بین الملل

وزیر افراطی صهیونیست: باید شهرک‌های یهودی در غزه ایجاد شود

 بتسلئیل اسموتریچ، وزیر دارایی رژیم صهیونیستی در جریان گفت‌وگوی تلویزیونی گفت: اسرائیل بدون حضور غیرنظامی قادر به کنترل دائمی غزه نخواهد بود.

براساس گزارش خبرگزاری رویترز، این وزیر افراط‌گرا در ادامه ادعا کرد: ببینید که چرا جنین و طولکرم به پایتخت‌های «خشونت» تبدیل شده‌اند زیرا شهرک یهودی در آن مناطق وجود ندارد!

وی همچنین گفت: اسرائیل باید مدت طولانی کنترل نوار غزه را برعهده داشته باشد و باید شهرک‌های یهودی در داخل این باریکه ایجاد شود.

پیشتر وزیر دارایی رژیم صهیونیستی بازگشت شهرک‌نشین‌های یهود به نوار غزه پس از توقف جنگ را خواستار شده و مدعی شد، «فلسطینی‌های نوار غزه باید به مهاجرت به کشورهای دیگر تشویق شوند».

در مقابل جنبش حماس این اظهارات اسموتریچ را محکوم کرده و آن را تحقیر شرم‌آور و جنایت جنگی دانست.

ایتامار بن گویر، وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی و چهره راستگرای افراطی این رژیم نیز در نشستی که با اعضای حزب خود داشت، در ادامه رویکردهای ضد فلسطینی خود، بازگشت شهرک‌نشین‌های یهود به غزه پس از توقف جنگ را خواستار شد و ساکنان فلسطینی اراضی اشغالی را به مهاجرت تشویق کرد.

این چهره افراطی در ادامه نیز مدعی شد، «خروج فلسطینی‌ها از نوار غزه می‌تواند راه را برای احداث دوباره شهرک‌های یهودی در مناطق فلسطینی باز کند».

311311

بخش مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با روشی زنده و غوطه‌ور در جزئیات. با تمرکز بر رویدادهای جهانی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع، به شما نقشه‌ای دقیق از رویدادهای روز ارائه می‌دهم. با استفاده از شیوه‌های نوین گزارشگری، اطلاعات جذابی را برای شما فراهم می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا