بین الملل

پوتین: زمانی که ما به اهداف خود در اوکراین دست یابیم، صلح برقرار خواهد شد

پوتین در جلسه پرسش و پاسخ با رسانه‌ها و کنفرانس مطبوعاتی سالانه خود گفت: برای کشوری مانند روسیه، وجود کشور ما، بدون حاکمیت ممکن نیست.

به گزارش نازک نارنجی، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در این برنامه با یک خط مستقیم با شهروندان در ارتباط بوده و یک کنفرانس مطبوعاتی بزرگ با خبرنگاران برگزار می کند. نمایندگان رسانه‌های فدرال و منطقه‌ای روسیه و همچنین روزنامه‌نگاران خارجی معتبر در روسیه شخصاً در سالن حضور دارند. سوالات شهروندان از طریق وب سایت یا شبکه‌های اجتماعی و یا یک شماره اعلام شده برای پیامک و تماس با رئیس جمهور پاسخ داده می‌شود.

پوتین با لیوان سفیدی این اواخر در رویدادهای مهم بلندمدت همراه اوست به پاسخگویی نشست گفته شده این مراسم احتمالا سه ساعت طول خواهد کشید.

پوتین در اولین سخنان خود تاکید کرد: گفت: وجود روسیه بدون حاکمیت غیرممکن است، بنابراین مهمترین چیز تقویت آن است. حاکمیت مالی و فناوری کلید آینده هر کشور از جمله روسیه است.

رئیس‌جمهور روسیه خاطرنشان کرد: اقتصاد روسیه از قدرت کافی برای احساس اطمینان و حرکت رو به جلو برخوردار است. اقتصاد روسیه از رکود سال گذشته بهبود یافته و رو به جلو است.

پوتین تاکید کرد: اهداف عملیات ویژه در اوکراین تغییر نمی‌کند. وظیفه «نازی‌زدایی» اوکراین همچنان مهم است. زمانی که ما به اهداف خود دست یابیم، صلح برقرار خواهد شد. آنها تغییر نمی کنند. من آنچه را که در مورد آن صحبت کردیم را به شما یادآوری می کنم – غیر نظامی کردن و غیرنظامی کردن اوکراین و بی‌طرف کردن آن.

رئیس فدراسیون روسیه خاطرنشان کرد: امروز اوکراین دیگر تقریباً هیچ سلاحی تولید نمی‌کند، همه چیز «رایگان» برای آنها آورده می شود، اما این «مفت‌» در حال پایان است. 

پوتین گفت: فدراسیون روسیه از آغاز ضد حمله اوکراین ۷۴۷ تانک و ۲.۳ هزار خودروی زرهی نیروهای مسلح اوکراین را منهدم کرده است. ما فقط با شروع به اصطلاح ضد تهاجمی، ۷۴۷ تانک را منهدم کردیم، این اطلاعات مربوط به عصر دیروز بود، تقریباً ۲.۳ هزار خودروی زرهی.

ادامه دارد

بخش مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با روشی زنده و غوطه‌ور در جزئیات. با تمرکز بر رویدادهای جهانی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع، به شما نقشه‌ای دقیق از رویدادهای روز ارائه می‌دهم. با استفاده از شیوه‌های نوین گزارشگری، اطلاعات جذابی را برای شما فراهم می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا