اجتماعی

افزایش همکاری خیرین با آموزش و پرورش/ رشد ۴۷ درصدی ردیف اعتبار پروژه‌های خیرساز

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با بیان اینکه طی یک سال اخیر موج همکاری خیرین مدرسه ساز افزایش داشته است، گفت: توجه دولت به پروژه‌های خیرین به حدی است که امسال ردیف اعتباری ویژه پروژه‌های خیرین ۴۷ تا ۴۸ درصد نسبت به سال قبل رشد داشت و شخص رئیس جمهوری تاکید دارند که حتما دولت سهم خود را برای تکمیل پروژه‌های خیرین لحاظ کند.

حمیدرضا خان محمدی در گفت‌وگو با نازک نارنجی، با بیان اینکه طی یک سال گذشته سرعت اتمام پروژه‌های نیمه تمام با اولویت پروژه‌های نیمه تمام خیرین افزایش یافته است، اظهار کرد: شخص رئیس جمهوری به تکریم خیرین و همراهی با آنها اعتقاد و تاکید دارند که باید دولت سهم خود را برای تکمیل پروژه‌های خیرین قرار دهد که این توجه به خیرین مدرسه ساز از سوی بالاترین مقام اجرایی کشور نقطه قوت ما است.

وی ادامه داد: این توجه به حدی است که طی یک سال گذشته تقریبا ۵۰ درصد از ۲۰۲۰ پروژه‌ای که در شش ماهه اول و ۱۱۰۰ طرحی که در شش ماهه دوم سال بهره‌برداری شد، مشارکتی انجام شده است که این امر نشان از عزم جدی دولت برای در اولویت قرار گرفتن پروژه‌های نیمه تمام خیرین دارد.
 
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در بخش دیگر سخنان خود با بیان اینکه ردیف اعتباری خیرین طی امسال و در قیاس با سال گذشته ۴۷ تا ۴۸ درصد رشد داشته است که این امر نشان از توجه دولت به موضوع خیرین دارد، توضیح داد: ما موضوع مولد سازی را با همین رویکرد در دستور کار قرار دادیم تا املاک مازاد و بلا استفاده را تبدیل به احسن کرده و پروژه‌های نیمه تمام خیرین را به اتمام برسانیم.

خان محمدی در عین حال تاکید کرد: البته سازمان خصوصی سازی متولی کار مولدسازی است و وزارت آموزش و پرورش به این موضوع از جنبه نظارتی و هماهنگی ورود می کند. اخیرا تقریبا ۲۳ ملک بلا استفاده ما برای بحث ارزش افزایی نهایی و ارزش گذاری شد که عواید آن در اختیار پروژه‌های نیمه تمام خیرین قرار گیرد. بنابراین موضوع مولدسازی نیز بسیار در بحث اتمام پروژه‌های نیمه تمام خیرین به ما کمک کرد.

وی همچنین از افزایش تعهدات خیرین در دوره اخیر خبر داد و گفت: در این دوره جشنواره، تعهدات خیرین ما از ۳۴۰۰ میلیارد تومان به حدود ۷۰۰۰ میلیارد تومان افزایش یافت که این نشان از همراهی خیرین با ما دارد. خیرین در کنار ما هستند و این تعهد برای خیرین ایجاد شده است. برای مثال فقط در اصفهان ۱۱۰۰ میلیارد تومان تعهد خیرین ثبت شده است. در واقع توجه وزیر وقت آموزش و پرورش در دولت سیزدهم و وزیر فعلی به خیرین باعث شده موج همکاری خیرین افزایش پیدا کند،. به طوری که در مراسم افتتاح ۱۱۰۰ طرح عمرانی که بهمن ماه برگزار شد، رئیس جمهوری در یک طرح مدرسه خیرساز، برای اینکه یک خیر با ما همکار کرده بود، شخصا در فشافویه حضور یافتند که این حضور بازخورد خوبی داشت و باعث شد تعهدات خیرین افزایش یابد.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در پایان سخنان خود تصریح کرد: ما در این دوره سعی کردیم با تمام توان در خدمت خیرین مدرسه ساز باشیم تا انتشار مهربانی آنها تسهیل پیدا کند و این اتفاق رخ داده است. امیدواریم در اعتبارات سنواتی سال ۱۴۰۳ نیز در حوزه خیرین افزایش چشم گیری داشته باشیم تا بتوانیم پروژه‌های خیر ساز را به اتمام برسانیم.

انتهای پیام

گروه تحریریه مقالات اجتماعی

تحلیل‌گر مسائل اجتماعی با تجربه در بررسی نگرش‌ها و اعتقادات عمومی در جامعه.
دکمه بازگشت به بالا