فرهنگ و هنر

حدود ۳۷ هزارنیروی جدید خدماتی جذب آموزش و پرورش می‌شوند

نازک نارنجی/مازندران مدیر کل آموزش و پرورش مازندران، از برنامه جدی وزارت آموزش و پرورش برای کمبود نیروهای خدماتی در ادارت آموزش و پرورش و مدارس سراسر کشور با جذب حدود ۳۷ هزار نیروی جدید خبر داد.

حسین کمالی امروز، ۱۴ آذر درگردهمایی بزرگ معلمان مدارس شهرستان آمل گفت: درپی بازنشسته شدن نیروهای خدماتی در چند سال گذشته و جایگزین نشدن نیروهای جدید، مدارس با کمبود شدید نیروهای خدماتی مواجه هستند که با برگزاری آزمون مربوطه، به زودی نیروهای جدید وارد چرخه آموزش و پرورش خواهند شد.

وی با تاکید براینکه جذب نیروی خدماتی در مدارس فقط باید از طریق سازمان اداری و استخدامی صورت گیرد، افزود: مدارسی که در این زمینه مشکل دارند فعلا می‌توانند با عقد قرارداد با شرکت‌های خدماتی مشکل خود را حل کنند، اما اجازه استخدام نیروی خدماتی خارج از فرایند سازمان اداری و استخدامی ممنوع است.

مدیر کل آموزش و پرورش مازندران همچنین با اشاره به اینکه باید قانون مولدسازی در مدارس جدی گرفته شود، تصریح کرد، با اجرای دقیق و کامل قانون مولدسازی در مدارس بسیاری از مشکلات مالی در این بخش برطرف خواهد شد.

کمالی همچنین به نظام رتبه بندی معلمان اشاره کرد و با تشریح اهمیت قانون شدن آن توسط مجلس گفت، دولت در شرایط سخت و تنگنای مالی که کشور با آن مواجه است، اما ۴۷ هزار میلیارد تومان برای اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان پرداخت کرده که درتاریخ کشور بی‌سابقه و ارزشمند بوده است.

وی با اشاره به اینکه امروز کارکردن در آموزش و پرورش جهادی و خیلی سخت است، ادامه داد: یکی از راه‌های موفقیت افراد در هر شغلی به خصوص معلمی، داشتن تلاش و پشتکار زیاد است و در جامعه فعلی ما که کارکردن در نظام تعلیم و تربیت شرایط و سختی خاص خودش را دارد، معلمان وجامعه فرهنگیان باید صبوری و سعه صدر بیشتری داشته باشند.

مدیر کل آموزش و پرورش مازندران با اشاره به اینکه عملکرد و مدیریت همه معلمان، مدیران و مجموعه آموزش و پرورش زمانی موفقیت آمیز خواهد بود که دانش آموزان و خانواده‌ها راضی باشند، اظهارکرد، تحقیق این مهم با توجه بیشتر به امر آموزش، پژوهش و فعالیت‌های پرورشی و مهارتی محقق خواهد شد.

کمالی در ادامه بر تقویت فضای گفت‌وگو و گفتمان در مدارس تاکید کرد و یادآور شد: تقویت فضای گفت‌وگو بین دانش آموزان، معلمان و مدیریت مدرسه باعث فراهم شدن مشارکت و سپردن مسئولیت به دانش آموزان، فضای نقد و نقدپذیری عملکردی فراهم و باعث برطرف شدن مشکلات موجود و دیده شدن آن‌ها در راستای عملکرد مطلوب‌ترخواهد شد.

حدود ۳۷ هزارنیروی جدید خدماتی جذب آموزش و پرورش می‌شوند

وی با بیان اینکه هویت یک جامعه به نظام آموزشی، فرهنگی ومعلم برمی‌گردد، تصریح کرد، درهیچ دوره‌ای به مانند شرایط کنونی، آموزش و پرورش مورد هجمه و فشار توسط نیروهای داخلی و بیرون از کشور نبوده است.

رکورد بازدید از ۶۰ مدرسه آمل در یک روز

مدیر کل آموزش و پرورش مازندران همچنین به برنامه دوره‌ای مدیران و معاونان این اداره کل به شهرستان‌ها برای بررسی میدانی و حضوری در مدارس اشاره کرد و گفت: در این دوره حدود ۱۵ گروه سه و چهار تا شش نفره از مدیران ستادی اداره کل به همراه مدیران و کارشناسان اداره آموزش و پرورش در مدارس این شهرستان حضور یافتند.

کمالی افزود: در این برنامه یک روزه حدود ۶۰ مدرسه شهرستان آمل در مقاطع ابتدایی، متوسطه اول و دوم، هنرستان‌های فنی و کارو دانش به صورت همه جانبه مورد بازدید قرار گرفت که در نوع خود بی‌نظیر و یک رکورد بود.

وی با اشاره به اینکه تاکنون این برنامه در۱۲ شهرستان عملیاتی شده و پس از آمل نیز در شهرهای دیگر نیز مدیران آموزش و پرورش حضور خواهند یافت، افزود: این وضعیت که به نوعی سفراستانی مدیران اداره کل به شهرها محسوب می‌شود، به صورت میدانی مشکلات، کمبودها و نارسایی‌های آموزشی، تجهیزاتی در همه زمینه‌ها بررسی و در جهت برطرف کردن آنها تصمیم گیری خواهد شد.

مدیر کل آموزش و پرورش مازندران اضافه کرد، پس از این بازدیدها نیز مدیران مدارس در همایشی که پیش‌بینی شده، شرکت می‌کنند و در آن همایش نیز چند مدیر مدرسه به نمایندگی از هر بخشی مشکلات، کمبودها و درخواست‌های عمومی را مطرح و در شورای مدیران بررسی و تصمیم گیری خواهد شد.

انتهای پیام

تیم خبری علوم هنری

هر کلمه را با قدرت خلاقیتم تنظیم کرده و به شما دنیایی جدید می‌آورم.
دکمه بازگشت به بالا