بین الملل

دفاع جالب توجه وزیرخارجه عربستان از سیاست‌های ایران

به گزارش نازک نارنجی، وزیر خارجه عربستان در گفت و گو با شبکه تلویزیونی «فرانس ۲۴» با ابراز نگرانی از وقوع جنگی منطقه ای تاکید کرد: جنگ طولانی غزه، خطر تشدید درگیری در منطقه را افزایش می دهد و مسؤولیت ما جلوگیری از گسترش تنش‌ها در هر شرایطی است.

وی درباره رایزنی با ایران در این خصوص گفت: به طور قطع ما این امر را با همسایه خود ایران مورد بحث و گفت وگو قرار می دهیم. پیام ما این است که باید از گسترش تنش ها در هر صورت جلوگیری کرد.

به گزارش ایرنا، بن فرحان افزود: فکر نمی کنم ایران هم به دنبال یک جنگ گسترده تر باشد. من چنین چیزی را احساس نمی کنم.

وزیر خارجه عربستان همچنین تصریح کرد: قبل از آتش‌بس در غزه، عقب نشینی نظامیان اسرائیل و فراهم کردن مقدمات تشکیل کشور فلسطینی، با تل‌آویو در خصوص برقراری روابط گفت و گو نخواهیم کرد.

فیصل بن فرحان افزود: ما پیش از بررسی موضوع برقراری ارتباط با تل‌آویو، به یک مسیر واضح در خصوص تشکیل کشور فلسطینی نیازمندیم.

رژیم صهیونیستی ۱۳۷ روز است حملات علیه غزه و ملت مظلوم فلسطین را آغاز کرده است و در نتیجه این جنایات تاکنون ۲۹ هزار و ۹۲ فلسطینی شهید شده اند.

درحالی که تلاش میانجی ها برای حل این بحران ادامه دارد اما «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر صهیونیستی همچنان به جنگ افروزی با تمرکز بر مناطق جنوبی نوار غزه ادامه می دهد و به هشدارهای بین المللی در خصوص توقف نسل کشی در نوار غزه توجهی نشان نمی دهد.

311311

بخش مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با روشی زنده و غوطه‌ور در جزئیات. با تمرکز بر رویدادهای جهانی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع، به شما نقشه‌ای دقیق از رویدادهای روز ارائه می‌دهم. با استفاده از شیوه‌های نوین گزارشگری، اطلاعات جذابی را برای شما فراهم می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا