علمی و پزشکی

الزام قطر برای مسافرانی که واکسن چینی و روسی زده‌اند

قطر از مسافرانی که با Sinofarm یا Sputnik واکسینه شده‌اند می‌خواهد هنگام سفر در این کشور آزمایش «آنتی بادی» انجام دهند.

به گزارش نازک نارنجی، در آخرین به روز رسانی مقررات سفر قطر، قطر اعلام کرد مسافران دارای روادید با گذرنامه با حداقل شش ماه اعتبار، بیمه مسافرتی با حداقل بلیط رفت و برگشت سه ماهه طولانی و کارت واکسیناسیون که 14 روز از آخرین تزریق می گذرد. در نوبت دوم، 14 روز گذشته بود. بله، آنها می توانند به اینجا در کشور سفر کنند.

قطر از سال 2017 روادید اتباع 80 کشور جهان را لغو کرده است، اما شهروندان ایرانی می توانند در بدو ورود از فرودگاه (Visa on Arrival) ویزای سفر به این کشور را دریافت کنند. هزینه ویزای توریستی قطر 100 ریال و مدت اعتبار این ویزا 30 روز می باشد.

این کشور قبلاً اعلام کرده بود که تمامی مسافران بالای 12 سال در سفرهای آتی به قطر باید طی 72 ساعت پس از خروج از یکی از مراکز مورد تایید وزارت بهداشت و آموزش پزشکی در ایران و پاسخ منفی همراه انگلیسی آزمایش PCR انجام دهند. لیست مراکز تایید شده تست تشخیص مولکولی مسافران خارج از کشور در لینک https://health.behdasht.gov.ir موجود است.

قطر همچنین اعلام کرده است که اتباع قطری و ساکنان فاقد کارت واکسیناسیون باید ظرف مدت 7 روز پس از ورود به کشور قرنطینه شوند و کسانی که دارای کارت واکسیناسیون هستند و 14 روز از آخرین نوبت تزریق دوم می گذرد از قرنطینه معاف هستند.

واکسن های تایید شده در قطر برای سفر به قطر Pfizer / Moderna / Johnson / Astrazenka / Sinofarm / Sputink 14 روز پس از آخرین دوز تزریق اعلام شد. همچنین برای مسافران دارای کارت واکسیناسیون Sinofarm و Sputnik نیاز به آزمایش آنتی بادی دارد.

تمامی مسافران قطری باید قبل از پرواز اطلاعات خود را به صورت آنلاین در WWW.EHTERAZ.GOV.QA ثبت کنند و یک کپی از تاییدیه نهایی را به همراه داشته باشند.

تکمیل فرم تعهد در لینک https://covid19.moph.gov.qa/EN/travel-and-return-policy/Pages/default.aspx الزامی است. برای اطلاعات بیشتر و قوانین و شرایط روز سفر در قطر نیز می توان از همین لینک استفاده کرد.

همه مسافرانی که ویزا دارند، به جز ویزای خانواده از قبل صادر شده، باید به مدت دو روز قرنطینه شوند.

رزرو هتل قبل از سفر به http://www.discoverqatar.qa/welcome-home الزامی است.

قطر که همزمان با اپیدمی کرونا از ورود گردشگران خارجی به این کشور جلوگیری کرده است، اخیرا مرزهای خود را به روی گردشگرانی که طبق قوانین واکسینه شده اند، باز کرده است. این کشور از زمان بازگشایی مجدد مرزهای قطر به دلیل اپیدمی کرونا و واکسیناسیون، تقریبا هر ماه مقررات ورود و سفر قطر را بررسی می کند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا