عمومیمطالب کسب و کار

فلاشینگ لبه شیروانی هلالی مناسب برای سقف ویلا چگونه است ؟

یک ورق نازک فلزی است که به منظور جلوگیری از ورود رطوبت و آب به ساختمان‌ها استفاده می‌شود . کار اصلی فلاشینگ نما آماده کاور کردن درزهای ساختمان و تقاطع دیوارها و سقف با یکدیگر است. استفاده از فلاشینگ در ساختمان باعث دوام و طول عمر بیشتر سازه در شرایط محیطی می‌شود . فلاشینگ‌ها دارای انواع گوناگونی هستند که در ادامه پس از پاسخ به سوال فلاشینگ چیست به بررسی کامل آنها خواهیم پرداخت.

جهت مشاوره طراحی ، ساخت و نصب فلاشینگ ساختمان و زیبا سازی ساختمان و پاسخ به سوالاتتان درباره 0 تا 100 طراحی تا نصب فلاشینگ ( نما ،پنجره ، بام ، روی دیوار ، سقف ،شیروانی و … ) و دستمزد فلاشینگ کار با کارشناسان ما در ارتباط باشید ، همچنین میتوانید جهت مشاوره حضوری به آدرس ما مراجعه نمایید و با مشاوره کارشناسان ما انتخاب و خرید بهتر داشته باشید .

فلاشینگ ورق فلزی است که بر روی سقف شیروانی پشت بام و قرنیز پنجره کار می شود تا از ریزش آب بر روی دیوار های ساختمان جلوگیری کند. نصب فلاشینگ شیروانی امری ضروری است زیرا از نفوذ گرد و غبار جلوگیری می کند همینطور در زیبا شدن اجرای ساندویچ پانل سقفی نیز تاثیرگذار است. به طور کلی این ورقه ها به دو دسته فلاشینگ فلزی و چوبی تقسیم می شوند که انواع فلزی آن از ورقه های روغنی، سیاه، گالوانیزه و گالوانیزه رنگی تهیه شده و در ضخامت دلخواه قابل تولید است.

نحوه نصب فلاشینگ

نصب فلاشینگ نما چگونه است؟ به طور کلی در نصب این المان دو مرحله انجام می‌شود.مرحله اول اتصال ورق‌ها به یکدیگر و مرحله دوم نصب فلاشینگ به ساختمان در جای مشخص است. در ادامه به توضیح این دو مرحله می‌پردازیم.

فلاشینگ نما

از فلاشینگ نما جهت پوشش و آب بندی دیوارهای داخلی، بیرونی، نمای ساختمان و جلوی پنجره‌ها استفاده می‌شود. فلاشینگ نما معمولا از جنس گالوانیزه، گالوانیزه رنگی و روغنی و در 3 مدل سینه کفتری (خم های چند پله ای )، هلالی، سه پله (دارای خم های 90 درجه ) ساخته می‌شوند.

آبروها هم جزء محسوب می‌شوند و معمولا از جنس گالوانیزه یا گالوانیزه رنگی با ضخامت‌های متفاوتی هستند. همچنین برای داشتن نور بیشتر در ساختمان‌ها با استفاده از فلاشینگ نما سقف‌های نورگیر از جنس فایبرگلاس یا پلی کربونات ساخته می‌شود. فلاشینگ تاج نیز نوعی فلاشینگ نما است که علاوه بر زیبایی در آب بندی نیز تاثیر بسزایی دارد.

How is the flush of the crescent gable edge suitable for the roof of the villa?

فلاشینگ چیست ؟

ورق پوششی از جنس آهن، آلومینیوم، فولاد، استیل، گالوانیزه و گالوانیزه رنگی است که به منظور کاور کردن درزهای ساختمان از آن استفاده می‌شود. تنوع فلاشینگ‌ها در رنگ، طرح و ابعاد بسیار بالا است.فلاشینگ‌ها علاوه بر استحکام و زیبایی در نمای ساختمان، درزبند ، غباربند و آب‌بند بوده که ضرورت استفاده از این مصالح در ساختمان را چند برابر می‌کند.موارد مصرفی فلاشینگ‌ها را می‌توان در انواع ساختمان‌های تجاری، اداری، مسکونی، بیمارستان‌ها، پنجره‌ها و حتی سوله‌ها و کانکس‌هایی که دارای سقف‌های شیروانی هستند دید.

بیشترین موارد استفاده از فلاشینگ‌ها در سقف‌های شیروانی، نمای ساختمان‌ها، قرنیز پنجره‌ها، لبه دیوارها و پشت بام است. فلاشینگ‌ها با توجه به نقشه‌های ساختمان تهیه و نصب می‌شوند که می‌توان آن‌ها را بصورت آماده یا سفارشی  تهیه کرد. در ادامه انواع فلاشینگ‌ها، ساخت، نصب و مزایای این نوع مصالح برای کمک به انتخاب بهتر شرح داده می‌شود.

فلاشینگ نبشی

این نوع فلاشینگ به شکل حرف L از حروف انگلیسی است. فلاشینگ‌های نبشی در دو نوع درون رنگی و بیرون رنگی تولید می‌شوند که در تقاطع سقف و دیوار و یا در محل به هم رسیدن دو دیوار مورد استفاده قرار می‌گیرند. لبه‌های فلاشینگ تقریبا یک سانتیمتر خم کاری می‌شوند. این کار تاثیر زیادی بر زیبایی و استحکام این قطعات دارد.این محصول به صورت پیش ساخته و آماده با ابعاد پر مصرف در بازار وجود دارد اما به صورت سفارشی نیز می‌توان تهیه کرد.

فلاشینگ یو

این فلاشینگ‌ها مانند U از حروف انگلیسی با خمکاری 90درجه هستند. این نوع فلاشینگ در لبه‌ها نیازمند خمکاری نزدیک به چند سانتیمتر است که علاوه بر زیبایی در حفظ حالت و استوار ماندن فلاشینگ تاثیر دارد. در صورت نبود این خم، لبه‌های فلاشینگ حالتی موج مانند به خود می‌گیرند.مقام اول پرمصرف‌ترین فلاشینگ متعلق به فلاشینگ یو است. از فلاشینگ‌های یو در پوشش دور تا دور سقف‌ها به جز در اطراف آبریزها، برای کاور کردن درزها و قطعاتی مانند ساندویچ پانل استفاده می‌شود.

فلاشینگ3 پله ای

این نوع فلاشینگ که معمولا از آن در کنار آبریزها استفاده می شود به شکل حرف Z و پله ای است و دو زاویه 90 درجه دارد. این نوع فلاشینگ عایق خوبی برای ساختمان است.این فلاشینگ دارای ساختاری متفاوت از سایر فلاشینگ ها است و از 3 قسمت اصلی تشکیل می شود.

 • ابتدا قطعات توسط فوم درزگیر کاور میشوند . این کار علاوه بر کاور کردن در آب بندی و درزگیری سقف تاثیر بسزایی دارد.
 • جزء دوم زیر تاج است که دارای یک خم در وسط خود است که از آن در جهت پوشش سقف در زیرتاج استفاده میشود. این قطعه نیز در درزبندی و آب بندی کاربرد دارد.
 • در نهایت تاج بر روی زیرتاج نصب میشود در واقع فقط فلاشینگ تاج دیده میشود.

این فلاشینگ ها در سقف های شیب دار که دارای دو قسمت در طرفین هستند کاربرد دارند. فلاشینگ تاج در محل بهم رسیدن طرفین قرار میگیرد و نه تنها به زیبایی سازه می افزاید بلکه به استحکام، آب بندی و درزبندی ساختمان کمک می‌کند.

فلاشینگ بام

از یک طرفه در جلوی پنجره و از نوع دو طرفه آن در پشت بام استفاده می‌شود.

فلاشینگ آبرو

فلاشینگ آبرو ساخته شده از ورق گالوانیزه است و قطعات آن با جوشکاری به یکدیگر متصل می‌شوند. در صورت اتصال اشتباه قطعات هدایت آب به خوبی صورت نمی‌گیرد.

مزایای استفاده از فلاشینگ

فلاشینگ یو(U) در بین فلاشینگ‌ها جز پرمصرف‌ترین‌ها محسوب می‌شود. از جمله مزایای فلاشینگ می‌توان به این موارد اشاره کرد:

8 دلیل استفاده از فلاشینگ در ساختمان

 • پوشش درزهای ساختمان و ساندویچ پانل‌ها
 • مانع از پیچیدن باد در سازه
 • آب بندی ساختمان فلاشینگ چیست
 • زیبا سازی بیشتر نما
 • پنهان کردن خرپای شیروانی
 • سرعت در نصب و آماده سازی
 • تنوع بالا
 • افزایش طول عمر سازه

فلاشینگ سقف و شیروانی در ساخت آلاچیق و تراس استفاده می‌شود.

انواع فلاشینگ :

فلاشینگ تاج/ بصورت فرم دار شادولاین /، زیر تاج /بصورت صاف ،/ فلاشینگ زاویه دار کنج / و فلاشینگ های مرتبط با آبرو و در قسمتهای مختلف کار استفاده میشود. فلاشینگ کار – انواع فلاشینگ – رویال فلاشینگ -فلاشینگ

فلاشینگ چیست  :

فلاشینگ ابزاری جهت پوشاندن سقف شیروانی، قرنیز پنجره و پشت بام است که مانع از ریزش آب بر روی دیوارهای ساختمان می شود.فلاشینگ نما ابزاری است که اغلب جهت آب بندی نمای ساختمان و پنهان نمودن سازه شیروانی به کار می رود. این ابزار با توجه به اهداف طراح، طرح و پروفیل فلاشینگ و وظیفه و عملکرد آن از انواع مختلفی از ورق های روغنی،سیاه، گالوانیزه و گالوانیزه رنگی در ضخامت های دلخواه قابل تولید است.

کاربرد فلاشینگ :

از ورق صاف جهت آب بندی و درز بندی و جلوگیری از ورود غبار و گرد و خاک به فضای داخل و زیبا سازی استفاده می شود .

نصب فلاشینگ

فلاشینگ‌ها در طرح، رنگ و اندازه‌های مختلف بصورت آماده در دسترس هستند و امکان سفارش آن‌ها در اندازه و رنگ دلخواه نیز وجود دارد. زمانی که فلاشینگ به صورت متصل خریداری می‌شود توسط جوش و پرچ در محل ثابت می‌شود اما فلاشینگ‌هایی که اتصال آن‌ها در محل نصب صورت می‌گیرد قبل از اتصال و ثابت شدن توسط یک لایه آستر ضد زنگ کاور می‌شوند و سپس توسط جوش یا پرچ ثابت می‌شوند.حتما باید توسط افراد متخصص این حوزه یعنی حرفه‌ای صورت بگیرد چرا که اشتباه در مرحله نصب و اجرا می‌تواند تمام زحمات مراحل قبل را به هدر بدهد و باعث نارضایتی مشتری شود.

قیمت فلاشینگ

عوامل زیادی چون نوع ورق استفاده شده در ساخت فلاشینگ، ضخامت ورق، طول فلاشینگ در کنار تعداد خم‌های بر روی تاثیر مستقیم دارد. برای اندازه گیری و تعیین قیمت بهتر است یک بازدید حضوری توسط کارشناس انجام شود.با توجه به نوسانات ارزی در کشور، این محصول نیز از تغییر قیمت مصون نیست. برای دریافت مشاوره، بازدید حضوری و اطلاع از قیمت‌های روز می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.رنگ کوره ای یکی از پوشش ها برای فلاشینگ است که در ادامه به شرح کاما آن می پردازیم.

انواع رنگ کوره ای

رنگ کوره ای مایع:

این نوع از رنگ به حالت مایع هست و مثل رنگای دیگه به صورت کمپرسور شده یا پیستوله روی سطح قطعه پاشیده شده و در نهایت به واسطه کوره رنگ پخته میشه.هر رنگ پایه ای که تولید بشه،دما و مدت زمان لازم برای سخت شدن اون درج میشه.در رنگ الکترواستاتیک مایع برای داشتن بهترین نتیجه،باید با نظر و توصیه سازنده، دما و زمان رو اعمال کرد.به طور کل رنگ هایی که پایه روشن هستن،به دمای پایین و زمان بیشتری نیاز دارن.رنگ های با پایه تیره، دمای بالا و زمان کمتر توصیه میشه.

اگر به عایقی مقاوم مثل این رنگ در بدنه خودرو نیاز باشه ولی استفاده از کوره به هر دلیلی مقدور نبود،میشه از اپوکسی هوا خشک استفاده کرد.
اپوکسی هوا خشک یه نوع رنگ کوره ای مایع هست که از دو ماده بیس و هاردنر تشکیل شده.
ماده بیس به عنوان رزین و هاردنر به عنوان سخت کننده استفاده میشه.

استفاده از رنگ مایع توسط الکترواستاتیک یه فرآیند سه گانه ست:

1- در مرحله اول زیرسازی انجام میشه
2- رنگ پایه اعمال شده
3– و یه پوشش محافظ روی قطعه اعمال میشه.

مزایای استفاده از این رنگ:

سرعت در خشک شدن: بین 1 تا 24 ساعت در معرض هوای آزاد خشک میشن.
تغییر رنگ: اگر از نتیجه رنگ آمیزی راضی نبودین، میتونین به راحتی رنگ رو پاک کرده و از رنگ دیگه ای استفاده کنین.
قیمت پایین: این رنگ از نظر اقتصادی مقرون به صرفه ست و نسبت به رنگ های دیگه ارزون تره.

دکمه بازگشت به بالا