فرهنگ و هنر

امیر سرتیپ سهرابی: فرهنگ دفاع مقدس را با ذائقه جوانان بازتولید کنیم

جانشین رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با اشاره به مناسبت سوم خرداد سالروز گرامی‌داشت آزادسازی خرمشهر گفت: سوم خرداد و آزادسازی خرمشهر در واقع سالروز پیروزی یک ملت در برابر ابرقدرت‌هاست. آزادی خرمشهر در سوم خرداد تحقق آزروی‌های یک ملت بود که در ۲۰۰ سال اخیر در جنگ‌های خود پیروز نشده بود.

به گزارش نازک نارنجی، ‌امیر سرتیپ نبی سهرابی، جانشین رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس صبح امروز (چهارشنبه) در نهمین جلسه رؤسا و دبیران ستادهای گرامی‌داشت مناسبت‌های ملی دفاع مقدس و مقاومت که به میزبانی معاونت امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش برگزار شد، با اشاره به رخدادها و حوادث منطقه بیان کرد: بعد از عملیات طوفان‌الاقصی، عملیات تنبیهی وعده صادق علیه رژیم صهیونیستی به مرحله اجرا درآمد و وضعیت خاصی در منطقه ایجاد کرد.

وی با تأکید بر اینکه وضعیت اسرائیل با یک سال قبل قابل قیاس نیست، تصریح کرد: چهره رژیم صهیونیستی و حامیانش برای افکار عمومی آشکار شده است و می‌بینیم که دانشجویان، اساتید و مردم دنیا علیه این رژیم تظاهرات کرده و از ملت فلسطین حمایت می‌کنند. وضعیت رژیم صهیونیستی از لحاظ نظامی، داخلی، منطقه‌ای و بین‌المللی بسیار وضعیت بغرنجی است. خانه عنکبوت در آستانه فروپاشی است و وعده‌های خداوند و پیش‌بینی‌های فرمانده معظم کل قوا در حال تحقق است.

جانشین رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با بیان اینکه عملیات وعده صادق محرک تظاهرات در سراسر جهان بوده چرا که هژمونی این رژیم منحوس شکسته شد، خاطرنشان کرد: بعد از عملیات وعده صادق صهیونیست‌ها نتوانستند کاری کنند و این رژیم پوشالی صرفاً با حمایت غرب تا کنون توانسته رعب و وحشت در بین مردم بی‌پناه غزه ایجاد کند.

وی در ادامه نشست با اشاره به هدف از گرامی‌داشت مناسبت‌های ملی دفاع مقدس و مقاومت ادامه داد: یادآوری استقاومت وایستادگی ملت ایران در برابر دشمن بعثی یکی از اهداف ما است و همیشه باید بگوییم زمانی که ایران ما هنوز ساختار سیاسی و نظامی‌اش شکل نگرفته بود، دشمنان با حمایت از صدام به دنبال تجزیه ایران بودند.

امیر سهرابی یکی از اهداف ستاد ملی گرامی‌داشت دفاع مقدس و مقاومت را فرهنگ‌سازی و بازتعریف فرهنگ مقاومت وایستادگی دانست و گفت: باید فرهنگ دفاع مقدس را با ذائقه جوانان بازتولید و به آن‌ها منتقل کنیم؛ باید برای نسل جوان قابل درک شود که هزینه مقاومت وایستادگی در برابر تسلیم در برابر دشمن کمتر است.

جانشین رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با اشاره به مناسبت سوم خرداد سالروز گرامی‌داشت آزادسازی خرمشهر افزود: سوم خرداد و آزادسازی خرمشهر در واقع سالروز پیروزی یک ملت در برابر ابرقدرت‌هاست. آزادی خرمشهر در سوم خرداد تحقق آزروی‌های یک ملت بود که در ۲۰۰ سال اخیر در جنگ‌های خود پیروز نشده بود.

امیر سهرابی با تأکید بر اینکه امام خمینی (ره) به دفاع مقدس یک نگاه مقدس داشتند و همواره به رزمندگان اخلاق اسلامی را یادآوری می‌کردند، افزود: در مقابل این نگاه، دشمنان ما به دنبال این بودند که با بهره‌گیری از هر سلاحی بر ما پیروز شوند لذا باید مبانی حق و باطل برای جوانان و نوجوانان امروز تبیین شود تا فلسفه تقدس دفاع را دریابند.

وی با بیان اینکه گفتمان امام راحل و انقلاب اسلامی در منطقه پیروز و سربلند است،خاطر نشان کرد: مقاومت با الگوگیری از انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در منطقه گسترش پیدا کرده است؛ رژیم صهیونیستی امروز توسط گروه‌های مقاومت منطقه به زانو در آمده است نه دولت‌های منطقه.

امیر سهرابی گفت: ستاد کل نیروهای مسلح و بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در حوزه انتقال فرهنگ دفاع مقدس تمام‌قد و با تمام توان آماده همکاری با وزارت آموزش و پرورش است و ازجمله‌ی هدف‌گذاری‌های ماست که در تمامی استان‌ها و موزه‌های دفاع مقدس به جوانان و نوجوانان در حوزه معرفی و تبیین مبانی دفاع مقدس خدکات ارائه دهیم.

انتهای پیام

تیم خبری علوم هنری

هر کلمه را با قدرت خلاقیتم تنظیم کرده و به شما دنیایی جدید می‌آورم.
دکمه بازگشت به بالا