استان ها

جوانی جمعیت نیازمند اقدام جدی مردم و مسئولان

نازک نارنجی/کرمان رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت گفت: ایران سال‌ها از جمعیت جوان برخوردار بوده و حفظ و تقویت این ثروت حیاتی، ضروری است.

دکتر علی اصغر خیرخواه امروز، ۲۵ اردیبهشت ماه در جلسه هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت ضمن تبریک دهه کرامت اظهار کرد: جمعیت جوان اقتدار کشور را به دنبال دارد و نیروی مولد و جوان با رشد اقتصادی و اجتماعی این اقتدار را در کشور فراهم می‌کند.

وی تقویت جوانی جمعیت را یک ضرورت دانست و افزود: ایران اسلامی سال‌ها از جمعیت جوان برخوردار بوده و حفظ و تقویت این ثروت حیاتی ضروری است. 

خیرخواه با ابراز تاسف از روند کاهشی نرخ با وروی گفت: متاسفانه طی سال‌های اخیر روند باروری در کشور کاهش چشمگیر داشته که با ابلاغ سیاست‌های کلی جمعیت از سوی مقام معظم رهبری و با هماهنگی و تقسیم کار بین دستگاه‌های ذیربط برای اجرای به موقع و سریع این سیاست‌ها گام‌های مهمی در این راستا برداشته شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه جوانی جمعیت جنوب کرمان افزود: برای تحقق اهداف طرح ملی جوانی جمعیت باید از ظرفیت‌ها و فرصت‌های موجود نهایت استفاده را داشته باشیم و با برنامه‌ریزی‌های اقتصادی همراه با ترغیب فرزندآوری مسیر برای سازندگی و شکوفایی کشور فراهم شود.

خیرخواه با بیان اینکه فرزندآوری به حیات انسان معنا و مفهوم می‌دهد و باعث امیدآفرینی در جامعه می‌شود، افزود: در اسلام زیربنای تمامی مسائل، خانواده و تحکیم خانواده است، برهمین اساس دشمن تمرکز بسیاری بر کمرنگ نمودن جایگاه خانواده دارد که مردم و مسئولان باید در کنار هم اقدام جدی در جوانی جمعیت ایران عزیز داشته باشند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا