اجتماعی

حذف گاز گوگرد در پتروشیمی بوشهر با اتکا به توان داخلی

معاون رییس جمهوری از نصب سیستم TGTU با اعتبار بالغ بر ۱۵۰ میلیون یورو با طراحی و اجرای شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی و حذف گاز گوگرد از فرآیند تولیدات پتروشیمی بوشهر خبر داد.

به گزارش نازک نارنجی علی سلاجقه در جریان سفر به استان بوشهر و بازدید از مجموعه‌های صنعتی اظهارکرد: عملی شدن پیوست‌های محیط زیستی در اجرای پروژه‌های اقتصادی و صنعتی نیازمند ضمانت اجرایی است و در این خصوص تخصیص مقداری از محل سودآوری صنایع به حوزه محیط زیست مورد تاکید و حائز اهمیت بوده که خوشبختانه پتروشیمی بوشهر در این جهت گام بسیار خوبی برداشته است.

وی با اشاره به اینکه این سیستم با اتکا به توان داخلی و با اعتبار بالغ بر ۱۵۰ میلیون یورو انجام گرفته است، گفت: ایفای پیوست‌های محیط زیستی در اجرای پروژه‌های اقتصادی و صنعتی در جهت حفاظت از محیط زیست در منطقه ضروری است و با توجه به درآمد صنایع مستقر در شهرستان‌های کنگان و عسلویه باید نسبت به ایفای نقش در مسائل محیط زیست اقدام موثر کنند.

سلاجقه افزود: در شهرستان‌های متاثر از صنعت به‌ویژه عسلویه، ۱۰۰ فلر و کنگان ۲۵ فلر وجود دارد و امروز فناوری‌ها و تکنولوژی‌ها به سمتی رفته است که بتوان با اعتبارات حداقلی نسبت به سرمایه‌گذاری‌های بزرگی که انجام شده است، تهدیدها را به فرصت تبدیل کنیم.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به پروژه TGTU که توسط پتروشیمی بوشهر در پالایشگاه گازی اجرایی شده است تاکید کرد: این شرکت در حقیقت برای حفظ محیط زیست تلاش کرده است. در پتروشیمی بوشهر و هلدینگ شستان شاهد اقدامات اساسی و موثر در حوزه کاهش انتشار آلایندگی فلر در سطح اتمسفر و محیط پیرامون هستیم که باعث مباهات و شایسته است شرکت‌های پتروشیمی کشور از این اقدام و الگو پیروی کنند.

در حاشیه این بازدید جواد حاتمی – مدیرعامل پتروشیمی بوشهر – گفت: مجتمع عظیم پتروشیمی بوشهر، تنها پتروشیمی منطقه پارس است که خوراک آن گاز ترش و اولویت این مجموعه حفظ محیط زیست و سلامت همکاران‌مان است.

وی افزود: علاوه بر پروژه خاص و موفق TGTU با هدف رضایت و حفظ سلامت کارکنان، وضعیت حضور و استراحت کارکنان به ۷ روز کار و هفت روز استراحت تغییر یافته است.

به گزارش روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست، مهرداد دینیان؛ مدیر مجتمع پتروشیمی بوشهر نیز در پایان گفت: میزان بازدهی واحد مذکور ۹۹.۸ درصد است که این نرخ بازدهی، از بالاترین مقادیر بازدهی واحدهای شیرین‌سازی و بازیابی گوگرد در جهان است.

انتهای پیام

گروه تحریریه مقالات اجتماعی

تحلیل‌گر مسائل اجتماعی با تجربه در بررسی نگرش‌ها و اعتقادات عمومی در جامعه.
دکمه بازگشت به بالا