کشف بیش از ۲۷۰ میلیارد ریال محصولات غیرمجاز آرایشی در سال گذشته

رئیس اداره پیشگیری و مقابله با قاچاق فراورده‌های سلامت اداره کل بازرسی سازمان غذا و دارو گفت: در بازرسی‌های صورت گرفته در سال گذشته از محصولات آرایشی و بهداشتی در سطح عرضه، حدود ۳۲۰۰ مورد منجر به کشف اقلام قاچاق یا غیرمجاز شده است.

به گزارش نازک نارنجی، مهندس حامد عبدی با بیان اینکه در تولید این نوع محصولات غیرمجاز آرایشی از مواد اولیه با گرید صنعتی در شرایط نامناسب استفاده می‌شود، عنوان کرد: استفاده از این محصولات در طولانی‌مدت می‌تواند عوارض جدی برای مصرف‌کنندگان داشته باشد.

بنابر اعلام سازمان غذا و دارو، وی در مورد نحوه نظارت سازمان غذا و دارو بر محصولات آرایشی و بهداشتی در سطح عرضه، گفت: بازرسان معاونت‌های غذا و داروی سراسر کشور با حضور در سطح عرضه به‌ صورت تصادفی نمونه محصولات را ارزیابی می‌کنند، همچنین انبارهای قاچاق با دریافت گزارشات مردمی و یا دستگاه‌های انتظامی، تعزیرات، صمت، اتاق اصناف و… شناسایی می‌شوند و با توجه‌ به بند ب ماده ۲۷ قانون مبارزه با قاچاق کالا به دلیل اینکه هیچ نظارتی بر تولید، انبارش، حمل‌ونقل و توزیع این محصولات وجود نداشته، تمامی اقلام کشف شده تحویل سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی شده و باید امحا شود.

رئیس اداره پیشگیری و مقابله با قاچاق فراورده‌های سلامت اداره کل بازرسی سازمان غذا و دارو خاطرنشان کرد: در سال گذشته بیش از ۳۷ هزار مورد بازرسی از سطح عرضه در حوزه محصولات آرایشی و بهداشتی انجام شد.

به گفته وی، تعداد اقلام کشف شده در کشور طی یک سال گذشته بیش از ۲۰۸ هزار مورد بوده که ارزش ریال آن به بیش از ۲۷۰ میلیارد ریال می‌رسد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا