بین الملل

ادامه حملات هوایی آمریکا و انگلیس به غرب یمن

ائتلاف متجاوز آمریکا و انگلیس شامگاه پنجشنبه مجددا مناطقی از شمال استان الحدیده واقع در غرب یمن را هدف قرار داد.

به گزارش نازک نارنجی، آمریکا و انگلیس شامگاه پنجشنبه در چهار نوبت، دو منطقه «راس‌عیسی» و «الکویزی» در استان الحدیده واقع در غرب یمن را بمباران کردند.

در همین رابطه، شبکه المسیره گزارش داد جنگنده‌های آمریکا و انگلیس دو بار منطقه «رأس عیسی» و دو بار منطقه «الکویزی» را هدف حمله قرار دادند.

منطقه راس عیسی در روزهای اخیر هدف چندین حمله هوایی دیگر این نیروهای متجاوز قرار گرفته است.

آمریکا و انگلیس به بهانه حفاظت از امنیت کشتیرانی در دریای سرخ، طی چند روز اخیر بارها مواضع ارتش یمن را مورد حمله قرار داده‌اند.

ارتش یمن اعلام کرده، تا زمان توقف جنگ غزه و لغو محاصره این باریکه، در حمایت از مردم غزه و مقاومت فلسطین، همچنان به حملات خود علیه کشتی‌های مرتبط با رژیم صهیونیستی در دریای سرخ ادامه می‌دهد.

سید عبدالملک الحوثی رهبر انصارالله یمن در سخنرانی امروز (پنجشنبه) خود اعلام کرد در عملیات‌های نیروهای مسلح یمن در حمایت از غزه، تاکنون ۵۴ کشتی هدف قرار گرفته است.

وی در پایان این سخنرانی تأکید کرد «حملات آمریکا و انگلیس به هیچ وجه بر توان نظامی ما تأثیری نداشت و برعکس، مسیر تشدید و توسعه ادامه دارد و عملیات نیروهای مسلح یمن در دریای سرخ موثرتر ادامه و گسترش خواهد یافت».

بخش مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با روشی زنده و غوطه‌ور در جزئیات. با تمرکز بر رویدادهای جهانی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع، به شما نقشه‌ای دقیق از رویدادهای روز ارائه می‌دهم. با استفاده از شیوه‌های نوین گزارشگری، اطلاعات جذابی را برای شما فراهم می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا