دستگیری راننده فراری تصادف منجر به مرگ در کمتر از ۲ ساعت

نازک نارنجی/سمنان نیروی انتظامی استان سمنان از توقیف و دستگیری ضارب یک تصادف منجر به فوت در محور سمنان-مهدیشهر خبر داد.

بنا بر اعلام ۲۹ مهرماه نیروی انتظامی استان سمنان، یک تصادف در محور سمنان به مهدیشهر، یک تبعه افغانستان در اثر تصادف جان باخته و راننده ضارب از محل فراری می‌شود.

پلیس راه استان اعلام کرد: طی تصادف منجر به فوت یک تبعه افغان و متواری شدن خودرو ضارب در محور مهدیشهر به سمنان با اقدام به موقع  پاسگاه پلیس راه شهمیرزاد – کیاسر و با تلاش کلانتری شهر درجزین و هوشیاری تیم های کشتی فعال در محور در کمتر از دوساعت خودرو ضارب شناسایی ، توقیف و راننده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل داده شد.
به گزارش نازک نارنجی- قانون برای راننده‌ مقصر در تصادفی که صحنه را ترک کرده و راننده‌ای که در صحنه تصادف باقی مانده است، تفاوت زیادی در تعیین جرم قائل می‌شود؛ به همین دلیل مجازات تصادف و فرار برای راننده مقصر بسیار سنگین‌تر خواهد بود.
اگر راننده مقصر در تصادف جرحی از صحنه تصادف فرار کند، حکم تصادف و فرار در این شرایط شامل ضمانت کیفری خواهد بود. طبق ماده ۷۱۹ قانون مجازات اسلامی اگر راننده مقصر از صحنه تصادف جرحی فرار کند، مجرم و مورد پیگرد قرار می گیرد.براساس قانون«هرگاه مصدوم تصادف رانندگی به کمک فوری نیاز داشته باشد و راننده مقصر با وجود امکان رساندن او به مراکز درمانی یا یاری خواستن از مامورین انتظامی، از این کار خودداری کند یا با هدف فرار از تعقیب، از محل تصادف فرار کند، حسب مورد به بیش از دو سوم حداکثر مجازات مذکور در مواد ۷۱۴، ۷۱۵ و ۷۱۶ این قانون محکوم خواهد شد.»
انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا