسانی کنید. اگر اپلیکیشن اینستاگرام شما آپدیت شده است، به یکی از دلایل زیر قادر به کامنت گذاری نیستید:

  • در کامنت خود، بیشتر از 30 هشتگ گذاشته اید! یادتان باشد که اینستاگرام، به شما اجازه ثبت بیشتر از 30 هشتگ را نمی دهد و کامنت شامل تعداد زیادی هشتگ را ارسال نخواهد کرد.
  • کامنت شما تکراری است و زیر پست های دیگر خود هم همین کامنت را گذاشته اید.
  • بیشتر از 5 منشن را در یک کامنت گذاشته اید.
  • اینترنت شما ایراد دارد و مدام قطع و وصل می شود.

در صورت برطرف کردن مشکلات بالا، مشکل عدم ارسال کامنت های شما حل می شود.

مشکل شماره 8: دیگر نمی توانید پیجی را فالو (follow) کنید!

یکی دیگه از مشکلات جدید اینستاگرام، این است که افرادی که وارد اینستاگرام می شوند و در این شبکه اجتماعی حضور دارند، معمولا تعداد زیادی از افراد و پیج های دیگر را دنبال می کنند. اپلیکیشن اینستاگرام به دنبال حذف رباتها و پیج های مشکوک است و به همین دلیل، به افراد اجازه نمی دهد که تعداد زیادی از پیج های دیگر را دنبال کنند.

هر زمان شما ارور «you can’t follow any more people» را مشاهده کردید، باید بدانید که اپلیکیشن اینستاگرام دیگر به شما اجازه فالو کردن پیج های دیگر را نمی دهد. اینستاگرام به شما این امکان را نمی دهد که بیش از 7500 نفر یا پیج را دنبال کنید؛ پس اگر می خواهید صفحه های جدیدی را در اینستاگرام دنبال کنید و خطای خاصی را هم مشاهده نکنید، بعضی از پیج های اینستاگرام که با آنها تعامل ندارید را آنفالو (unfollow) کنید.

مشکل شماره 9: پیج اینستاگرام شما، تحریم سایه یا Shadowban می شود!

یکی دیگه از مشکلات جدید اینستاگرام، این است که شادوبن یا Shadowban، نام یکی دیگر از مشکلاتی است که ممکن است در پیج اینستاگرام شما پیش بیاید. Shadowban نام نوعی تحریم یا جریمه در اینستاگرام است که به دلائل مختلفی پیش می آید. Shadowban (شادوبن) به تحریم سایه هم معروف است و پیج اینستاگرامی شما را به گونه ای غیرفعال می کند که محتوای پیج شما به هیچ کاربری نشان داده نشود و در قسمت Home و Explore اینستاگرام هم محتوای شما نشان داده نخواهد شد.

البته اگر افراد شما را فالو کنند، می توانند محتوای شما را ببینند؛ اما دیگر افراد چنین امکانی را نخواهند داشت. دقیقا این مشکل باعث می شود که فقط سایه ای از پیج شما در اینستاگرام وجود داشته باشد. بزرگترین مشکلی که تحریم سایه یا شادوبن برای شما ایجاد می کند این است که مخاطبان اینستاگرام نمی توانند شما را پیدا کرده و فالو کنند.

علائم و نشانه های Shadowban شدن پیج اینستاگرام چیست؟

یکی از مشکلات جدید اینستاگرام این است که مشکل پیج شما را اطلاع نمی دهد  مرموزانه رفتار می کند؛ یعنی اینکه ممکن است پیج شما شادوبن شود و خودتان از این موضوع خبر نداشته باشید. از جمله نشانه های شادوبن شدن این است که تعداد لایک پست های شما کمتر می شود، تعداد کامنت های کمتری دریافت می کنید و تعداد بازدید (view) پست یا استوری شما کمتر می شود.

چگونه متوجه شوید که آیا شادوبن شده اید یا خیر؟

برای اینکه سریعتر متوجه شوید که آیا تحریم سایه یا شادوبن شده اید، یک تصویر با هشتگ خاص در اینستاگرام منتشر کنید. حالا باید از چند نفر که شما را فالو نمی کنند بخواهید که همان هشتگ را سرچ کنند. اگر افراد نتوانستند پست شما را ببینند، به این معناست که پیج شما شادوبن شده است. اگر آن افراد نتوانند پست مربوط به پیج شما را ببینند، به این معناست که شما شادوبن شده اید.

چرا پیج های اینستاگرام شادوبن می شوند؟

در اثر یکی از عوامل زیر، پیج اینستاگرامی شما گرفتار شادوبن (تحریم سایه) می شود:

    از ربات استفاده کرده اید!

در الگوریتم جدید اینستاگرام، اگر شما از ربات اینستاگرامی استفاده کنید، اینستاگرام شما را به عنوان یک پیج اسپم و بی کیفیت شناسایی می کند و به همین دلیل، ارزش پیج شما را کمتر می کند.

    از هشتگ های زیاد و پراستفاده در کپشن ها و پست های خود استفاده کرده اید.

بعضی از کپشن ها، بسیار استفاده می شوند و به همین دلیل است که دیگر هشتگ های عمومی و محبوب، جزو موارد نامناسب در پیج اینستاگرام محصوب می شوند و امتیاز پیج اینستاگرام شما را کاهش می دهد.

    پیج های اینستاگرامی را بیش از حد فالو یا آنفالو کرده اید.

هر زمان که اینستاگرام حس کند که شما ربات هستید یا فعالیتهایی شبیه به ربات دارید، فعالیت شما را محدود خواهد کرد. پس اگر می خواهید پیج ایستاگرام شما Shadowban نشود، عملکرد عجیب و غریب و دور از منطق نداشته باشید؛ مثلا اگر در ساعت، بیش از 50 پیج اینستاگرام را فالو یا آنفالو می کنید، اینستاگرام شما را به عنوان ربات شناسایی می کند و احتمال شادوبن شدن شما وجود دارد.

چه کار کنید تا مشکل شادوبن پیج اینستاگرام شما حل شود؟

  • اگر از ربات های اینستاگرامی برای افزایش تعداد فالوئرها، افزایش بازدید، افزایش تعداد کامنت و… استفاده کرده اید، هرچه سریعتر فعالیت ربات اینستاگرام را متوقف کنید و دسترسی آن را به حساب کاربری خود قطع کنید.
  • به جای استفاده از هشتگ های عمومی و غیرمرتبط، از هشتگ های خاص، مرتبط و مناسب استفاده کنید. اگر قبلا از هشتگ های بی ربط در پست های خود استفاده کرده اید، در اسرع وقت آنها را از زیر پست ها و کپشن های خود پاک کنید.
  • از فعالیت زیاد در اینستاگرام دوری کنید. فالو و آنفالو کردن بیش ازحد، استوری های متعدد در پیج اینستاگرام، مسابقات اینستاگرامی پی در پی و… از جمله کارهایی است که به اینستاگرام، سیگنال های بد می فرستد.
  • قوانین اینستاگرام را به صورت دقیق مطالعه کرده و از این پس تلاش کنید که طبق قوانین اینستاگرام عمل کنید.

چه مدت طول می کشد تا پیج اینستاگرامی شما از حالت شادوبن دربیاید؟

زمان مشخصی برای رفع تحریم سایه یا شادوبن پیج اینستاگرام وجود ندارد و این موضوع ممکن است بین چند روز تا چند ماه، پیج شما را درگیر کند. در این مدت بهتر است به پیج اینستاگرام خود استراحت دهید و فعالیت سنگین انجام ندهید تا پیج شما از این حالت دربیاید.

مشکل شماره 10: پیج شما Action Block شده است.

یکی دیگه از مشکلات جدید اینستاگرام، این است که هنگامی که Action Block می شوید، پیغامی با عنوان You’re Action Blocked را مشاهده خواهید کرد و این مشکل برای فعالیت در اینستاگرام دردسرساز می شود.

دکمه بازگشت به بالا