اقتصادی

محدودیت‌هایی برای حمل «آب زمزم» در پروازهای حج

رئیس ستاد مکه مکرمه به زائران توصیه کرد برای بازگشت به ایران از حمل اقلام ممنوعه در داخل کابین هواپیما خودداری کنند و آب زمزم را به قسمت بار منتقل کنند.

به گزارش نازک نارنجی، اکبر رضایی ضمن اشاره به خروج تدریجی حجاج از مکه مکرمه گفت: بیش از 5 هزار و 300 زائر ایرانی از فرودگاه جده به کشور بازگشته اند و سایر زائران نیز در روزهای آینده از فرودگاه های جده و مدینه باز خواهند گشت. آنها کشور را ترک خواهند کرد.

رئیس مکه مکرمه افزود: بازگشت زائران ایرانی به کشور تا ششم مرداد ماه ادامه دارد.

به گفته وی، در حال حاضر حدود 27 هزار و 400 زائر در سرزمین مکه حضور دارند و در روزهای آینده تعدادی از حجاج به مدینه و بقیه از طریق جده به کشور بازخواهند گشت.

رضایی با بیان اینکه شرایط پروازی زائران از فرودگاه جده مساعد است، گفت: زائران به توصیه‌هایی از جمله عدم حمل اقلام ممنوعه در داخل هواپیما و وزن آن توجه کنند و مطابق دستورالعمل ارسالی به کاروان‌ها، بار را در کیف دستی حمل می‌کنیم.

وی همچنین درباره مقررات حمل آب در زمزم تصریح کرد: زائران تنها می توانند مقدار محدودی آب بسته بندی شده در زمزم (در بسته بندی کوچک) را در کیف دستی خود در هواپیما حمل کنند و اجازه حمل آب زمزم را ندارند. در قسمت بار.به هیچ وجه ارائه نمی شود.

رضایی تاکید کرد: زائران برای جلوگیری از تاخیر و همچنین رعایت مقررات به دستورالعمل های مربوط به بارگیری توجه جدی داشته باشند.

رئیس ستاد مکه مکرمه اضافه کرد: زائران مراقب باشند وسایلی مانند قیچی، ناخن گیر، چاقو، برخی اسباب بازی ها و اقلام ممنوعه در کیف دستی را داخل هواپیما نیاورند و داخل چمدان یا چمدان خود قرار ندهند. .

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا