اقتصادی

چرا قیمت نفت افت کرد؟

در یک رویداد بی سابقه ، معاملات آتی نفت خام غربی تگزاس مورد معامله قرار گرفت.

به گزارش نازک نارنجی ، برای اولین بار در تاریخ معاملات در بورس اوراق بهادار نیویورک ، قیمت نفت واسطه ای غرب تگزاس با افت منفی روبرو شد و تا زمان تعیین این نرخ (23:30 دقیقه) با افت بیش از 253٪ تا 29 دلار. البته لازم به ذکر است که این قیمت ها نهایی نیستند و باید منتظر بمانیم تا وال استریت (صبح سه شنبه) بسته شود تا قیمت مشخصی داشته باشد. این قیمت با معاملات آتی در ماه مه ارتباط دارد و این افت قیمت از سال 1946 بی سابقه بوده است.

به گفته بلومبرگ ، از بین بردن ظرفیت ذخیره نفت توسط بیشتر خریداران و تولید کنندگان یکی از اصلی ترین دلایل رکود بی سابقه زمانی است که تقاضای نفت به یکی از پایین ترین سطح در یک دهه رسیده است. گسترش تاج و بسته شدن اکثر شرکت ها. آنها هستند.

میشل ترن ، مدیر انرژی RBC Capital Markets گفت: “در کوتاه مدت ، احتمال جلوگیری از کاهش بیشتر قیمت ها محدود است ، زیرا پالایشگاه ها از سفارش و پذیرش روغن جدید خودداری می کنند.”

از ابتدای سال جاری ، قیمت نفت تا حد زیادی در حال کاهش است و حتی توافق صادرکنندگان بزرگ نفت ، اوپک پلاس ، نتوانسته این روند را تغییر دهد. با این حال ، بعید است که قیمت نفت دوام بیشتری داشته باشد ، زیرا تولید نفت به سرعت در حال کاهش است و انتظار می رود با افزایش تدریجی مرز قرنطینه تقاضا برای خریدها کاهش یابد. فقط در ایالات متحده ، شرکت های نفتی ظرف یک هفته 13 درصد ظرفیت استخراج خود را کاهش داده اند.

نفت خام برنت در دریای شمال با 8.44٪ کاهش به 25.71 دلار در هر بشکه رسید.

براساس این گزارش ، قیمت ها مربوط به معاملات بورس اوراق بهادار نیویورک است و بورس کالا های آسیا و اروپا از ساعتی دیگر شروع به کار می کنند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا