استان ها

فیلم و عکس| تداوم جشن‌های دانشگاهی از عملیات انتقام‌جویانه سپاه

خبرگزاری علم و فناوری آنا؛ «رژیم خبیث اشتباه کرد و باید تنبیه بشود و تنبیه خواهد شد؛ البته داغدار شهیدانمان از جمله شهید زاهدی و شهید رحیمی و دیگر همرانان آنها شدیم. آنها عاشق شهادت بودند و چیزی از دست ندادند.»، این بخشی از بیانات مقام معظم رهبری در خطبه‌های عید سعید فطر ۲۲ فروردین‌ 1403 در مصلای امام خمینی(ره) تهران است.

ماجرا از آنجا شروع شد که رژیم کودک‌کُش و فاسد صهیونیستی از سر استیصال و ضعف روز دوشنبه ۱۳ فروردین به ساختمان کنسولگری جمهوری اسلامی در دمشق حمله کرد و سردار محمدرضا زاهدی، فرمانده سپاه قدس در سوریه و لبنان و ۶ نفر دیگر از مستشاران نظامی ایران در سوریه را به شهادت رساند. 

در جریان این تجاوز، ساختمان کنسولگری ایران در دمشق به طور کامل تخریب و به بخش‌هایی از ساختمان سفارت کشورمان نیز خساراتی وارد شد.

از همان ابتدا ملت ایران و خانواده شهدا و جانبازان برخورد قاطع و پشیمان‌کننده با رژیم جنایتکار صهیونیستی را از مسئولان مطالبه کردند و از همان روز وحشت به اردوگاه صهیونیست‌ها رخنه کرد و مسئولان نظامی و غیرنظامی این رژیم و ساکنان شهرک‌های صهیونیست‌نشین از هراس حمله جمهوری اسلامی شب و روز نداشتند.

تا اینکه روز واقعه فرارسید و جمهوری اسلامی بامداد امروز 26 فروردین بیش از 180 پهپاد و موشک توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به سرزمین‌های اشغالی شلیک کرد و برآوردها نشان از خسارت شدید اسرائیلی‌ها می‌دهد و علاوه بر خسارت مالی شدید، خبر از مجروحیت نظامیان این رژیم می‌دهد و ترس و وحشت بر اردوگاه صهیونیست‌ها سایه افکنده است.

با انجام این عملیات موجی از شادی در مردم شهرهای مختلف کشور ایجاد شد که دانشگاهیان نیز از این شادی بی‌بهره نبودند.

سیره قرآنی عملیات «وعده صادق»

همزمان با لحظه «انتقام سخت» جمهوری اسلامی ایران از رژیم فاسد و جعلی صهیونیستی، مردم غیور و شهیدپرور سراسر کشور گرد هم آمدند و بانک «الله اکبر» و «مرگ بر اسرائیل» سردادند و این لحظات تاریخی را جشن گرفتند.

پس از حمله بُزدلانه و از سر استیصال رژیم کودک‌کُش صهیونیستی به ساختمان کنسولگری ایران در دمشق، مردم ایران و مسئولان خواستار انتقام سخت شدند و بالاخره شامگاه گذشته روز یکشنبه «وعده صادق» به وقوع پیوست و هیمنه پوشالی رژیم جنایتکار آمریکا و رژیم ظالم و کودک‌کُش صهیونیستی درهم شکست.

این عملیات غرورآفرین جمهوری اسلامی موجی از شادی را در کشور به وجود آورده و هنوز که هنوز است مردم در کوچه و خیابان، بازار، ادارات، مدارس، دانشگاه‌ها، مراکز آموزشی و نظامی صحبت از عملیات «وعده صادق» می‌کنند و در دل خداوند را بابت این اتفاق میمون شکرگزار هستند.

در این راستا، خبرنگار آنا گفت‌و‌گویی را با محمدکاظم کاوه‌پیشقدم رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد و واحد یاسوج ترتیب داده است.

موشک‌های جمهوری اسلامی کیلومتر‌ها آن طرف‌تر بیخ گوش ظالمان و جهان‌خواران را شخم زدند

مسئول بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین‌المللی انزلی با اشاره به واکنش اخیر جمهوری اسلامی ایران به حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در دمشق سوریه و تنبیه این رژیمِ سفاک و کودک‌کش با شلیک صد‌ها پهپاد و موشک کروز و بالستیک به سرزمین‌های اشغالی اظهار کرد: اقدام جمهوری اسلامی ایران بر اساس منشور سازمان ملل، یک اقدام کاملاً صحیح و بر مبنای اصل دفاع مشروع بوده است.

نیما رنجی افزود: عملیات وعده صادق، پاسخی به جنایت‌ها و تجاوز‌های متعدد رژیم صهیونیستی ازجمله جنایت آنان در حمله به بخش کنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران در دمشق و به شهادت رساندن تعدادی از مستشاران نظامی جمهوری اسلامی در کشور سوریه بود.

مسئول بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرانزلی با اشاره به اینکه در حقوق بین‌الملل بر «حق مقابله‌به‌مثل» -retaliation- به‌عنوان یک اصل پذیرفته‌شده و قانونی تأکید شده، عنوان کرد: بر این اساس جمهوری اسلامی ایران و بازوی توانمند آن یعنی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، مقابله‌به‌مثل را حق قانونی خود می‌داند و به‌ویژه زمانی که پای رژیم کودک‌کش، جعلی و اشغالگر اسرائیل در میان باشد، نه تنها از آن عدول نمی‌کند؛ بلکه در استقبال از آن، انگیزه به مراتب بیشتر و قویتری نیز دارد. از این‌رو اقدام سپاه نه تنها حق قانونی و مسلم سپاه بوده؛ بلکه با قوانین تعریف‌شده در حقوق بین‌الملل نیز انطباق کامل داشته است.

رنجی اضافه کرد:‌ انجام این عملیات برای ملت ایران در مقطع کنونی، ضرورت اجتناب‌ناپذیر در راستای تأمین امنیت ملی، حفظ و ارتقای سطح بازدارندگی نظامی در برابر تهدیدات دشمن بود. این عملیات که دارای ماهیت کاملاً دفاعی و پاسخی به جنایت‌های رژیم صهیونیستی است، نشان داد سیاست‌های جمهوری اسلامی و دوراندیشی‌های رهبر حکیم انقلاب اسلامی و فرماندهی معظم کل قوا در چند دهه اخیر مبنی بر تقویت بنیه دفاعی و قدرت موشکی کشور، سیاست‌های درست، عالمانه و واقع‌بینانه است.

به گفته وی، در واقع ایران با انجام این اقدام خط قرمز‌های جدیدی برای اسرائیل وضع کرده که این خط قرمز صبح روز حمله از زبان سردار سرلشکر سلامی، فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اینگونه عنوان شد: «اگر اسرائیل از این پس بخواهد به نظامیان، دارایی‌ها، اتباع و اماکن متعلق به ایران در سوریه یا هر نقطه دیگری در منطقه حمله کند، با پاسخ نظامی مستقیم از داخل خاک ایران مواجه خواهد شد.»

 

مسئول بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرانزلی بیان  کرد: حسن تهرانی‌مقدم با تلاش‌های شبانه‌روزی خود کاری کرد که خط مقدم جنگ، کیلومتر‌ها از مرز‌های ما فاصله داشته باشد و اینک آرزوی آن شهید والامقام در هدف قرار دادن قلب رژیم منحوس صهیونیستی تحقق یافت و موشک‌های جمهوری اسلامی کیلومتر‌ها آن طرف‌تر، بیخ گوش ظالمان و جهان‌خواران بر فراز قدس شریف مراکز استراتژیک رژیم صهیونیستی را شخم زدند تا این پیام واضح را به آمریکا و مزدورانش در منطقه برسانند که اسرائیل نابود خواهد شد این تازه آغاز ماجرا بوده و این شیر همیشه بیدار، فقط پنج‌های بر پیکر منحوس ظالمان نواخته است.

رنجی تأکید کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین‌المللی انزلی با حمایت قاطع از این اقدامِ دلاورمردان نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به همه جهان‌خواران و ایادی آنان یادآور می‌شود که مردمان این مرزوبوم تا آخرین قطره خون پای اهداف بلند انقلاب اسلامی ایستاده و دست همه دشمنان را از دین و آیین و خاک مقدس مقاومت کوتاه خواهند کرد.

عملیات «وعده صادق» یوم‌الله دیگری در تاریخ ایران ثبت کرد

دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشمر در بیانیه‌ای آورده است: در آغازین دقایق بامداد ۲۶ فروردین‌ماه ۱۴۰۳ دلاورمردان سپاه پاسداران و نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی در اعمال حق دفاع مشروح و مصرح در ماده ۵۱ منشور ملل متحد و در لبیک به بیانات مقام معظم رهبری و مطالبات گسترده مردمی در مورد تنبیه رژیم صهیونیستی، در واکنش به اقدامات نظامی رژیم جعلی صهیونیستی در به شهادت رساندن مستشاران نظامی ایران که به دعوت دولت سوریه در این کشور مشغول فعالیت بودند، به‌خصوص حمله نظامی به کنسولگری کشورمان در دمشق در ۱۳ فروردین ماه ۱۴۰۳ در مجموعه حملات نظامی علیه پایگاه‌های نظامی رژیم صهیونیستی و مراکز نظامی این رژیم را با اذن‌الله و با رمز یا رسول‌الله در سرزمین‌های اشغالی مورد هدف صد‌ها پهپاد و موشک قرار دادند.

در این بیانیه مطرح شده است: درود و رحمت خدا بر سربازان غیور اسلام که وعده‌ی صادق نظام مقدس جمهوری اسلامی در تنبیه رژیم جنایتکار صهیونیستی محقق کردند و قدرت ایمان و اقتدار نیرو‌های مسلح ایران یوم‌الله دیگری در تاریخ افتخارات ملت ایران ثبت کرد.

در این بیانیه عنوان شده است: درود و رضوان خدا بر روح پاک سردار شهید حسن طهرانی‌مقدم و عزیزانی که با تلاش‌های شبانه‌روزی ایران اسلامی را به قدرت بازدارندگی، بلکه تهاجمی رساندند و عزت و غیرت ایرانی را به دنیا نشان دادند.

