علمی و پزشکی

بلژیک میلیون‌ها دلار تجهیزات پزشکی و واکسن کرونا را نابود می‌کند

دولت بلژیک روز گذشته (جمعه) اعلام کرد که واکسن‌های تاریخ مصرف گذشته و تجهیزات پزشکی به ارزش ۱۳۱ میلیون یورو (۱۴۶ میلیون دلار) خریداری شده در طول همه‌گیری کووید۱۹ را دور می‌اندازد.

به گزارش نازک نارنجی به نقل از آناتولی، رسانه های بلژیکی اعلام کردند: تعداد واکسن هایی که باید از بین بروند ۳.۵ میلیون دز است.

این واکسن‌ها برای اولین گونه ویروس کرونا تولید شده‌اند و به همراه کیت‌های آزمایشی متعددی که تاریخ انقضای آنها گذشته است و ماسک‌هایی که استانداردهای لازم را ندارند از بین می‌روند.

ارزش کل تجهیزات پزشکی و واکسن هایی که باید دور ریخته شوند، ۱۳۱ میلیون یورو است و خود فرآیند دفع آن‌ها نیز ۳۱۰ هزار یورو هزینه خواهد داشت.

«فرانک وندنبروک»، وزیر بهداشت بلژیک در بیانیه ای گفت: در طول یک بحران بهداشتی بی سابقه و بسیار نامطمئن و در طول موج اول همه‌گیری کووید۱۹، دولت قبلی در زمانی که چنین موادی کمیاب بود، مقدار زیادی تجهیزات پزشکی تهیه کرد.

وی خاطرنشان کرد: اکنون که تاریخ مصرف آنها تمام شده است، ما موظف هستیم آنها را معدوم کنیم.

به گفته وزیر بهداشت بلژیک، علاوه بر این کشور سایر کشورهای اروپایی نیز تعداد زیادی واکسن کرونا را نابود کرده و یا قصد معدوم‌سازی آن‌ها را دارند.

انتهای پیام

گروه تحریریه مطالب پزشکی

هدفم این است که با ارائه محتواهای علمی و امیدوارکننده، به شما کمک کنم تا از جدیدترین تحقیقات در زمینه سلامتی مطلع شوید و اقدامات مناسبی را برای بهبود و حفظ سلامتی خود بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا