علمی و پزشکی

عکس | ساعت ۳۶ میلیارد تومانی / باریک‌ترین در جهان

به گزارش نازک نارنجی، بولگاری مدت‌ها رکورد نازک‌ترین ساعت جهان را دراختیار داشت؛ اما پس از عرضه‌ی ساعت ۱٫۷۵ میلی‌متری RM UP-01 فراری در سال ۲۰۲۲، این رکورد را وگذار کرد.

ساعت جدید بولگاری از قاب ۴۰ میلی‌متری بهینه‌شده بهره می‌برد که نازک‌تر از یک سکه است. بولگاری به‌نوعی توانسته است تمام ۱۷۰ جزء ساعت را در این قاب جای دهد.

برند ایتالیایی از کاربید تنگستن برای صفحه‌ی اصلی ساعت (بخشی از ساعت که به‌عنوان پایه برای تمام قطعات متحرک عمل می‌کند) همراه با تیتانیوم برای بند و قاب استفاده می‌کند.

برخلاف ساعت‌های رکورددار قبلی بولگاری، Octo Finissimo Ultra از گواهی COSC بهره می‌برد که نشان می‌دهد آزمایش‌های گسترده‌ای را پشت‌سر گذاشته است تا از نمایش زمان دقیق اطمینان حاصل شود.

عکس | ساعت ۳۶ میلیارد تومانی / باریک‌ترین در جهان

ساعت جدید بولگاری نوعی «داده‌ی ماتریسی» دارد که در پشت دستگاه حک شده است. به‌گفته‌ی آنتوان پین، مدیرعامل بولگاری، تجربه‌ای دیجیتالی از ساعت ارائه می‌دهد. این کد دسترسی به تمام اطلاعات مربوط به محصول ازجمله گارانتی و راهنمای کاربر را امکان‌پذیر می‌کند.

Octo Finissimo Ultra COSC تنها به تعداد ۲۰ دستگاه ساخته می‌شود که هرکدام یک قاب دارد که به‌طور خودکار ساعت را تنظیم می‌کند. این محصول برچسب قیمت ۵۹۰ هزار دلار (حدود ۳۶ میلیارد تومان) دارد.

دکمه بازگشت به بالا