اقتصادی

تفاهم نامه خدمات و فعالیت های پروژه های فشارافزایی پارس جنوبی امضا شد

در سومین روز برگزاری بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی صنعت نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی تفاهم نامه همکاری انجام خدمات و فعالیت های پروژه های فشار افزایی میدان مشترک پارس جنوبی به امضا رسید.

به گزارش  نازک نارنجی، در مراسم امضای این تفاهم نامه امیر رضا داستان نریمان سرپرست بازاریابی شرکت تاسیسات دریایی گفت: به دلیل مشکلات و اهمیت ناترازی گاز در منطقه پارس جنوبی تصمیم بر اجرا پروژه فشار افزایی و تشکیل کنسرسیومی از شرکت‌های پارس کیهان، تاپکو و OTC در این خصوص تشکیل شد.

وی افزود: طبق جلساتی که با شرکت‌های همکار برگزار شد مسایل فنی مورد بررسی قرار گرفت تا مشارکت‌های مربوطه در این زمینه صورت بگیرد، این پروژه با شرح کار فشار افزایی تعریف شده است.

وی به توانایی و ظرفیت های شرکت تاسیسات دریایی در یارد خرمشهر و ناوگان مجهز و ظرفیت های بالا در نصب عملیات نصب سکوهای دریایی این شرکت اشاره کرد و گفت: شرکت پارس کیهان نیز  به دلیل ظرفیت و توانمندی در پروژه های نفت کشور و شرکت تاپکو در ساخت تجهیزات و توربو کمپرسور و شرکت OTC  در ساخت و تجهیزات دوار است که در این پروژه حضور دارند.

گفتنی است، تفاهم نامه همکاری با موضوع پیشنهاد فنی مالی و شرکت های GC طرف قرارداد در طرح مهم فشار افزایی میادین مشترک گازی پارس جنوبی جهت انجام خدمات و فعالیت‌های پروژه های فشار افزایی در ارتباط با ساخت سازه‌های دریایی، ماشین آلات دوار و کلیه کارهای موضوع این پروژه در قالب EPCC به امضا رسید.

انتهای پیام

تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه هستم. در حوزه اخبار و تحلیل‌های مرتبط با اقتصاد فعالیت می‌کنم. با درک عمیقی از پیچیدگی‌ها و رویدادهای مختلف در دنیای اقتصاد، سعی می‌کنم تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌های قابل اعتماد را به شما ارائه دهم.
دکمه بازگشت به بالا