اقتصادی

از یادرفته‌ای در سرویس‌های اشتراک ویدیو

موضوعات مختلفی مانند سرگرمی ، بازی ، موسیقی ، حیوانات ، آشپزی و غیره جای خود را در این خدمات می یابند ، اگرچه كتابها و خصوصاً فرهنگ تقریباً هیچ جایگاهی در دسته خدمات اشتراک ویدیو ندارند و كاملاً فراموش شده اند.

به گزارش نازک نارنجی ، انسان شلوغ امروز دنیا ترجیح می دهد سالها ببیند و بشنود تا اینکه بخواند. در نتیجه ، سرویس های اشتراک ویدیو به طور فزاینده ای محبوب می شوند. از آنجا که برای اکثر گروه های سنی ، به ویژه جوانان که مخاطبان اصلی فضای مجازی نیز هستند ، آسان است که از همه آنچه که در حال حاضر در زندگی می گذرد مطلع شوند و یا با یافتن و تماشای یک فیلم یک سرگرمی کوتاه مدت یا بلند مدت دریافت کنند. .

با این حال ، این مسئله خود تمایل به خواندن را تا حدی از بین می برد؛ امروزه کتابهایی که شروع به ساخت فیلم کرده اند کمتر از آثار نمایشی ساخته شده از آنها شناخته شده و دیده می شوند (حتی اگر اقتباسهای موفقیت آمیز از متن نوشتاری نباشند). علاوه بر این ، یادگیری انواع مطالب از طریق سیستم عامل های ارائه ، از جمله خدمات اشتراک ویدیو ، بیشتر از طریق آثار مکتوب صورت می گیرد.

در این میان ، البته ، بسیاری از دوستداران کتاب و تبلت مطالعه از این فرصت استفاده می کنند تا با توجه به این بسترها ، کتاب ها را ببینند و کتاب بخوانند و با ضبط فیلم ، یا حتی هر اقدام دیگر ، مطالعه کتاب و مطالعه کتاب را معرفی کنند. جهان با خدمات اشتراک ویدیو و البته برخی از شبکه های اجتماعی باز شده است. البته ، این فقط همان کتاب خدمات نیست.

اما در گذشته ، انتقاد از یک کاربر فضای مجازی هشداری در مورد بی فایده بودن کتاب ها و حتی گاهی فرهنگ خدمات اشتراک فیلم بود. جادی میرمیرانی ، برنامه نویس ، وبلاگ نویس و مترجم کتاب “فقط برای سرگرمی” که اخیراً کتاب را در صفحات خود در زمینه فضای مجازی و خدمات اشتراک ویدیو معرفی کرده است ، در توئیتی نوشت: “یکی از نقاط دردناک زندگی من هر هفته وقتی می خواهم یک کتاب مقدماتی را بارگذاری کنم و متوجه می شوم که هیچ طبقه بندی ندارد. یعنی کارتون ، دین ، ​​زنان (؟) ، سلامتی ، آن حیوانات و غیره دارد ، اما به عنوان کتاب شناخته نمی شود. به عنوان مثال ، ادبیات ، فرهنگ ، کتاب و غیره): »

بعد از این نقد ، ما به فضای فرهنگی ، ادبی و کتابی بسیاری از خدمات اشتراک ویدیو در ایران نگاه کردیم. ابتدا به سراغ دستگاه ، “سریال ها و فیلم ها” ، “بازی ها” ، “ورزش” ، “کارتون” ، “طنز” ، “آموزش” ، “سرگرمی” ، “فیلم” ، “مذهبی” ، “موسیقی” ، ” اخبار “،” سیاست “،” علم و فناوری “،” تصادفات “،” جهانگردی “،” حیوانات “،” متفرقه “،” تبلیغات “،” هنر “،” زنان “،” سلامت “و” آشپزی “همه موارد عناوین. کدام را می توان در بخش دسته بندی سایت آپارات یافت. استفاده از معادل های فارسی مانند “بازی” ، “کارتون” و غیره ، باید توجه داشت که ادبیات ، کتاب ها و حتی فرهنگ تقریباً هیچ جایی در دسته این سرویس اشتراک ویدیو!

بعد ، به منطقه نشان داده شده می رویم ، تفاوت زیادی در طبقه بندی آن در دستگاه وجود ندارد ، با این تفاوت که برخی گروه ها گرفته می شوند و البته از کلمه بازی معمول به جای کلمه “بازی” استفاده می شود. عناوین دسته بندی ها عبارتند از: “سرگرمی و خنده” ، “ورزش” ، “کارتون و انیمیشن” ، “علم و فناوری” ، “ماشین و وسایل نقلیه” ، “آموزش” ، “موسیقی و هنر” ، “اخبار و سیاست ها” ، “حیوانات و طبیعت »،« بازی ها »،« وقایع »و« دین »هنوز گوشه ای از ادبیات ، کتاب یا فرهنگ (به معنای عام یا زیرمجموعه های آن مانند تاریخ و …) نیستند.

ما به سایت تماشا می رویم ، در این ساعت عناوین لیست عبارتند از: “ورزش” ، “فیلم” ، “سرگرمی” ، “موسیقی” ، “فیلم های رسمی” ، “جهانگردی” ، “خنده” ، “درد و دلگیری” “،” اقتصادی “،” مذهبی “،” فناوری “،” اخبار “،” آشپزی “،” اجتماعی “،” کودک “،” علمی “،” مادر و کودک “،” انیمیشن “،” بازی ها “” ، ” مستند “،” تاریخ و “فرهنگ” ، “سلامت” ، “360 درجه” و “متفرقه”.

یافتن مکانی برای “تاریخ و فرهنگ” ما را امیدوار می کند ، اما هنوز مکان مشخصی برای یک کتاب یا ادبیات وجود ندارد!

ما به سایت جعبه ، یکی دیگر از سرویس های اشتراک ویدیو در ایران می رویم ، در این سرویس نیز عنوان “فرهنگ و هنر” در این دسته ظاهر می شود ، حتی اگر خبری از کتاب نباشد.

بررسی لیست خدمات اشتراک ویدیو Delfac به معنای یک کلمه در مورد عنوان فرهنگی نیست.

می توان گفت که تقسیم بندی سایت ها تقریباً همیشه توسط همه نوشته می شود و بنابراین جای خالی فرهنگی در اکثر آنها و به ویژه جای خالی کتاب ، نکته مشترکی است که در بیشتر آنها یافت می شود. این بدان معناست که کتاب در این فیلم رسانه ای به عنوان یک عنصر مهم فرهنگ جامعه ، جایی که البته بسیاری از ادارات و سازمان ها برای بهبود وضعیت آن تلاش می کنند (حتی اگر هیچ بهبودی در وضعیت آن وجود نداشته باشد) جایی ندارد! ) با این حال ، این می تواند پیگیری رسانه هایی مانند تلویزیون باشد که برنامه های فرهنگی آنها به طور مرتب در گوشه ای از شبکه های تلویزیونی (کانال 4) پخش می شود و بیشتر برنامه های آنها به تبلیغات و فیلم ها و سریال ها پخش می شود. قبلاً بارها

این روشی برای تشدید فراموشی کتاب در فضای رسانه های اجتماعی است ، رسانه هایی که فضای مطالعه را پر می کردند و فیلم ها را به مخاطب نشان می دادند ، در حالی که آنها محلی برای حضور اختصاصی کتاب نمی گذاشتند.

امید است برخی از این خدمات به وضعیت کتاب اختصاص یابد تا حداقل علاقه مندان به فعالیت در زمینه کتاب و معرفی آن به مرور زمان اشتیاق خود را از دست ندهند. با این حال ، به نظر می رسد این دلیل گرایش مردم به خدمات اشتراک ویدیوی غیر ایرانی است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا