عمومی

راه اندازی بخش اورژانس بیمارستان خوسف  – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

خبرگزاری آنلاین، گروه استان ها: با گذشت بیش از یک دهه کش و قوس فراوان و تزریق قطره چکانی اعتبارات بالارخره در دولت سیزدهم بیمارستان خوسف که یکی از پروژه های ناتمام شهرستان بود به بهره برداری رسید.

و آن طور که از گفته ها بر می آید در حال حاضر بخش اورژانس بیمارستان با پزشک عمومی و پرستار آماده خدمات دهی به بیماران است.

بنا به اخبار گذشته این بیمارستان ۳۲ تختخوابی که سال ۹۲ زمزمه های احداث آن به گوش رسید بارقه امیدی در دل شهروندان خوسفی شد تا بعد از مدت ها صاحب بیمارستان شوند و مشقت درمان در مرکز استان از دوششان برداشته شود.

این خواسته به حق مردم شهرستان حدود ۱۰ سال طول کشید تا بالاخره با تخصیص اعتبارات در سفر ریاست جمهور دولت سیزدهم به استان سوت پایان ساخت و ساز و تکمیل پروژه به گوش رسید و در حال حاضر بخش اورژانس آن به بهره برداری برسد.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان خوسف در گفتگو با آنلاین گفت: قرار بود با تخصیص اعتبارات و تسریع ساخت و ساز خوسفی ها فقط تا پایان ۱۴۰۰ راهی مرکز استان برای درمان شوند اما تزریق قطره چکانی اعتبارات، خلف وعده برخی پیمانکاران و کرونا و … دست به دست هم دادند تا این وعده در موعد مقرر عملی نشود و مردم خوسف همچنان در انتظار به سر ببرند.

به گفته زهرا احمدی در دولت سیزدهم این طرح زیربنایی در حال حاضر به مرحله بهره برداری رسیده و اورژانس بیمارستان در حال خدمات دهی است.

به گفته وی آزمون استخدامی برای جذب ۶۰ نیرو در مهرماه امسال برگزار و به زودی شاهد افزوده شدن سایر خدمات و تامین تجهیزات این بیمارستان خواهیم بود.

به اظهار وی تاکنون حدود ۸ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده و تا دو هفته آینده طبق قول های داده شده بخش آخر تجهیزات بیمارستان تامین و شاهد تجهیز کامل آن خواهیم بود.

احمدی بیان کرد: از طریق آزمون استخدامی آنلاین ماه ۶۰ نیرو تا پایان سال تامین خواهد شد.

گفتنی است بیمارستان خوسف تحت عنوان پروژه آنلاین ماندگار با عنوان مرکز بهداشتی سال ۹۲ کلنگ زنی و سرانجام با ارتقا به بیمارستان ۳۲ تختخوابی به مسیر ساخت و احداث ادامه داد.

همچنین این بیمارستان شامل بخش‌های داخلی، کودکان، جراحی، زنان و زایمان، اورژانس و خدمات آزمایشگاهی است.

دکمه بازگشت به بالا