ورزشی

رئال مادرید از باسک برای فتح لالیگا خیز برداشت

آفتاب‌‌نیوز :

 در آغاز سی‌و‌سومین هفته از رقابت‌های لالیگای اسپانیا، شب گذشته (جمعه) از ساعت ۲۲:۳۰ به وقت تهران، تیم‌های فوتبال رئال مادرید و رئال سوسیه‌داد در ورزشگاه آنوئتای شهر سن‌سباستین در ایالت باسک به مصاف یکدیگر رفتند که این بازی با برتری یک بر صفر تیم فوتبال رئال مادرید خاتمه یافت.

کهکشانی‌ها که خودشان را برای مصاف مهم با بایرن مونیخ در دور رفت از مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا آماده می‌کنند، با گلزنی آردا گولر در دقیقه ۲۹ پیش افتادند. دروازه تیم میهمان در دقیقه ۳۲ توسط بازیکن سابقش تاکه‌فوسا کوبو باز شد، اما VAR حکم به مردود بودن این گل داد. در ادامه مسابقه، اما دیگر توپی از خط دروازه‌ها عبور نکرد و به این ترتیب همان تک گل بازیکن ترکیه‌ای که برخلاف همیشه این بار در ترکیب اصلی قرار گرفته بود، سرنوشت بازی را مشخص کرد.

با این پیروزی رئال مادرید ۸۴ امتیازی شد و در فاصله پنج هفته به پایان فصل جاری لالیگا، فاصله‌اش را با بارسلونا که ۷۰ امتیازی است، به ۱۴ امتیاز افزایش داد. به این ترتیب مردان کارلو آنچلوتی نه تنها با روحیه‌ای مضاعف آماده سفر به مونیخ شدند، بلکه یک قدم دیگر به فتح لالیگا نزدیک شدند.

دیدار‌های سی‌و‌سومین هفته لالیگا امروز با چهار مسابقه دیگر پیگیری می‌شود که برنامه آن‌ها به شرح زیر است:

لاس پالماس – جیرونا، ساعت ۱۵:۳۰ (به وقت تهران)

آلمریا – ختافه، ساعت ۱۷:۴۵

آلاوس – سلتاویگو، ساعت ۲۰:۰۰

اتلتیکومادرید – اتلتیک بیلبائو، ساعت ۲۲:۳۰

 

در جدول رده‌بندی مسابقات پس از رئال مادرید که ۸۴ امتیازی شد و بارسلونای ۷۰ امتیازی، تیم‌های جیرونا با ۶۸ و اتلتیکومادرید با ۶۱ امتیاز رده‌های سوم و چهارم را در اختیار دارند.

گروه تحریریه علوم ورزشی

با استفاده از مهارت‌های تحلیلی و تجزیه و تحلیل داده‌ها، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی گزارش‌ها و آمارهای مفید و کاربردی درباره‌ی روند و عملکرد تیم‌ها و بازیکنان در ورزش می‌پردازم. هدفمندی خود را در بهبود دانش و اطلاعات ورزشی خوانندگان قرار می‌دهم. همراه با من را بپذیرید و به دنیای آمارها و تحلیل‌های جذاب ورزشی همراه شوید.
دکمه بازگشت به بالا