اقتصادی

سد کمندان امسال آبگیری می‌شود

نازک نارنجی / لرستان نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی گفت: سد کمندان امسال آب گرفتگی می شود.

حسین گودرزی در گفت وگو با نازک نارنجی اظهار داشت: در دو شهرداری ، ما هشت اثر عمده افتاده داریم که در کل مشهور شده اند و نمادی از کارایی هستند.

وی افزود: یکی از آنها فاز 4 سیمان دورود است که با رشد 10 درصدی ، در پیگیری ها تا خردادماه تصویب شده و تا پایان دولت رشد به 30 درصد خواهد رسید که اکنون فعالیت خوبی است.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس خاطرنشان کرد: طرح بیمارستانی دیگری برای جایگزینی دورود ، جابجا شده و کار آغاز شده است و مرحله اول آن در دست اقدام است.

گودرزی افزود: پروژه دیگر كمربند دورود است كه 12 كیلومتر آن 45 درصد پس از 10 سال به اتمام رسیده است و طبق ماده 56 انجام شده و مبلغ 30 میلیارد تومان برای آن گرفته و آغاز شده است.

وی گفت: فولاد ازنا یکی دیگر از پروژه های مصوب در سفر اخیر رئیس قوه قضائیه است که طی دو یا سه ماه آینده منصوب می شود که با ایجاد 1500 تا 2000 شغل برای راه اندازی این پروژه ایجاد می شود.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس ادامه داد: سد کمندان از سال 1983 آغاز شده و امسال استخراج آب انجام می شود. نقل مکان روستای کمندان نیز اعتبار دارد و باید توسط مردم پشتیبانی شود تا دسترسی به آب آزاد باشد.

گودرزی گفت: چهار خط آزنا به اراک از دیگر طرح های آزمایش شده در ماده 56 است و جایزه خوبی به آن تعلق می گیرد.

وی افزود: تمام پروژه ها از قبل آغاز شده اند اما باید تلاش شود تا به نتیجه برسیم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا