حوادث

جزئیات تازه از اختلال در اینستاگرام و فیس‌بوک

آفتاب‌‌نیوز :

اطلاعات وب سایت رصد قطعی داون دتکتور نشان داد حدود ۵۰۰ هزار کاربر فیس بوک تا اواسط صبح روز سه شنبه به وقت کرانه شرقی آمریکا، مشکلاتی را در ورود یا دسترسی به سایت گزارش کردند.

حدود ۵۰ هزار گزارش قطعی مربوط به اینستاگرام و ۱۰ هزار مورد دیگر برای فیس‌ بوک مسنجر ثبت شده بود، اما شمار گزارش‌ها در عرض یک ساعت پس از شروع، کاهش یافته بود.

برخی از کاربران مشاهده کردند از حسابهای فیسبوک خود خارج شده اند. دیگران اعلان‌هایی در اینستاگرام دریافت کردند که «مشکلی پیش آمده است» و فیدهای آنها لود نمی‌شود.

تردز که رقیب شبکه اجتماعی ایکس ایلان ماسک است هم دچار اختلال شد و به کاربران پنجره‌ای را نشان داد که در آن به جای فید آنها، نوشته بود «مشکلی پیش آمده است، لطفا بعدا دوباره امتحان کنید».

طبق گزارش داون دتکتور، حدود یک ساعت و نیم پس از شروع گزارش‌های قطعی، کمتر از ۸۰ هزار نفر مشکلات فیس بوک را گزارش کردند. گزارشهای اختلال مربوط به اینستاگرام و مسنجر هم کاهش چشمگیری یافته بود.

اطلاعات داون دتکتور بر اساس تعداد کاربرانی است که مشکلات را گزارش می کنند، بنابراین تعداد واقعی کاربرانی که دسترسی آنها مختل شده، احتمالا بیشتر است.

صفحه وضعیت متا در روز سه‌شنبه «اختلال‌های عمده» را نشان داد که روی ورود به فیس‌ بوک و همچنین بخشهای دیگر این پلتفرم تاثیر می‌گذارد.

اندی استون، سخنگوی متا در پستی در سه شنبه شبکه اجتماعی ایکس نوشت: مطلع هستیم که مردم برای دسترسی به خدمات ما مشکل دارند. هم اکنون روی این موضوع کار می کنیم.

بر اساس گزارش شبکه سی ان ان، فیس‌ بوک، اینستاگرام و واتس‌اپ در سال ۲۰۲۱، حدود شش ساعت از کار افتادند. شرکت متا در آن زمان به کاربران اطمینان داد که این قطعی، به دلیل فعالیت‌های مخرب نبوده است.

بخش مقالات حوادث

نویسنده حوادث با توانایی نقل و انتقال داستان‌های پنهان در پشت پرده رویدادها هستم. با استفاده از زبانی شیوا و جذاب، به توصیف و تفسیر وقایع می‌پردازم تا خوانندگان را به دنیای پنهان و پر هیجان حوادث کشانده و آنها را با آثار و پیامدهای آنها آشنا سازم.
دکمه بازگشت به بالا