بین الملل

حمله پهپادی حزب‌الله به شمال فلسلطین اشغالی/ انهدام تانک‌های اسرائیل در نوار غزه

به گزارش نازک نارنجی، حزب الله لبنان امروز دوشنبه با صدور بیانیه ای اعلام کرد که با یک دسته پهپاد تهاجمی محل یک موضع نظامی و خوابگاه افسران و نظامیان رژیم صهیونیستی وابسته به گردان توپخانه ذخیره ۴۰۳ لشکر ۹۱ ارتش رژیم اسرائیل در جنوب منطقه بیت هیلل در شمال فلسطین اشغالی را هدف قرار داد.

این بیانیه افزود: پهپادهای تهاجمی حزب الله بصورت مستقیم به اهداف مورد نظر اصابت کردند و در نتیجه آن، تعدادی از نظامیان رژیم صهیونیستی کشته و زخمی شدند.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه نیوپرس، حزب الله لبنان همچنین در بیانیه دیگری اعلام کرد که رزمندگان حزب الله پس از رصد دقیق تحرکات ارتش رژیم صهیونیستی در پادگان «یفتاح»، یک تانک مرکاوای این رژیم را با موشک هدایت شونده هدف قرار داده و سرنشینان آن را کشته یا زخمی کردند.

با آغاز عملیات طوفان الاقصی (۱۵ مهرماه) و حمله همه جانبه رژیم صهیونیستی یک روز پس از آن به مناطق مسکونی، درمانی و آموزشی نوار غزه، حزب الله لبنان در اقدامی هماهنگ با مقاومت فلسطین اقدام به هدف قرار دادن پایگاههای نظامی، جاسوسی و شنود صهیونیست ها در شمال سرزمین های اشغالی کرد که در اثر آن تاکنون دهها پایگاه رژیم اسراییل حدفاصل این منطقه با جنوب لبنان نابود شد و دهها دستگاه تانک، نفربر و خودروی زرهی صهیونیست ها نیز هدف مقاومت لبنان قرار گرفته و شمار زیادی از نظامیان اسراییلی نیز به هلاکت رسیده اند.

در این باره رسانه‌های صهیونیستی نیز بارها اعتراف کرده‌اند که حزب‌الله در شمال سرزمین‌های اشغالی فلسطین همچنان دست برتر را دارد و ارتش اسرائیل در این منطقه به دام افتاده است.

انهدام تانک های ارتش اسرائیل در شمال نوار غزه

همزمان سرایا القدس نیز با صدور بیانیه ای اعلام کرد که شماری از نظامیان نیروی پیاده نظام ارتش رژیم اسرائیل در جریان درگیری با رزمندگان مقاومت در شرق اردوگاه جبالیا در شمال نوار غزه کشته و شماری دیگر از آنها زخمی شدند.

سرایا القدس افزود: رزمندگان مقاومت همچنین مواضع نظامیان و خودروهای دشمن صهیونیستی را در مجاورت مدارس «ابو زیتون» در شرق جبالیا با خمپاره هدف قرار دادند.

در بیانیه دیگر سرایا القدس نیز آمده است که یک تانک مرکاوا ارتش رژیم صهیونیستی در خیابان الهدد در شرق جبالیا با گلوله «آرپی جی» هدف قرار گرفت.

این بیانیه تصریح کرد: محل تجمع خودروها و نظامیان دشمن صهیونیستی در نزدیکی مدرسه «قصاریا» در ناحیه جحر الدیک در نوار غزه نیز با گلوله های سنگین خمپاره هدف قرار گرفت.

رزمندگان سرایا القدس همچنین با تیربار و سلاح های مناسب با نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی در نزدیکی اردوگاه جبالیا به شدت درگیر شدند.

گردان‌های شهید عزالدین القسام شاخه نظامی جنبش حماس نیز امروز در بیانیه ای از حمله خمپاره‌ای به محل تمرکز نظامیان رژیم صهیونیستی در شرق اردوگاه جبالیا خبر داد.

این گردان‌ها همچنین افزود که سه دستگاه تانک صهیونیست ها با راکت «الیاسین ۱۰۵» و گلوله «P۲۹» در ارودگاه جبالیا منهدم شد.

روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحرونوت» نیز گزارش داد که بر اثر شلیک 2 موشک ضد زره از لبنان به سمت شهرک صهیونیست نشین «یفتاح» در منطقه جلیل الاعلی در شمال فلسطین اشغالی، چهار نظامی این رژیم مجروح شدند.

به گزارش ایرنا، پس از گذشت هفت ماه از تجاوز بدون نتیجه و دستاورد رژیم صهیونیستی به غزه، این رژیم روز به روز بیشتر در بحران های داخلی و خارجی خود فرو می رود.

رژیم صهیونیستی طی این مدت دستاوردی غیر از جنایت، قتل عام، ویرانی، جنایت های جنگی، نقض قوانین بین المللی، بمباران نهادهای امدادرسان و قحطی و گرسنگی در این منطقه نداشته است.

رژیم صهیونیستی این جنگ را بدون در نظر گرفتن هر دستاوردی در آینده، باخته و حتی پس از هفت ماه نتوانسته گروه‌های مقاومت در یک منطقه کوچک را که سال ها در محاصره است، به تسلیم وا دارد و حتی همراهی افکار عمومی جهانی را به خاطر ارتکاب جنایت های آشکار در غزه، از دست داده است.

310310

بخش مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با روشی زنده و غوطه‌ور در جزئیات. با تمرکز بر رویدادهای جهانی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع، به شما نقشه‌ای دقیق از رویدادهای روز ارائه می‌دهم. با استفاده از شیوه‌های نوین گزارشگری، اطلاعات جذابی را برای شما فراهم می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا