علمی و پزشکی

بهترین زمان تزریق واکسن آنفلوآنزا تا ۲۰ آنلاین است

آفتاب‌‌نیوز :

عباس علی‌پور معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران امروز درباره آخرین وضعیت بیماری آنفلوآنزا و کرونا در استان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری آنلاین نازک نارنجی در مازندران، اظهار کرد: موارد ابتلا به بیماری‌های آنفلوآنزا و کرونا کاهش یافته؛ به‌طوری‌که به زیر ۱۵ درصد رسیده است.

وی افزود: همچنین روند ابتلای بیماران بستری نیز به‌صورت نزولی کاهش یافته است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران بیلن کرد: باتوجه به اینکه راه انتقال هر دو بیماری، تنفسی است، ضروری دارد افراد دارای؛ در منزل بمانند و قطع‌کننده زنجیره بیماری باشند.

علی‌پور تصریح کرد: افراد معرض خطر، بیماران زمینه‌ای هستند که باتوجه به اینکه این ایام زمان خوبی برای تزریق واکسن است تا ۲۰ آنلاین ماه نسبت به تریق آنفلوآنزا ویروسی اقدام کنند.

وی در پاسخ به این سوال خبرنگار آنلاین نازک نارنجی مبنی بر اینکه افرادی که یک‌ سال نسبت به تزریق واکسن آنفلوآنزا اقدام کردند، چرا هر سال باید تکرار کنند، تصریح کرد: باتوجه به تغییر سویه ویروس و همچنین اینکه معمولا هر چند سال اپیدمی فصلی آنفلوآنزا را داریم، بحث واکسن هم باید تکرار شود.

 

 

گروه تحریریه مطالب پزشکی

هدفم این است که با ارائه محتواهای علمی و امیدوارکننده، به شما کمک کنم تا از جدیدترین تحقیقات در زمینه سلامتی مطلع شوید و اقدامات مناسبی را برای بهبود و حفظ سلامتی خود بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا