بین الملل

پیشتازی قاطع پوتین در انتخابات ریاست جمهوری روسیه

نتایج اولیه انتخابات ریاست جمهوری روسیه حکایت از پیشتازی ولادیمیر پوتین رئیس جمهور این کشور با کسب ۸۷ درصد آرا حکایت دارد.

به گزارش نازک نارنجی به نقل از اسپوتنیک، طبق نتایج اولیه انتخابات ریاست جمهوری روسیه، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه تاکنون موفق شده است ۸۷ درصد از آرا را کسب کند.

در همین زمینه، شبکه خبری المیادین به نقل از رئیس کمیسیون انتخابات روسیه نوشت: با شمارش ۲۴ درصد آرا، پوتین موفق به کسب ۸۷ درصد آرا شده است.

کمیسیون انتخابات روسیه اعلام کرد پوتین در انتخابات ریاست جمهوری زاپروژیا، خرسون، دونتسک و لوهانسک پیروز شد.

«اِلا پامفیلووا» رییس کمیسیون مرکزی انتخابات روسیه اعلام کرد که میزان مشارکت رای‌دهندگان در انتخابات ریاست‌جمهوری روسیه تا ساعت ۲۰:۲۴ (به وقت مسکو) به ۷۳.۳۳ درصد در سراسر کشور رسیده است.

همزمان رئیس کمیسیون منطقه ای انتخابات گفت: میزان مشارکت در رای گیری الکترونیکی از راه دور در انتخابات روسیه به ۹۴ درصد رسید.

رأی‌گیری انتخابات هشتمین دوره ریاست‌جمهوری روسیه روز یکشنبه ( ۲۷ اسفندماه ۱۴۰۲ ) وارد سومین و آخرین روز خود شده است.

شرکت مخابراتی روس‌تلکام گزارش داد تنها در ۲۴ ساعت اول رأی‌گیری انتخابات ریاست جمهوری روسیه، بیش از ۹۰ هزار حمله سایبری به سامانه‌های انتخاباتی این کشور صورت گرفته است.

ستاد نظارت بر انتخابات مسکو اعلام کرد بیشتر سرورهایی که از آنها به سامانه‌های انتخاباتی پایتخت حمله می شود، در آمریکا و انگلیس قرار دارند.

انتهای پیام

بخش مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با روشی زنده و غوطه‌ور در جزئیات. با تمرکز بر رویدادهای جهانی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع، به شما نقشه‌ای دقیق از رویدادهای روز ارائه می‌دهم. با استفاده از شیوه‌های نوین گزارشگری، اطلاعات جذابی را برای شما فراهم می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا