ورزشی

عکس‌| غول آفریقایی به دنبال قرارداد با کی‌روش

آفتاب‌‌نیوز :

پس از حذف ناباورانه تیم ملی الجزایر در رقابت‌های جام ملت‌های آفریقا با کسب ۲ تساوی و یک شکست و دومین ناکامی متوالی در این پیکار‌ها (پس از سال ۲۰۲۲)، رئیس فدراسیون الجزایر از توافق با جمال بلماضی برای پایان همکاری و فسخ قرارداد دوطرفه خبر داد.

بلماضی که توانسته بود الجزایر را در سال ۲۰۱۹ قهرمان جام ملت‌های آفریقا کند، در سال ۲۰۲۲ نتوانست این تیم را از مرحله گروهی به دور بعد برساند و این اتفاق را امسال نیز برای آن‌ها تکرار کند. ناکامی در رساندن الجزایر به جام جهانی ۲۰۲۲ نیز از دیگر ناکامی‌های این تیم بود که در نهایت با پایان همکاری طرفین همراه شد.

پس از جدایی بلماضی، شایعات در مورد انتخاب جانشین این سرمربی در رسانه‌ها مطرح شد و آنگونه که وب سایت الجزایر اسپورت خبر داده، کارلوس کی روش یکی از گزینه‌های هدایت تیم ملی این کشور است و حتی مذاکرات با او نیز آغاز شده است.

آنگونه که رسانه‌ها نوشته‌اند، هروه رنار دیگر نامزد هدایت الجزایر بود که وی با رد این پیشنهاد اعلام کرده تا آگوست ۲۰۲۴، تمام تمرکزش روی هدایت تیم ملی زنان فرانسه است و همین موضوع شانس کی روش را برای بازگشت دوباره به آفریقا افزایش داده است.

کی روش که از سپتامبر ۲۰۲۱ و به مدت هفت ماه هدایت مصر را بر عهده داشت، در ۲۰ مسابقه روی نیمکت فراعنه نشست و توانست این تیم را به فینال جام ملت‌های آفریقا برساند، ولی هم در این مسابقه و هم پلی آف مرگ و زندگی صعود به جام جهانی، مغلوب سنگال شد و از هدایت این تیم کنار رفت.

سرمربی ۷۰ ساله پرتغالی که دوره کوتاهی و فقط در ۱۲ بازی هدایت قطر را برعهده داشت، پیش از آغاز جام ملت‌های آسیا و طی توافقی دو طرفه، از سمت خود کنار گذاشته شد و حالا ممکن است او یک بار دیگر و در تجربه جدیدی، روی نیمکت الجزایر بنشیند که البته این موضوع نیازمند تأیید از سوی مقامات رسمی در فدراسیون فوتبال این کشور است.

عکس‌| غول آفریقایی به دنبال قرارداد با کی‌روش

گروه تحریریه علوم ورزشی

با استفاده از مهارت‌های تحلیلی و تجزیه و تحلیل داده‌ها، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی گزارش‌ها و آمارهای مفید و کاربردی درباره‌ی روند و عملکرد تیم‌ها و بازیکنان در ورزش می‌پردازم. هدفمندی خود را در بهبود دانش و اطلاعات ورزشی خوانندگان قرار می‌دهم. همراه با من را بپذیرید و به دنیای آمارها و تحلیل‌های جذاب ورزشی همراه شوید.
دکمه بازگشت به بالا