اقتصادیعمومیمطالب کسب و کار

آیا قهوه باعث افزایش مقاومت بدن در مقابل بیماری‌ها می‌شود؟

کافئین و کاهش خستگی بدن (افزایش انرژی)

خرید قهوه موکا دکتر بیز: یکی از خواص قهوه، تأثیر مثبت بر میزان انرژی و هوشیاری افراد است، همانطور که می‌دانید، قهوه ترک حاوی ماده محرکی به نام کافئین است، کافئین موجود در قهوه به شما کمک می‌کند تا کمتر و دیرتر احساس خستگی کنید و در انجام امور روزانه انرژی بیشتری داشته باشید.

با خرید قهوه و نوشیدن یک فنجان قهوه، کافئین موجود در آن وارد جریان خون شما شده و به مغزتان منتقل می‌شود. در مغز، کافئین مانع ترشح و فعال شدن ماده‌ای به نام آدنوزین می‌شود که یک انتقال دهنده عصبی است. با فعال شدن این مکانیسم، انتقال دهنده‌های عصبی دیگری مانند نوراپی نفرین و دوپامین افزایش پیدا می‌کند که این اتفاق منجر به افزایش تعداد نورون‌ها خواهد شد.

در مجموع این فرآیند به افزایش سطح هوشیاری و انرژی و احساس خستگی کمتر منجر می‌گردد. یکی دیگر از تأثیرات کافئین موجود در قهوه افزایش ماده‌ای به نام اپی نفرین (آدرنالین) در خون افراد است، کارکرد این هورمون در بدن انسان، شما را برای تلاش فیزیکی سخت و زیاد آماده می‌کند.

نوشیدن روزانه قهوه به دلیل کافئین موجود در آنکه از شناخته‌شده‌ترین مواد روان گردان دنیا است، باعث افزایش سطح هوشیاری و تمرکز شده و می‌تواند فعالیت مغز را بهبود دهد، این نوشیدنی، اثر ضد افسردگی داشته و با مصرف روزانه چهار فنجان قهوه، تا ۲۰ درصد ریسک ابتلاء به افسردگی کاهش می‌یابد.

این افراد، ۵۳ درصد نسبت به افرادی که قهوه را در رژیم روزانه خود ندارند، کمتر دست به خودکشی می‌زنند. قهوه یک منبع غنی از آنتی اکسیدان است که مردم آمریکا بیشتر آنتی اکسیدان خود را از قهوه و بیش از هر منبع غذایی دیگر به دست می‌آورند که خاصیت ضد پیری داشته و برای سلامت پوست مفید است. همچنین جالب است بدانید قهوه به عنوان چربی سوز نیز شناخته می‌شود.

قهوه و آنتی اکسیدان

محصولات شرکت دکتر بیز: آنتی اکسیدان موجود در قهوه، بر سلامتی شبکیه چشم اثر گذار است، تحقیقات نشان داده است که نوشیدن روزانه قهوه می‌تواند خطر ابتلاء به دیابت نوع دوم را کاهش دهد. کافئین در تمام مکمل‌های چربی سوز دنیا موجود می‌باشد که می‌تواند ۳ تا ۱۱ درصد میزان سوخت و ساز بدن را نیز افزایش دهد، بنابراین طبیعی است که می‌تواند عملکرد فیزیکی بدن را تا ۱۲ درصد بالا ببرد.

تعداد قابل توجهی از تحقیقات علمی انجام شده بر روی انسان حاکی از آن است که قهوه بر بخشی از فعالیت مغز از جمله حافظه، خلق و خو، هوشیاری، میزان انرژی و عملکرد ذهن مؤثر است و در مجموع باعث بهبود عملکرد آن می‌شود.

در مورد کافئین قهوه باید گفت که مانع انتشار یک انتقال دهنده عصبی بازدارنده در مغز شما می‌شود، به این معنی که از تحریک جلوگیری می‌کند. این عمل باعث افزایش میزان انرژی، بهبود خلق و افزایش عملکرد فعالیت‌های مختلف مغز شما می‌شود.

نکات مهم در مصرف قهوه

قهوه لاته گانودرما دکتر بیز: اگر از آن دسته از افرادی هستید که هر روز قهوه می‌نوشید، حتماً این دو نکته را به خاطر بسپارید:

– همواره قهوه را در حالت طبیعی آن و بدون افزودن خامه و شکر آماده و سرو کنید؛ این روش بهترین و سالم‌ترین روش ممکن است.

– در روز بیشتر از یک یا دو فنجان قهوه ننوشید، این به شما اجازه خواهد داد تا از خواص و فواید قهوه بدون به مخاطره انداختن سلامتی خود بهره مند شوید.

خواص اثبات شده قهوه برای سلامتی بدن

۱. قهوه میتواند انرژی شما را بالا ببرد و شما را هوشیارتر کند

قهوه باعث می‌شود کمتر احساس خستگی کنید و هشیاری شما را بالا می‌برد. این خاصیت به خاطر وجود یک ماده‌ی محرک در قهوه به نام کافئین است که در واقع، رایج‌ترین ماده‌ی روان‌گردان در دنیا است.

به عبارت ساده، پس از نوشیدن قهوه، کافئین جذب جریان خون می‌شود، این ماده پس از عبور از ایست بازرسی مغز، به سیستم اعصاب مرکزی می‌رسد، کافئین پس از ورود به سیستم اعصاب مرکزی، به سراغ آدرنوزین (عامل احساس خستگی و خواب‌آلودگی) می‌رود و مانع فعالیت آن می‌شود. کافئین سبب افزایش تولید نورایی نفرین و دوپامین می‌شود، نوراپی‌نفرین برای حفظ دقت، کنترل احساسات، یادگیری و ادراک ضروری است و دوپامین عامل توانایی، انرژی و لذت است.

آزمایش‌های کنترل شده‌ی بسیار روی انسان‌ها، نشان می‌دهد قهوه، جنبه‌های مختلفی از عملکرد مغز را بهبود می‌بخشد، برای نمونه: حافظه و خلق و خو، خلق و خو، هشیاری، انرژی زمان واکنش و عملکرد شناختی است.

۲. قهوه میتواند اثرات چربیسوزی داشته باشد

آیا می‌دانستید کافئین تقریباً در تمام مکمل‌ها چربی‌سوزی موجود در بازار، وجود دارد؟ یک دلیل خوب برای این ادعا هست، کافئین یکی از معدود مواد طبیعی است که خاصیت چربی‌سوزی آن، در عمل، اثبات شده است.

مطالعات متعدد نشان می‌دهد کافئین می‌تواند میزان سوخت و ساز بدن را سه تا ۱۱ درصد بالا ببرد. مطالعات دیگر حاکی از آن است که کافئین دقیقاً می‌تواند چربی‌سوزی را به اندازه ۱۰ درصد در افراد چاق و ۲۹ درصد در افراد لاغر، افزایش دهد، هرچند این امکان وجود دارد که با مصرف طولانی‌مدت قهوه، این اثرات کم شود.

۳. کافئین میتواند عملکرد فیزیکی را به طور چشمگیری بهتر کند

کافئین، سیستم عصبی را تحریک می‌کند و این کار سبب می‌شود، سیگنال شکستن چربی بدن به سلول‌ها فرستاده شود.

اما کافئین سطوح اپی‌نفرین (آدرِنالین) خون را نیز بالا می‌برد. بدن انسان به وسیله‌ی افزایش آدرنالین، به استرس‌های فیزیکی و احساسی، پاسخ می‌دهد که به آن پاسخ “جنگ یا گریز” می‌گویند.

کافئین به سلول‌های چربی دستور می‌دهد چربی بدن را بشکنند. این چربی‌ها در قالب اسیدهای چرب آزاد و منبع سوخت، وارد جریان خون می‌شوند که به جز مغز، ماهیچه‌های قلبی و اسکلتی، اسیدهای چرب را ترجیح می‌دهند.

با وجود این آثار، عجیب نیست کافئین بتواند عملکرد فیزیکی را به طور میانگین ۱۱ تا ۱۲ درصد، بالا ببرد. پس، منطقی است نیم ساعت قبل از بیرون رفتن از خانه و شروع روز کاری، یک فنجان قهوه‌ی غلیظ نوش جان کنید.

۴. در کافئین، مواد غذایی ضروری وجود دارد

قهوه چیزی بیش از یک نوشیدنی سیاه رنگ است. بسیاری از همین مواد مغذی که در دانه‌های قهوه وجود دارند، در نوشیدنی نهایی نیز یافت می‌شوند.

یک فنجان قهوه حاوی مواد مغذی زیر است:

ریبوفلاوین (ویتامین ب ۲): تامین‌کننده‌ی ۱۱ درصد از میزان توصیه شده روزانه

پانتوتنیک اسید (ویتامین ب ۵): تأمین‌کننده شش درصد از میزان توصیه شده روزانه

منگنز و پتاسیم: تأمین‌کننده سه درصد از میزان توصیه شده روزانه

منیزیوم و نیاسین (ویتامین ب ۳): تأمین‌کننده دو درصد از میزان توصیه شده روزانه

گرچه شاید به نظر مهم نباشد، اما اغلب مردم روزانه بیش از یک فنجان قهوه می‌نوشند، بنابراین اگر سه تا چهار فنجان قهوه بنوشید، آنگاه این مقادیر اندک، به سرعت زیاد می‌شوند.

