حوادث

جزئیات جدید از تیراندازی به آمبولانس ها و قتل ۲ نفر در کهنوج

آفتاب‌‌نیوز :

روابط عمومی اورژانس شهرستان جیرفت به جزئیات قتل زندانی آزاد شده در کهنوج پرداخت و اظهار داشت: در ساعت ۱۳:۱۰ دقیقه از رو به روی زندان کهنوج به اورژانس ۱۱۵ تماس گرفتند و درخواست آمبولانس داشتند.

رامین شیروانی به خبرگزاری آنلاین نازک نارنجی گفت: فردب جلوی زندان با تیر مجروح شده بود. کار‌های انتقال مصدوم که تیرخورده بود، در بیمارستان کهنوج انجام و او به بیمارستان جیرفت توسط یک آمبولانس خصوصی انتقال یافت.

شیروانی ادامه داد: ضاربین متوجه انتقال بیمار می‌شوند و بر سر راه آمبولانس کمین می‌کنند، در ساعت ۱۷:۰۵ دقیقه و دقیقا در شهرک آزادگان به سمت آمبولانس شلیک می‌شود و پرسنل بیمارستان مصدوم می‌شوند، راننده از ناحیه سر و پرستار از ناحیه لگن ضربه می‌خوردند که راننده به‌خیر می‌گذرد، اما پرستار بستری است.

وی عنوان کرد: ضاربین وقتی می‌بینند خبری از مصدومین نیست، می‌روند جلوتر و دوباره کمین می‌کنند، در ساعت ۱۷:۲۵ وارد آمبولانس شده و مصدوم و همراه مصدوم 

را که داخل کابین بودند را به رگبار می‌بندند و هر دو را به قتل می‌رسانند و متواری می‌شوند.

 شیروانی انگیزه قاتل را اختلافات قبلی عنوان کرد و بیان داشت: مقتول قبلا کسی را به قتل رسانده و امروز وقتی آزاد می‌شود، جلوی بیمارستان به او تیر می‌زنند و سپس با کمین او را به قتل می‌رسانند.

تکمیلی/ دادستان عنبرآباد: اختلافات طایفه انگیزه اصلی قتل در جنوب کرمان بود

 دادستان عمومی و انقلاب شهرستان عنبرآباد در تشریح جزییات حمله به دو دستگاه آمبولانس در محور مواصلاتی کهنوج به جیرفت گفت:علت و انگیزه عاملان این حادثه اختلافات شخصی و طایفه‌ای بوده است.

سال گذشته در اثر اختلافات شخصی و طایفه‌ای در یک نزاع ۲ نفر در شهرستان رودبار جنوب به قتل می‌رسند و پس از مدتی متهم به قتل دستگیر می‌شود.

بدلیل نبود زندان در شهرستان رودبار فرد متهم به قتل از سال گذشته تاکنون در زندان کهنوج نگهداری می‌شده است.

 امروز یکی بستگان متهم به قتل برای ملاقات با زندانی به زندان کهنوج مراجعه می‌کند و پس از بازگشت از زندان مورد حمله افراد ناشناس قرار می‌گیرد و ضاربان از صحنه جرم متواری می‌شوند.

 بلافاصله فرد مجروح به بیمارستان ۱۲ فروردین کهنوج منتقل می‌شود و سپس جهت ادامه درمان به بیمارستان جیرفت و کرمان اعزام می‌شود.

 تحقیقات اولیه بیانگر این است افراد مهاجم از طایفه مقتول نزاع سال قبل هستند و پس از کسب اطلاع از اینکه فرد مضروب به بیمارستان جیرفت منتقل شده است مجددا در مسیر آمبولانس کمین می‌کنند و در ابتدا به یک دستگاه آمبولانس که حامل یک بیمار قلبی بوده است حمله می‌کنند که در این حادثه راننده آمبولانس مجروح می‌شود.

 افراد ضارب مجددا به آمبولانس دوم که (حامل فرد مجروح روبروی زندان کهنوج بوده است) حمله می‌کنند و در این حادثه فرد مضروب و برادر وی به قتل می‌رسند و به کادر درمان در این آمبولانس آسیبی وارد نشده است.

در این رابطه تدابیر لازم اندیشیده شده است و دستورات قضایی لازم برای دستگیری متهمین صادر شده است.

بخش مقالات حوادث

نویسنده حوادث با توانایی نقل و انتقال داستان‌های پنهان در پشت پرده رویدادها هستم. با استفاده از زبانی شیوا و جذاب، به توصیف و تفسیر وقایع می‌پردازم تا خوانندگان را به دنیای پنهان و پر هیجان حوادث کشانده و آنها را با آثار و پیامدهای آنها آشنا سازم.
دکمه بازگشت به بالا