علمی و پزشکی

گجت پوشیدنی از فشار خونی ها مراقبت می کند

اندازه گیری فشار خون نه تنها یک دردسر است، بلکه همیشه دقیق نیست. در همین راستا شرکت Aktiia یک گجت قابل استفاده برای این منظور طراحی کرد.

این محصول در سال 2021 در کشورهای انگلستان، سوئیس، آلمان، اتریش، فرانسه، ایرلند و ایتالیا رونمایی خواهد شد. اما شرکت در نمایشگاه لوازم الکترونیکی مصرفی ایالات متحده در CES2022 نیز این محصول را معرفی کرد و اعلام کرد که در ایالات متحده نیز عرضه خواهد شد.

گجت پوشیدنی فشار خون کاربر را اندازه گیری می کند

بخش سخت افزاری سیستم Actia شامل یک دستبند است که می تواند به طور دائم روی مچ دست بسته شود. این دستگاه از فرآیندی به نام فوتوپلتیسموگرام (فتوپلتیسموگرام) برای ساطع پالس های نور سبز استفاده می کند که از پوست عبور کرده و به رگ های زیرین می رسد.

با تجزیه و تحلیل انعکاس نور گیرنده های نور در زیر دستبند، می توان تغییر قطر رگ ها را با هر ضربان قلب تعیین کرد. در مرحله بعد از این اطلاعات برای محاسبه فشار خون کاربر استفاده می شود. داده ها به یک برنامه تلفن همراه منتقل می شود که سابقه فشار خون کاربر را نیز حفظ می کند. به این ترتیب پزشکان این افراد نیز می توانند تغییرات نشانگر را در طول زمان بررسی کنند.

این دستگاه قادر است به طور خودکار 50 قرائت را در روز، شبانه روز و همچنین در حالات مختلف بدن انجام دهد.

این در حالی است که فشارسنج های معمولی کمتر قابل خواندن هستند و بدن برای استفاده از آنها باید در موقعیت های خاصی قرار گیرد.

آکیتا در حال حاضر در اروپا در حال آزمایش بالینی است و به زودی با همکاری بیمارستان زنان و بریگام (یکی از شرکت‌های تابعه دانشگاه هاروارد) در ایالات متحده آزمایش خواهد شد.

46

دکمه بازگشت به بالا