یادگیری حروف انگلیسی کودکان

دوران کودکی خود را به یاد دارید؟ زمانی که به زحمت به کلاس‌های زبان می‌رفتید تا بلکه زبان انگلیسی یاد بگیرید و پدر و مادرتان را خوشحال کنید. دیگر آن دوران به سر رسیده است. امروز مادرها و پدرها می‌دانند که نمی‌توان چیزی را با زور به بچه‌ها یاد داد. حالا دیگر روش‌های بسیار مناسبی جهت آموزش حروف انگلیسی برای کودکان وجود دارد که آموزش را راحت و حتی لذتبخش می‌کند. با این روش‌ها بچه‌ها بدون آنکه متوجه شوند برای یادگیری انگلیسی آماده می‌شوند.

دانلود رایگان ۳ نرم افزار برتر آموزش الفبای انگلیسی به کودکان ۱تا ۶ ساله - بهترین کودک

در این مطلب از زبانشناس روش‌های متفاوت و کاربردی آموزش حروف انگلیسی برای کودکان را گفته‌ایم. با استفاده از این روش‌ها می‌توانید حروف الفبا را به خوبی به کودکان آموزش دهید. راستی اگر می‌خواهید به کودکانتان اعداد را یاد بدهید، مقاله را از دست ندهید! لباس دختر کفشدوزکی بچه گانه یک لباس نمایش کودک محبوب و پرفروش است که کودکان به محض دیدن آن عاشق نقش بازی در این لباس بالماسکه در نقش دختر کفشدوزکی میشوند.

چرا آموزش الفبا انگلیسی برای کودکان مهم است

در حال حاضر بسیاری از منابع روز دنیا به زبان انگلیسی‌اند. دانستن حروف الفبای انگلیسی کوچک و بزرگ برای کودکان لازم است چون به پیشرفتشان در هر زمینه‌ای کمک‌ می‌کند. آموزش زبان در سنین پایین چالش جذابی است. کودکان می‌توانند به راحتی زبان دومی را یاد بگیرند که در آینده آنها بسیار موثر است. فرقی نمی‌کند فرزندتان بخواهد در یک دانشگاه سطح بالا تحصیل کند یا فقط یک را به زبان اصلی ببیند در هر صورت زبان انگلیسی به کارش می‌آید.

برای خواندن هر مطلبی دانستن حروف الفبا نیاز است. اگر کودکان از قبل برای خواندن و یادگیری زبان انگلیسی آماده شده باشند، از یادگیری دلزده نخواهند شد. آموزش حروف انگلیسی برای کودکان کمک بزرگی خواهد بود تا سایر مراحل آموزش زبان را راحت‌تر بگذرانند. حروف الفبا در واقع قدم اول در مسیر آموزش زبان آنها است. پس باید تمام تلاش خود را بکنید که این مرحله به خوبی انجام شود.

آموزش حروف انگلیسی برای کودکان را از کجا شروع کنیم

درک کودکان از دنیای اطراف با ما متفاوت است پس می‌توانیم انتظار داشته باشیم آموزش به آنها نیز به روش‌های متفاوتی نیاز داشته باشد. اگر بتوانید مسائل را تا حد امکان ساده و جالب کنید، زودتر به نتیجه می‌رسید. لازم نیست کودکان همه چیز را درباره گرامر مثل بدانند یا بتوانند تمام لغات را بخوانند و بنویسند. از ابتدایی‌ترین آموزش‌ها شروع کنید و اصلا سخت نگیرید. آموزش حروف الفبای انگلیسی کوچک و بزرگ برای کودکان می‌تواند لذتبخش باشد.

ابتدا می‌توانید با معرفی حروف و اینکه هر کلمه از حروف تشکیل شده است شروع کنید. از نام کودکان استفاده کنید و توضیح دهید که نامشان از حروف تشکیل شده و هر حرف صدای مشخصی دارد. بعد از آن می‌توانید حروف الفبا را به کودکان معرفی کنید. می‌توانید برای خود برنامه‌ریزی کنید که در طول چند ماه تمام حروف را آموزش دهید.

قطعا حواس کودکان خیلی سریع پرت می‌شود و شاید نتوانید مدت طولانی آنها را علاقمند نگه دارید. کلید یک آموزش پویا استفاده از انواع بازی یا روش‌های مختلف مثل آموزش الفبای انگلیسی برای کودکان با شعر است. با این روش کودکان در هنگام یادگیری بهتر و بیشتر از قبل تمرکز کنند. بیشتر آموزش الفبای انگلیسی برای کودکان با این روش‌ها همراه است.

تکرار عامل مهمی در یادگیری بهتر کودکان است. سعی کنید برای آموزش هر حرف وقت کافی بگذارید. قبل از شروع آموزش هر روز می‌توانید با بازی و یا شعر خواندن آموزش‌های قبلی را تکرار کنید. در این صورت هم کودک آماده‌ی یادگیری درس جدید می‌شود و هم حروف قبلی بهتر در یادش می‌مانند. آموزش حروف انگلیسی برای کودکان باید مرحله به مرحله و آرام باشد.

برای آموزش حروف انگلیسی برای کودکان ایرانی چه کنیم؟

به روزهای اولی فکر کنید که چیزی را یاد گرفتید. پس این فرصت را بدهید تا حروف الفبای انگلیسی کوچک و بزرگ برای کودکان واضح شود و بعد از آن سراغ آموزش‌های پیچیده‌تر بروید. در ابتدای راه موارد زیر برای آموزش حروف انگلیسی برای کودکان ایرانی مناسب خواهند بود:

  • آموزش حروف انگلیسی برای کودکان با شعر (مانند آواز آلفابت)
  • شناختن حروف بزرگ انگلیسی
  • شناختن حروف کوچک انگلیسی
  • تطبیق حروف بزرگ و کوچک انگلیسی برای کودکان
  • آموزش صداهای حروف انگلیسی برای کودکان
  • کشیدن رد حروف (برای نوشتن حرف باید از کجا شروع کنند)
  • نوشتن تعدادی از حروف

این آموزش‌ها کاملا پایه‌ای هستند. به همین دلیل آموزش حروف انگلیسی برای کودکان از این موضوعات شروع می‌شود. می‌توان کودکان را قبل از شروع مهدکودک یا در مهدکودک آموزش داد تا برای یادگیری مهارت‌های بیشتر در آینده آماده باشند. لباس ونوم بچه گانه دارای یک ماسک با جزییات دقیق است که در قسمت چشم هایش پارچه توری سفید کار شده و طرح صورت ونوم روی ماسک چاپ شده است.

پنج روش آموزش الفبا انگلیسی برای کودکان

هر چه از قدمت آموزش حروف انگلیسی برای کودکان می‌گذرد، ابزار و روش‌های جدیدتر و بهتری جایگزین قبلی‌ها می‌شوند. شما می‌توانید از این ابزار رایج برای آموزش کمک بگیرید. به خاطر داشته باشید که بهتر است همه چیز را برای کودکان ساده و جالب کنید. لازم نیست از ابزار پیچیده‌ای برای آموزش الفبای انگلیسی به کودکان استفاده کنید. روش‌هایی پیدا کنید که کودکتان را سر ذوق می‌آورد.

بیشتر این روش‌ها در کلاس‌های درس برای کودکان و در خانه موثراند. اگر می‌خواهید این آموزش‌ها را در کلاس درس انجام دهید، دستتان برای بازی‌های گروهی و افزایش مهارت در ارتباط نیز باز خواهد بود.

انواع کتاب‌های الفبای انگلیسی برای کودکان وجود دارد که بیشتر آنها استاندارد لازم برای آموزش به کودکان را دارند. این کتاب‌ها عموما از تصاویر برای آموزش حروف استفاده می‌کنند. می‌توانید برای کودکانتان کتاب‌های آموزش حروف را بخوانید و مدام حرف‌ها برای آنها تکرار کنید. دیدن تصاویر کتاب برای کودکان جالب است. تصاویر را به آنها نشان دهید و آوای هر حرف را برایشان بخوانید تا کاملا با آن حرف آشنا شوند.

هرچه کودکان تجربه‌ی بیشتری از برخورد با حرف‌ها داشته باشند راحت‌تر آنها را یاد می‌گیرند. اجازه دهید کودکان در طول روز با حروف سر و کار داشته باشند. مثلا می‌توانند شکل حروف را بر روش شن‌های بازی بنویسند. یا حرف‌ها را به ترتیب بچینند. در خانه دنبال وسایلی بگردند که با یک حرف خاص شروع می‌شود و خلاصه هر فعالیتی که به آنها تجربه‌ی بیشتری برای درک حروف می‌دهد.

می‌توانید حروف الفبا را به شکل‌های مختلف تهیه کنید و به کودک بدهید تا بتواند با لمس آنها و دیدنشان شکلشان را به خاطر بسپرد. این اسباب‌بازی‌های آموزشی باعث می‌شوند کودک در تمام روز حروف را ببیند و با شکلشان آشنا شود. آموزش حروف انگلیسی برای کودکان نیاز به تکرار زیاد دارد.

می‌توانید حرف‌های متفاوت را بر روی کاغذ چاپ کنید و از کودک بخواهید داخل آن را رنگ کند یا شکل حرف را دوباره بکشد. اگر حرف‌ها را تا حدی یاد گرفته باشد، می‌توانید از او بخواهید که چند تمرین را بدون شما و فردی انجام دهد. مثلا حروف الفبا را از اول تا آخر بنویسد. این روش به عنوان تکلیف بچه‌ها برای کلاس درس مناسب است.

تمام اینها راه‌های خوبی برای آموزش کودکان است اما اگر می‌خواهید بهترین روش آموزش حروف انگلیسی برای کودکان را پیدا کنید بهتر است روشی را انتخاب کنید که کودک از انجام آن لذت می‌برد. معمولا کودکان عاشق انجام فعالیت هستند؛ پس می‌توانید بازی‌هایی را انجام دهید که در حال انجام آنها فعالیت جسمی نیز داشته باشید. مثلا به کودک بگویید سعی کند شکل یکی از حروف را با بدنش ایجاد کند.

آموزش حروف انگلیسی برای کودکان را در طول روز ادامه دهید

کودکان از آموزش‌های مداوم و طولانی خسته می‌شوند. نمی‌توانید چندین ساعت آنها را بنشانید و بهشان حروف را یاد بدهید. اما می‌توانید آموزش حروف انگلیسی برای کودکان را با بازی و شعر در طول روز ادامه دهید. با این روش بسیاری از آموزش‌ها به شکلی طبیعی و بدون فشار رخ می‌دهند. برای مثال هنگام دست شستن شعر حروف انگلیسی را بخوانید. در طول روز بازی‌ها و سرگرمی‌هایی را انتخاب کنید که به شناخت بیشتر حروف کمک کند. مثلا وسایل خانه را نام ببرید و بگویید با چه حرفی شروع می‌شوند.

اگر در طول هفته روی یک حرف خاص تمرکز کرده‌اید یا در کلاس درس به یک حرف خاص رسیده‌اند، می‌توانید بازی‌های روزانه‌تان را هم در راستای یادگیری بهتر همین حرف انجام دهید. کارهایی مثل چسباندن حرف روی وسایلی که با آن حرف شروع می‌شوند. با این روش الفبای انگلیسی برای کودکان عادی و جالب می‌شوند.

برای آموزش بچه‌ها باید صبر زیادی داشته باشید. می‌توانید از این مسیر نهایت لذت را ببرید. لازم نیست تنها معلم کودکان باشید؛ می‌توانید با آنها بازی کنید و در حال تفریح و بازی چیزهای جدید را نیز به آنها نشان دهید تا از تجربه‌ی یادگیری لذت ببرند. این لذت نه تنها باعث می‌شود یادگیری آسان‌تر شود بلکه حتی در آینده نیز به کمک آنها می‌آید.

یادتان باشد هر کدام از کودکان به یک روشی یاد می‌گیرند. اگر کودکتان دیرتر از سایر کودکان حروف را یاد می‌گیرد کافی است برایش وقت بیشتری بگذارید و بیشتر تکرار کنید. شاید حتی باید روش دیگری را امتحان کنید. هرچه شما خلاقیت بیشتری در آموزش داشته باشید کودکان نیز بهتر شما را همراهی خواهند کرد. لباس هالک بچه گانه را با کیفیت بالا از فروشگاه ما خریداری کنید.

 

 

دکمه بازگشت به بالا