فففففففففففف
در این بیانیه آورده شده است: از این رو دانشگاهیان بسیجی و انقلابی، اساتید، کارکنان و دانشجویان خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشمر به همراه مجموعه مدارس سمای این دانشگاه همگام با سایر آحاد ملت ایران و با شکرگزاری به ساحت الله و تشکر ویژه ازدلاور مردان هوا فضای سپاه پاسداران و نیرو‌های مسلح حمایت
خود را از پاسخ تنبیهی این عزیزان جان برکف در برابر اقدامات ناجوانمردانه رژیم کودک‌کُش صهیونیستی اعلام می‌دارند.

در این بیانیه تأکید شده است: خداوند همه مجاهدان و رزمندگان مقاومت اسلامی را به تأییدات خود مستظهر نصرت نهایی بشر را با ظهور قطب عالم امکان حضرت ولی‌عصر عجل‌الله تعالی فرجه الشریف محقق گرداند.

عملیات «وعده صادق» غرورآفرین بود

دانشجویان، کارکنان و استادان دانشگاه آزاد اسلامی واحد ملایر همراه با آحاد مردم ملایر در مرکز این شهرستان تجمع کرده و از عملیات غرورآفرین وعده صادق حمایت کردند.

فففففففففففف

فففففففففففف

فففففففففففف

فففففففففففف

اجازه نمی‌دهیم ذره‌ای از خون شهدای فلسطینی پایمال شود

دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد آباده در اجتماع بزرگ مردم آباده در حمایت از پاسخ موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی حضور پیدا کردند.

همچنین دانشگاهیان این دانشگاه در پایان این تجمع بیانیه‌ای صادر کردند.

در این بیانیه آمده است: شکر و سپاس خدای بزرگ را که ملت ایران را یاری‌گر است و به‌واسطه جان‌فشانی‌های رزمندگان جمهوری اسلامی عزت و اقتدار ایران عزیز بیش از پیش جلوه‌گر کرده است.

در این بیانیه تبیین شده است: عملیات «وعده صادق» که پاسخی کوبنده و بازدارنده به تجاوز رژیم غاصب صهیونیستی پس از حمله این غده سرطانی به کنسول‌گری ایران اسلامی بود؛ هم دفاعی مشروع برای ملت ایران رقم زد و هم امیدآفرین در جهان اسلام شد، امروز جهانیان با معادله‌ای متفاوت از قدرت منطقه‌ای و بین‌المللی در غرب آسیا مواجهند؛ قدرتمندان سر تعظیم در برابر ایران بزرگ فرود می‌آورند و ملت‌های مظلوم و مستضعف نیز تکیه‌گاهی مستحکم‌تر از پیش را در کنار خود حس می‌کنند.

فففففففففففف

در این بیانیه عنوان شده است: برادران مجاهد در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نشان دادند که نخواهند گذاشت حتی قطره‌ای از خون کودکان و زنان و مردان بی‌گناه پایمال شود، دانشگاه آزاداسلامی واحد آباده و بسیج اساتید این دانشگاه ضمن حمایت قاطع از این اقدام دلاورمردان نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به تمامی جهان‌خواران و ایادی آنان یادآوری می‌کند که مردمان این مرز و بوم تا آخرین قطره خون پای اهداف بلند انقلاب اسلامی ایستاده اند و دست همه دشمنان را از دین و آیین و خاک مقدس مقاومت کوتاه خواهند کرد.

فففففففففففف

در این بیانیه تبیین شده است: عملیات «وعده صادق» که پاسخی کوبنده و بازدارنده به تجاوز رژیم غاصب صهیونیستی پس از حمله این غده سرطانی به کنسول‌گری ایران اسلامی بود؛ هم دفاعی مشروع برای ملت ایران رقم زد و هم امیدآفرین در جهان اسلام شد، امروز جهانیان با معادله‌ای متفاوت از قدرت منطقه‌ای و بین‌المللی در غرب آسیا مواجهند؛ قدرتمندان سر تعظیم در برابر ایران بزرگ فرود می‌آورند و ملت‌های مظلوم و مستضعف نیز تکیه‌گاهی مستحکم‌تر از پیش را در کنار خود حس می‌کنند.

فففففففففففف

در این بیانیه اضافه شده است: برادران مجاهد در سپاه پاسداران انقلاب  اسلامی نشان دادند که نخواهند گذاشت حتی قطره‌ای از خون کودکان و زنان و مردان بی‌گناه پایمال شود، دانشگاه آزاداسلامی واحد آباده و بسیج اساتید دانشگاه ضمن حمایت قاطع از این اقدام دلاورمردان نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به
تمامی جهان‌خواران و ایادی آنان یادآوری می‌کند که مردمان این مرز و بوم تا آخرین قطره خون پای اهداف بلند انقلاب اسلامی ایستاده‌‌اند و دست همه دشمنان را از دین و آیین و خاک مقدس مقاومت کوتاه خواهند کرد.

فففففففففففف

فففففففففففف

 

دکمه بازگشت به بالا