آخرین وضعیت جسمی اردشیر مجردتاکستانی 

اردشیر مجرد تاکستانی، هنرمند پیشکسوت نگارگر که به دلیل مشکل قلبی در بیمارستان بستری بود، به منزلش منتقل شد و با بهبود وضعیت جسمی در شرایط پایداری به سر می برد.

به گزارش نازک نارنجی به نقل از روابط‌عمومی موسسه هنرمندان پیشکسوت، سیدعباس عظیمی مدیرعامل این موسسه در تماسی تلفنی با همسر اردشیر مجردتاکستانی، هنرمند پیشکسوت نگارگر، گنجینه زنده بشری در میراث ناملموس یونسکو و عضو موسسه هنرمندان پیشکسوت در جریان آخرین وضعیت جسمی این هنرمند قرار گرفت.

مجردتاکستانی که چند روز قبل به علت مشکل قلبی در بیمارستان بستری شد به گفته همسرش شب گذشته پس از بهبودی از بیمارستان مرخص شد و وضعیت جسمی پایداری دارد.

اردشیر مجرد تاکستانی متولد ۱۳۲۸ یکی از نقاشان مکتب مینیاتور است. وی نگارگر و محقق نگارگری و تذهیب و تشعیر فارغ‌التحصیل هنرستان هنرهای تجسمی است. او نمایشگاه‌های انفرادی در زمینه نگارگری برگزار کرده و در بیش از بیست نمایشگاه گروهی در چندین نمایشگاه خارجی نیز حضور داشته است.

در ۲۶ آذر ماه سال ۱۳۹۹ اردشیر مجرد تاکستانی به همراه محمود فرشچیان و سه نفر دیگر از اساتید نگارگری ایران به عنوان گنجینه‌های زنده بشری، در فهرست میراث ناملموس یونسکو ثبت شدند.

وی مدرس مینیاتور در هنرستان‌های گرافیک دانشگاه تهران و از داوران نخستین دوسالانه نگارگری ایران است. از این هنرمند مقالاتی در زمینه ابروباد در دایرهٔ المعارف بزرگ اسلامی و تاریخچه تذهیب در دایرهٔ المعارف بزرگ شیعه به چاپ رسیده است. تاکستانی سرپرست کارگاه مرمت و صحافی سنتی نسخه‌های خطی و نفیس حرم فاطمه معصومه است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا