استان ها

صدور آرای جایگزین حبس در قزوین

نازک نارنجی/قزوین رئیس کل دادگستری کل استان قزوین از ابتکار یکی از قضات دادگاه کیفری در صدور آرای جایگزین حبس از نوع خدمات عمومی رایگان خبر داد و گفت: این آرا در راستای کاهش هزینه‌ها، اجرای بهتر عدالت و پیشگیری از فروپاشی خانواده‌ها صادر شده است.

علی شعبانی امروز (۲۷ اسفند ماه) درباره صدور آرای جایگزین حبس توسط یکی از قضات قزوین، اظهار کرد: با توجه به سیاست‌های حبس‌زدایی قوه قضائیه درباره به‌کارگیری تأسیسات ارفاقی به‌ویژه مجازات‌های جایگزین حبس از نوع خدمات عمومی رایگان و با هدف خدمات عام‌المنفعه، چهار رأی جایگزین حبس توسط رئیس شعبه ۱۱۰ دادگاه کیفری دو شهرستان قزوین صادر شده است.

او بیان کرد: زندانی شدن افراد علاوه بر تحمیل هزینه‌های مادی و معنوی برای فرد و جامعه، در بسیاری از موارد بازپروری را با مشکل مواجه می‌کند.

شعبانی در این‌باره توضیح داد: چهار رأی صادره شامل ارائه خدمات عمومی رایگان به شرح خرید جهیزیه به ارزش یک میلیارد ریال برای زوجین تحت پوشش بهزیستی شهرستان قزوین، خرید مواد غذایی برای نیازمندان تحت پوشش بهزیستی شهرستان آبیک به ارزش ۶۰۰ میلیون ریال، ارائه امور تأسیساتی و خدماتی برای خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد و کاشت نهال زیر نظر اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان است.

رئیس کل دادگستری استان قزوین افزود: در کنار برخوردهای قاطع قضایی می‌توان با جایگزینی مجازات افراد به‌ویژه درباره مجازات حبس، به بهسازی بسیاری از آسیب‌های اجتماعی کمک کرد و با رضایت متهم، به افراد آسیب دیده اجتماعی یاری رساند.

انتهای پیام 

دکمه بازگشت به بالا