بین الملل

زارع‌پور: ماهواره ایرانی «پارس یک» فردا صبح توسط موشک روسی پرتاب می‌شود

در حاشیه جلسه هیئت دولت؛

زارع‌پور: ماهواره ایرانی «پارس یک» فردا صبح توسط موشک روسی پرتاب می‌شود

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه ماهواره ایرانی «پارس یک» فردا صبح توسط موشک روسی پرتاب می‌شود، گفت: پرتاب‌های متعدد ماهواره برای سال آینده پیش بینی شده است.

به گزارش گروه سیاست و جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا؛ عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ماهواره ایرانی «پارس یک» فردا صبح توسط موشک روسی پرتاب می‌شود.

وی افزود: سال آینده با تکمیل فاز اول بزرگترین پایگاه فضایی غرب آسیا که در جنوب کشور در حال ساخت است می‌توانیم چنین ماهواره‌هایی را خودمان در مدار خورشید آهنگ ۹۸ درجه قرار بدهیم.

زارع‌پور با بیان اینکه مسیر توسعه صنعت فضایی کشور پرشتاب ادامه پیدا کند، گفت: پرتاب‌های متعدد ماهواره برای سال آینده پیش بینی شده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مورد برگزاری انتخابات نیز اظهارکرد: برای برگزاری انتخابات هیچ مشکلی در خصوص ارتباطات و سیستم‌های مورد نیاز وجود ندارد و در همه شعب ثابت امکان ارتباط بر خط فراهم شده است.  

وی افزود: در شعب سیار هم در برخی از نقاط دور افتاده و زیر ۲۰ هزار خانوار نقاطی باقی مانده که تلاش می‌شود حل شود.

زارع‌پور همچنین خبر داد: تلاش ما این است که تا پایان سال به این ۷ میلیون اضافه کنیم، اما ممکن است که کمتر از ۸ میلیون شود.

بخش مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با روشی زنده و غوطه‌ور در جزئیات. با تمرکز بر رویدادهای جهانی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع، به شما نقشه‌ای دقیق از رویدادهای روز ارائه می‌دهم. با استفاده از شیوه‌های نوین گزارشگری، اطلاعات جذابی را برای شما فراهم می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا