اقتصادی

نتیجه همکاری مجلس و دولت باید در سفره مردم قابل مشاهده باشد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تاکید کرد: هر اقدام و برگزاری جلسه‌ای در مجموعه حاکمیت اعم از مجلس و دولت و نهادهای دیگر باید منتهی به باز شدن گرهی از زندگی مردم و پهن‌تر شدن سفره‌شان شود.

حجت الله فیروزی در گفت‌وگو با نازک نارنجی با اشاره به جلسه مشترک دولت و مجلس به مناسبت ماه رمضان گفت: قوای سه گانه در عین اینکه خودشان مستقل هستند و وظایفی ذاتی دارند، یکی از کارکردهای‌شان باید تعامل با سایر قوا باشد و به هر میزان که تعامل بین سه قوه وجود داشته باشد، به حل مشکلات مردم و روان شدن امور در کشور و همچنین تسهیل گری در اداره کشور کمک می‌شود.

وی اظهار کرد: برگزاری جلسات مشترک میان قوای سه گانه می‌تواند سبب حل مشکلات مردم شود چراکه هدف‌گذاری و وظیفه اصلی دولت و در مجموع حاکمیت امور مردم است و در این جلسات رسیدگی به امور مردم با سرعت بیشتری صورت می‌گیرد.

این نماینده مجلس با تاکید بر لزوم پرهیز از طرح مسائل اختلاف انگیز و همچنین ضرورت مراقبت در خصوص عدم تبدیل اختلاف سلیقه‌ها به چالش میان دولت و مجلس عنوان کرد: تعاملات این دو قوه و هماهنگی‌های بیشتری میان آنها و همچنین همراهی آنها با یکدیگر هم به کاهش اختلافات میان قوا کمک می‌کند و هم اینکه موجب تغییر ذهنیت دو قوه نسبت به یکدیگر می‌شود و از طرفی دیگر نیز به پیشبرد بهتر امور مردم کمک می‌کند.

فیروزی در پایان با بیان اینکه «نتیجه همکاری مجلس و دولت باید در سفره مردم قابل مشاهده باشد»، تاکید کرد: طبیعتاً هدف نهایی این هماهنگی‌ها باید به حل مشکلات مردم منتهی شود و هر اقدام و برگزاری جلسه‌ای در مجموعه حاکمیت اعم از مجلس و دولت و نهادهای دیگر باید منتهی به این شود که گره‌ای از مردم باز و سفره مردم پهن‌تر شود.

انتهای پیام

تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه هستم. در حوزه اخبار و تحلیل‌های مرتبط با اقتصاد فعالیت می‌کنم. با درک عمیقی از پیچیدگی‌ها و رویدادهای مختلف در دنیای اقتصاد، سعی می‌کنم تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌های قابل اعتماد را به شما ارائه دهم.
دکمه بازگشت به بالا