۵. کافئین میتواند خطر دیابت نوع دو را پایین بیاورد

دیابت نوع دو یک بیماری بسیار جدی و شایع است که هم‌اکنون حدود ۳۰۰ میلیون نفر در سراسر دنیا به آن مبتلا هستند. در این نوع دیابت، بدن انسولین تولید می‌کند، اما یا میزان آن کافی نیست یا بدن نمی‌تواند از انسولین تولید شده استفاده کند. در این شرایط، قند موجود در بدن نمی‌تواند وارد سلول‌های بدن شود و در اثر تجمع آن، بدن دچار نارسایی می‌شود.

بنا به برخی دلایل، میزان ابتلاء به دیابت نوع دو در کسانی که قهوه مصرف می‌کنند، به طور چشمگیری پایین است، مطالعات نشان می‌دهد که ریسک ابتلاء به این بیماری در افرادی که بیشترین میزان قهوه را مصرف می‌کنند، ۲۳ تا ۵۰ درصد کمتر است و نتیجه یک بررسی دیگر نیز حاکی از کاهش ۶۷ درصدی احتمال ابتلاء به این بیماری است. طبق بررسی‌های گسترده از داده‌های ۱۸ تحقیق در مجموع ۴۵۷ هزار و ۹۲۲ نفر، نوشیدن روزانه یک فنجان قهوه خطر ابتلاء به دیابت نوع دو را تا هفت درصد کاهش می‌دهد.

۶. قهوه میتواند از شما در برابر بیماری آلزایمر و زوال عقل محافظت کند

بیماری آلزایمر رایج‌ترین نوع اختلال عملکرد مغزی و دلیل عمده زوال عقل در در سراسر دنیا است، معمولاً افراد بالای ۶۵ سال به این بیماری مبتلا می‌شوند، متأسفانه هیچ درمان شناخته شده‌ای برای آلزایمر وجود ندارد.

با این وجود، کارهای زیادی را می‌توان برای پیشگیری از این بیماری انجام داد از جمله تغذیه سالم و ورزش اما نوشیدن قهوه هم می‌تواند به طور شگفت‌آوری مؤثر باشد، طبق تحقیقات انجام شده، خطر ابتلاء به بیماری آلزایمر در کسانی که قهوه مصرف می‌کنند، بیش از ۶۵ درصد کمتر است.

۷. کافئین میتواند خطر ابتلاء به بیماری پارکینسون را پایین بیاورد

پس از آلزایمر، بیماری پارکینسون دومین دومین بیماری رایج در حیطه‌ی عملکرد مغز است. این بیماری در اثر مرگ سلول‌های ترشح‌کننده دوپامین (یک انتقال‌دهنده عصبی) به وجود می‌آید. مانند آلزایمر، برای پارکینسون هم هیچ درمان شناخته شده‌ای وجود ندارد که این امر اهمیت پیشگیری از آن را دو چندان می‌کند.

طبق مطالعات انجام شده، مصرف قهوه خطر ابتلاء به بیماری پارکینسون را بین ۳۲ تا ۶۰ درصد کاهش می‌دهد. در این مورد به نظر می‌رسد خود کافئین به وجود آورنده‌ی این اثر است. بنابراین، کسانی که قهوه بدون کافئین مصرف می‌کنند از ریسک پارکینسون در امان نیستند.

۸. به نظر میرسد کافئین از کبد محافظت میکند

کبد عضو شگفت‌انگیزی است که صدها عملکرد مهم در بدن را انجام می‌دهد و بر بیماری‌های متعددی از جمله هپاتیت و کبد چرب بر کبد تأثیر می‌گذارند. بسیاری از این بیماری‌ها منجر به حالتی در کبد می‌شوند که به آن سیروز کبدی می‌گویند. در این بیماری، کبد به دلیل عفونت مزمن، فرسوده می‌شود. ثابت شده است که قهوه می‌تواند در برابر سیروز، از کبد محافظت کند. کسانی که هر روز چهار فنجان یا بیشتر قهوه می‌نوشند، ۸۰ درصد کمتر در معرض این بیماری هستند.

دکمه بازگشت به بالا