علمی و پزشکی

هند فعلا برنامه ای برای تزریق واکسن یادآور کرونا ندارد

با افزایش منابع واکسن، برخی از پزشکان و کارشناسان بهداشت عمومی در هند از دولت خواسته اند که مانند بسیاری از کشورهای غربی، طرحی را برای تزریق یک دوز از واکسن در نظر بگیرد. Quid 19 برای افراد آسیب پذیر و در معرض خطر. با این حال، مقامات ملی به طور کلی بر تکمیل تزریق دو دوز از این واکسن برای 944 میلیون بزرگسال تا ژانویه سال آینده (2022) متمرکز هستند.

طبق آمار رسمی، 81 درصد از بزرگسالان در هند تا به امروز حداقل یک دوز واکسن کووید را دریافت کرده اند و 43 درصد هر دو دوز را دریافت کرده اند. اما هنوز واکسیناسیون افراد زیر 18 سال در کشور آغاز نشده است.

سیاست فعلی هند این است که با تکمیل یک برنامه تزریق دو دوز، مقاومت به کووید 19 را برای بزرگسالان در این کشور ایجاد کند.

به گفته مقامات هندی، تزریق دو دوز واکسن کرونا کافی است، زیرا اکثر مردم این کشور به طور طبیعی به کووید 19 مبتلا هستند و از این بیماری مصون هستند.

با این حال، گزارش ها حاکی از آن است که هنوز تصمیمات نهایی نشده و مذاکرات بین مسئولان برای تصمیم گیری نهایی ادامه دارد.

هند بالاترین میزان بروز و مرگ و میر ناشی از کووید-19 را در ماه های آوریل و می در جهان گزارش کرد و طبق آمار رسمی، حدود 70 درصد از جمعیت هند در جولای 2021 بودند. آنها به کووید 19 مبتلا شدند.

به گزارش رویترز، این کشور تاکنون بیش از 34.5 میلیون مورد ابتلا به کووید 19 و بیش از 465 هزار مورد مرگ و میر ناشی از عوارض ناشی از این بیماری را ثبت کرده است.

دکمه بازگشت به بالا